https://cambridge.pl
Skip to content

Jak mogę sprawdzić swoje postępy w nauce języka obcego?

Jak mogę sprawdzić swoje postępy w nauce języka obcego?

Przy systematycznej i wytrwałej pracy postępy robisz każdego dnia. Czasami są one niewidoczne, jednak to właśnie drobne różnice w nauce języka sprawiają, że masz coraz większe umiejętności. Każde nowo zapamiętane słowo, utrwalona konstrukcja, czy powtórzony czas przyczynia się do poprawy Twojej znajomości danego języka. Jednak jak możesz sprawdzić swój obecny poziom zaawansowania językowego i zobaczyć, jakie robisz postępy?

Jak mogę sprawdzić swoje postępy w nauce języka obcego?

Sprawdź na jakim poziomie znajomości danego języka obcego jesteś

Wykonywanie testów poziomujących jest świetnym sposobem na sprawdzenie swoich postępów. Nie rób ich jednak w zbyt krótkim odstępie czasowym. Jeśli zrobisz test po tygodniu samodzielnej nauki, wyniki mogą nie być zadowalające. Najważniejsze jest to, żeby uczyć się i powtarzać. Musisz też pamiętać, że nauka języka to długotrwały proces.

Możesz sprawdzić swój poziom za darmo, wypełniając jeden z naszych testów poziomujących.

Jak ocenić swój postęp nauki języka obcego?

Jak ocenić swój postęp nauki języka obcego?

Ocena postępu jest bardzo ważna, ponieważ dodaje motywacji, a przy okazji pozwala dowiedzieć się o słabych i mocnych stronach. Warto co jakiś czas sprawdzać progres naszej nauki, ponieważ dzięki temu łatwiej nam będzie nie porzucać planów dotyczących kształcenia mowy.

Poproś o ocenę osobę doświadczoną

Zawsze możesz też poprosić o ocenę swoich postępów swojego nauczyciela lub osobę, która dobrze zna angielski. Ocenienie tego, jak Ci idzie, może być bardzo proste, a przyniesie same korzyści. 

Zapisz się na zajęcia, by mieć pewność, że robisz postępy

Innym sposobem jest zapisanie się na jednorazowe zajęcia lub kurs z lektorem, który kompetentnie oceni Twoją wiedzę. Jest to rozwiązanie o tyle dobre, że taka wykwalifikowana osoba może zwrócić uwagę na to, co w Twojej znajomości języka jest lepsze, a co gorsze i doradzi Ci jak podnieść jej poziom. Oprócz tego może nakierować Cię na odpowiedni tok nauki, który pozwoli Ci osiągnąć wymarzony progres, w jak najkrótszym czasie. Sprawdzi również Twoją wymowę, co jest dodatkowym atutem takiego spotkania. Możesz też zapisać się na nasz audyt językowy, który oceni i potwierdzi Twoją znajomość obcej mowy. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą zapisywać się na dodatkowe lekcje, ale przy okazji chcą mieć certyfikat zaświadczający o ich zaawansowaniu językowym, mogący przydać się w pracy. 

Dowiedz się więcej o audycie językowym Cambridge School of English:

Pamiętaj, progres przyjdzie z czasem

Pamiętaj, że nauka języka wymaga czasu, dlatego nie zniechęcaj się jeśli uważasz, że Twoje postępy są nieproporcjonalne do czasu kształcenia. To może ocenić tylko osoba dobrze znająca język i nauczyciel. Warto pamiętać, że postęp to nawet każde nowo nauczone, pojedyncze słowo.

Tags:

Leave a Reply

en_GBEnglish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Are you going out?

Try our new tool to learn correct English pronunciation in two versions, original / extended on our global site for free for 1 day.

Join the newsletter and get a code!

     Dołącz do newslettera!

    Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.