Korzyści pracy jako korepetytor

Kobieta udzielająca korepetycji językowych, ciesząca się z korzyści pracy online

We współczesnym świecie znajomość języka angielskiego jest niezwykle ważna. Osoby posługujące się nim biegle zyskują większe możliwości na rynku pracy, łatwiej przychodzi im porozumiewanie się z ludźmi za granicą, mogą w oryginale oglądać filmy i seriale w języku angielskim, wyłapując przy tym wszystkie żarty, które giną w tłumaczeniu. Jeśli udało Ci się opanować język angielski, dobra robota! Możesz się jednak zastanawiać, co ze swoimi umiejętnościami robić dalej. Dlaczego nie miał_byś spróbować teraz nauczać innych? Dobrze przecież wiesz, z czym wiąże się cały proces nauki. Jakie korzyści zyskasz jako lektor języka, czy nadajesz się, by wykonywać tę pracę, jak możesz uzyskać odpowiednie kwalifikacje? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź w dalszej części artykułu.

Paddle your own canoe - o możliwości podróży bez rezygnacji z pracy

Marzysz o zwiedzeniu całego świata? Chcesz pojechać na Malediwy, do Korei Południowej albo zwiedzić Somalię? Tylko skąd wziąć na to pieniądze? Pracując na pełen etat w biurze, nie możesz przecież nagle rzucić wszystkiego i wyjść, żeby pojechać na drugi koniec świata. A co jeśli możesz? Takie korzyści niesie za sobą zawód korepetytora, który umożliwia dostosowanie godzin i schematu pracy do własnego trybu życia. Jako lektor języka obcego, możesz samodzielnie decydować o tym, jak długo chcesz pracować danego dnia. Jeśli dodatkowo postanowisz udzielać kursów w formie on-line, zyskasz możliwość prowadzenia zajęć z dowolnego miejsca na świecie. Już nie będziesz przywiązany do biurka w klimatyzowanej przestrzeni open-space. Od teraz możesz pracować nie wychodząc z domu – bez względu na to, gdzie akurat znajduje się Twój dom! Dowiedz się więcej o nauce języka obcego online!

We, the people - o pracy z innymi ludźmi

Czy uważasz się za osobę otwartą, lubisz przekazywać wiedzę i łatwo nawiązujesz nowe znajomości? Jeśli na wszystkie lub któreś z tych pytań odpowiedział_ś „tak”, praca lektora językowego może być właśnie dla Ciebie! Pracując jako korepetytor, masz stały kontakt z innymi ludźmi. Relacja lektor – uczeń nie zawsze jest łatwa i wymaga od obu stron okazania dużo zaufania i szacunku. Wiąże się jednak z ogromną satysfakcją, którą zyskujesz, dostrzegając postępy nauczanych przez Ciebie osób. Dziel się wiedzą, jaką posiadasz i nawiązuj nowe znajomości. Każde spotkanie jest szansą nie tylko na to, aby nauczyć innych czegoś nowego – często pozwoli także poszerzyć Twoje własne horyzonty. Pamiętaj, że praca korepetytora także dla Ciebie będzie szansą na częstszy kontakt z językiem, którego uczysz. Jeśli nie będziesz pewn_ danego zagadnienia, możesz nas poprosić o pomoc – dzięki naszym 25-minutowym e-korepetycjom. Początki korepetytora mogą być ciężkie, dlatego nie bój się prosić nas o pomoc z konkretnym materiałem! Z radością odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy Ci spojrzeć na zagadnienie z innej strony.

The floor is yours - o odpowiednim przygotowaniu

Jeśli czytasz ten tekst dalej, najprawdopodobniej podobają Ci się możliwości, które można zyskać wykonując zawód korepetytora, wiesz też, że świetnie sprawdzisz się w tej roli. Pozostaje jednak pytanie: jak się do tego odpowiednio przygotować? Z pomocą przychodzą kursy oferowane przez szkołę Cambridge School of English. W swojej ofercie posiadamy szkolenia przygotowujące do zdania certyfikatu TEFL – Teaching English as a Foreign Language. Oferujemy kurs online na naszej globalnej platformie dydaktycznej – teflonline.uk.com. Znajdziesz tam teksty, materiały audio i wideo, a także interaktywne ćwiczenia i testy, dzięki którym dowiesz się jak przekazywać swoją wiedzę – poznasz metody i techniki nauczania. Po ukończeniu kursu zyskasz odpowiednie kwalifikacje, by prowadzić merytoryczne i interesujące zajęcia, a także zyskasz gotowe materiały, które możesz wykorzystać do prowadzenia swoich własnych korepetycji. Zapisz się na kurs już dziś!

Więcej dowiesz się na naszej stronie: Cambridge School of English TEFL

Zalety wczesnego startu nauki języka obcego:

Jeśli rozważasz naukę dzieci w wieku szkoły podstawowej i chcesz poznać podstawę programową, aby udzielać odpowiednich korepetycji, zapoznaj się z naszą platformą e-learningową Squla! To narzędzie pomagające uczniom z każdym przedmiotem w szkole podstawowej, opracowane na bazie aktualnej podstawy programowej. Poznając ćwiczenia, z jakimi w szkole muszą mierzyć się dzieci, będziesz wiedział_ jak dobrać odpowiednie materiały do ich efektywnej nauki.

Zapisz się już dzisiaj i poznaj podstawę programową języka angielskiego, aby udzielać idealnych korepetycji!

 

 

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której znajdują się dodatkowe informacje na temat naszych kursów oraz metodologii nauczania języków obcych:

cambridge.pl

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego (22-622 30 19) lub mailowego office@cambridge.com.pl również w przypadku, gdy w danym momencie w naszym sklepie internetowym nie jest dostępny kurs, który Państwa interesuje. Prawdopodobnie jest on na etapie planowania, gdyż nowe kursy w Cambridge School of English rozpoczynają się wielokrotnie w ciągu roku kalendarzowego.