Pomoc dla Ukrainy szkoła językowa Cambridge School of English

Pomoc dla Ukrainy szkoła językowa Cambridge School of English - bezpłatna nauka języka polskiego online dla uchodźców z Ukrainy oraz inne projekty pomocy

Pomoc dla Ukrainy szkoła językowa Cambridge School of English - bezpłatna nauka języka polskiego online dla uchodźców z Ukrainy oraz inne projekty pomocy

W Polsce znajduje się już ponad 1,6 mln uchodźców z Ukrainy, a liczba ta wciąż rośnie. 

Nasza szkoła językowa Cambridge School of English jest innowacyjnym centrum rozwijania kompetencji w zakresie nauki języka oraz rozwoju językowego. To nasz obszar wyspecjalizowania, dlatego też z tego miejsca zdecydowaliśmy się zorganizować pomoc dla Ukrainy. Proponujemy szereg zniżek, a nawet bezpłatnych kursów dla tych, którzy tego obecnie najbardziej potrzebują. Ciągle aktualizujemy ofertę, w miarę napływających ludzi, a co za tym idzie – większego zapotrzebowania.

Wojna, rozłąka  z bliskimi, strach i niepewność, a do tego obcy kraj z nieznanym językiem. Zdajemy sobie sprawę, jak bardzo wpływa to na psychikę człowieka. Dlatego organizujemy kursy językowe dla dzieci, młodzieży, dorosłych, mając w tym nadzieję, że chociaż odrobinę ułatwimy im pobyt tutaj, w tym trudnym czasie.

Bezpłatna nauka języka polskiego online dla uchodźców z Ukrainy

Stowarzyszenie E=mc2 posiada 2 000 kuponów, dzięki którym możliwa jest bezpłatna nauka języka polskiego online dla uchodźców z Ukrainy, w aplikacji uTalk. Darmowy dostęp do aplikacji jest na okres 3 miesięcy. Ofertę tą kierujemy głównie do najbardziej potrzebujących, np. matek oraz dzieci, nieposiadających w Polsce żadnej rodziny i nieznających języka. Pragniemy, by, za sprawą nauki, ich pobyt tutaj stał się mniej stresujący, a aklimatyzacja do nowych warunków prostsza. W szkole dzieci będą miały mniejsze opory przed tym, by bawić się z rówieśnikami. Za to matki, dzięki rozumieniu i posługiwaniu się nawet podstawowymi zwrotami w języku polskim, nie będą miały takich kłopotów np. z umówieniem dziecka do lekarza.

Żeby uzyskać dostęp wystarczy napisać na nasz mail: ukraine@cambridge.pl lub wypełnij ankietę https://forms.gle/3UnRtpKEqYsA5Exh6. W mailu należy podać imię i nazwisko, wiek dziecka.

Jeżeli znasz kogoś, kto mógłby skorzystać z takiej pomocy, możesz przekazać mu informację, razem z adresem e-mail.

 

Nauka języka polskiego online dla osób z Ukrainy

Mamy specjalną opcję dostępu do naszej aplikacji uTalk, przeznaczonej dla osób z Ukrainy. Oferujemy naukę języka polskiego online przez rok w aplikacji uTalk z 30% rabatem. Nauka polskiego online dla dzieci, młodzieży i dorosłych w aplikacji uTalk jest szybka i łatwa, dlatego wierzymy, że pomoże rozumieć więcej i łatwiej się zaklimatyzować w nowym kraju. Mamy nadzieję, że zmniejszenie bariery językowej i problemów komunikacyjnych przynajmniej w niewielkim stopniu pomoże zmniejszyć stres związany z pobytem w obcym kraju.

100 DARMOWYCH dostępów do platformy TEFL, umożliwijącej zdobycie kwalifikacji do nauczania języka angielskiego!

W ramach pomocy językowej dla osób z Ukrainy, przygotowaliśmy dla Państwa 100 darmowych dostępów do platformy TEFL!

TEFL – Teaching English as a Foreign Language to wygodne i dostosowane do użytkownika rozwiązanie, umożliwiające podnoszenie kwalifikacji zawodowych w zakresie nauczania języka angielskiego, jako obcego. Kurs TEFL to szkolenie metodyczne, które kończy się egzaminem sprawdzających zdobytą wiedzę.

W ramach kursu, kursant nauczy się:

  • w jaki sposób prezentować wiedzę gramatyczną
  • w jaki sposób planować zajęcia
  • jak być samodzielnym oraz kompetentnym lektorem języka angielskiego
  • w jaki sposób planować zajęcia
  • w jaki sposób nauczać dzieci i dorosłych
  • jak powtarzać materiał i przeprowadzać rozgrzewki językowe

Aby otrzymać darmowy dostęp wystarczy napisać do nas na adres: ukraine@cambridge.pl, w treści podając swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail. W wiadomości zwrotnej otrzymają Państwo dostęp do 120-godzinnego kursu TEFL na stronie https://www.teflonline.uk.com

Podstawowe zwroty w języku ukraińskim

Zdajemy sobie sprawę jak trudną sytuacją jest trafienie do państwa, którego języka się nie zna. Zachęcamy do nauczenia się paru podstawowych słówek i wyrażeń, by ułatwić komunikację! Oto podstawowe zwroty w języku ukraińskim, dla Polaków:

CześćПривіт (Pryvit)

 

Do widzeniaдо побачення (Do pobachennya)

 

Dzień dobry – добрий день (Dobryy denʹ)

 

DziękujęДякую (Dyakuyu)

 

Gdzie chcecie dojechać? – куди ви хочете доїхати? (Kudy wy choczete dojichaty)

 

Gdzie jest?Де це (De tse)

 

Informacja – інформація (Informatsiya)

 

Jak się czujesz? – як ви себе почуваєте? (Jak wy sebe poczuwajete)

 

Kantor wymiany walut – обмін валюти (Obmin valyuty)

 

Nie rozumiemЯ не розумію (Ja ne rozumiju)

 

Nie wiemЯ не знаю (Ja ne znaju)

 

Pieniądzeгроші (Hroszi)

 

Proszęбудь ласка (Budʹ laska)

 

Przepraszam – вибачте (Vybachte)

 

Przystanek autobusowy – автобусна зупинка (Avtobusna zupynka)

 

Szpitalлікарня (Likarnya)

 

Słabo mówię w języku ukraińskim – Я ледь говорю українською мовою (Ja ledz’ hovoriu ukrajinsʹkoju movoju)

 

Tak – так (Tak)

 

Toaletaтуалет (Tualet)

 

Zgubiłeś/iście się? – Ви загубилися? (Wy zahubylysja)