https://cambridge.pl
Skip to content

Kursy przygotowujące do egzaminu – kurs IELTS online w szkole języka angielskiego i innych języków obcych Cambridge School of English – dlaczego warto?

Kursy przygotowujące do egzaminu - kurs IELTS online w szkole języka angielskiego i innych języków obcych Cambridge School of English

Kursy przygotowujące do egzaminu - kurs IELTS online w szkole języka angielskiego i innych języków obcych Cambridge School of English - dlaczego warto?

Czym jest egzamin IELTS?

IELTS (International English Language Testing System) to jeden z najpopularniejszych międzynarodowych testów językowych z języka angielskiego. Jest powszechnie akceptowany przez wiele uczelni, instytucji i pracodawców na całym świecie.

IELTS ocenia cztery podstawowe umiejętności językowe: czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie. Test weryfikuje poziom znajomości języka angielskiego według skali od 1 do 9. (9 – najlepiej; 1 – najgorzej)

Egzamin składa się z dwóch wersji: ogólnej (IELTS General Training) i akademickiej (IELTS Academic). Wersja ogólna jest przeznaczona dla osób, które planują emigrację, pracę lub szkolenia w krajach anglojęzycznych. Wersja akademicka jest wymagana głównie dla osób ubiegających się o przyjęcie na studia wyższe lub do akademickich programów.

Jak wygląda egzamin?

Część “reading”  składa się z różnych tekstów, takich jak artykuły, ogłoszenia, instrukcje lub fragmenty książek, które mają na celu ocenić zdolność zrozumienia tekstu i wyciągania wniosków.

Część “listening” składa się z nagrania różnych rozmów, monologów, wywiadów lub prezentacji. Testujący musi odpowiedzieć na pytania, uzupełnić luki w tekście lub podać krótkie odpowiedzi na podstawie usłyszanych informacji.

Część “writing” polega na napisaniu eseju lub listu na określony temat. Osoba podejmująca się egzaminu musi wykazać się umiejętnościami z zakresu kompozycji tekstu, argumentacji swoich poglądów, używania odpowiedniego i bogatego słownictwa oraz poprawnej gramatyki..

Część “speaking” polega na przeprowadzeniu rozmowy z egzaminatorem na różne tematy. Podejmujący się egzaminu musi udzielać odpowiedzi na pytania, przedstawiać swoje zdanie na dany temat i dyskutować nad przedstawionymi sytuacjami.

Wyniki egzaminu IELTS są ważne przez okres dwóch lat. Ostateczny wynik to średnia z poszczególnych części testu.

Jakie są korzyści z uzyskania certyfikatu IELTS poprzez kursy egzaminacyjne z języka angielskiego online?

  • Certyfikat IELTS jest szeroko akceptowany przez uczelnie, instytucje edukacyjne, pracodawców i instytucje rządowe na całym świecie.
  • Uzyskanie wysokiego wyniku na egzaminie IELTS może zwiększyć Twoje szanse na przyjęcie na studia wyższe w krajach anglojęzycznych.
  • Posiadanie certyfikatu IELTS może zwiększyć Twoje szanse na znalezienie pracy w kraju anglojęzycznym lub w międzynarodowej firmie, która wymaga biegłej znajomości języka angielskiego.
  • W niektórych krajach certyfikat IELTS może być wymagany przy ubieganiu się o wizę studencką, wizę imigracyjną lub pracę.
  • Udział w egzaminie IELTS daje możliwość oceny własnych umiejętności językowych i identyfikacji obszarów, w których można się jeszcze doskonalić.

Dlaczego powinieneś wybrać nasz kurs przygotowujący do egzaminu - kurs IELTS online w szkole języka angielskiego i innych języków obcych Cambridge School of English?

Nasi wyjątkowi nauczyciele i lektorzy wykorzystują różne, skuteczne metody nauki podczas naszych kursów przygotowujących do egzaminu IELTS, aby zapewnić każdemu kursantowi jak najwyższy wynik na teście, przy ich własnym zaangażowaniu. Posiadają oni także niezwykłą umiejętność indywidualnego podejścia do każdego ucznia, co daje im najlepszą możliwość rozwoju swoich umiejętności językowych, rozpoznawania i korygowania błędów.

Do tego grupy szkoleniowe mają maksymalnie osiem osób. Jak powszechnie wiadomo, nauka języka angielskiego i innych języków obcych jest bardziej efektywna w małych grupach. Dzięki obu tym cechom – indywidualnemu podejściu oraz małym grupom – nasze kursy i zajęcia językowe to recepta na skuteczną naukę i przygotowanie do egzaminu.

Podczas warsztatów, oprócz solidnego przygotowania merytorycznego do egzaminacyjnych pytań, uczniowie zapoznają się z formatem egzaminu, typami zadań, sposobem ich rozwiązywania i efektywnym zarządzaniem czasem w trakcie trwania egzaminu.

Nasze kursy odbywają się online, co zapewnia wygodę i jest dużym udogodnieniem – osoby z całej Polski mogą przystąpić do kursu, nie tylko mieszkańcy dużych miast z możliwością dojazdu na zajęcia.

Jest jeszcze kolejna opcja nauki do egzaminu, jaką proponuje Ci szkoła języków obcych Cambridge School of English!

Jest on skierowany do zapracowanych osób, którym zależy na elastyczności, swobodzie oraz szybkiej, efektywnej i intensywnej nauce. Dzięki naszemu kursowi wszystko to jest możliwe! Nasze zajęcia to ekspresowe i kompleksowe przygotowanie do egzaminu IELTS, niepodzielna uwaga lektora i wiele materiałów dydaktycznych, które pomogą w trakcie zajęć i nauki samodzielnej.

Sprawdź także naszą platformę e-learningową przygotowującą do egzaminu IELTS!

Cambridge Exam – stworzona przez szkołę języka angielskiego i innych języków obcych Cambridge School of English platforma do nauki online to idealne urozmaicenie kursów przygotowujących do egzaminu IELTS (grupowych jak i indywidualnych). Może ona także stanowić samodzielny sposób nauki dla osób, którym brakuje czasu nawet na nasz intensywny kurs. Dzięki licznym materiałom dydaktycznym zawartym w platformie, w tym kartom do nauki słownictwa i gramatyki, ćwiczeniom, praktycznym testom próbnym, planowi nauki czy przydatnej możliwości obserwowania własnych postępów będziesz mógł samodzielnie i efektywnie przygotować się do zdania egzaminu IELTS.

 

Poznaj nasze kursy ESP Masterclass!

Dowiedz się więcej o naszych kursach!

Jeśli interesują Cię ciekawostki językowe, zaobserwuj nasze social media!

Tags:

Leave a Reply

en_GBEnglish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Are you going out?

Try our new tool to learn correct English pronunciation in two versions, original / extended on our global site for free for 1 day.

Join the newsletter and get a code!

     Dołącz do newslettera!

    Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.