Specialized courses

Mężczyzna uczęszczający na językowe kursy specjalistyczne online, udoskonalający swoją wiedzę w pracy

Czym są kursy specjalistyczne i po co są potrzebne?
Kursy specjalistyczne (tematyczne) to zestaw specjalnych zajęć poświęconych wąskiemu obszarowi nauki języka. Podczas nich studenci poznają słówka, wyrażenia, konstrukcje zdań, czy uczą się wymowy. Posiadamy w naszej ofercie kursy usprawniające komunikację w danym obszarze biznesu, np. angielski medyczny, czy angielski dla architekta, ale też takie poświęcone wypracowaniu poprawnej wymowy. Często też tworzymy nowe, o tematyce hobbystycznej, takiej jak nauka angielskiego na gitarze. Zajęcia są prowadzone w małych grupach, by nauka była jak najbardziej zindywidualizowana. Kursy specjalistyczne trwają ok. miesiąca i składają się z 16 jednostek lekcyjnych po 45 minut.

Czym jest ESP?

Osiągnięcie biegłości w posługiwaniu się językiem angielskim jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu zawodowego na arenie międzynarodowej. Podczas gdy kurs języka angielskiego ogólnego oferuje uczącym się możliwość osiągnięcia płynności w posługiwaniu się tym językiem, kurs języka angielskiego do celów specjalnych (English for Specific Purposes – ESP) zapewnia treści dostosowane do potrzeb uczącego się i wymagań jego zawodu. Ponadto, od uczącego się oczekuje się podstawowej znajomości języka angielskiego przed rozpoczęciem kursu, ponieważ ESP koncentruje się na słownictwie i komunikacji specyficznych dla danej dziedziny.

Jakie są korzyści z uczestnicwa w kursie ESP?

– Szybsze przyswajanie wymaganej terminologii angielskiej: ponieważ treści są osadzone w kontekście, kursanci uczą się w przyspieszonym tempie.
– Optymalne wykorzystanie zasobów edukacyjnych, z których wszystkie są wstępnie wybrane zgodnie z celami i potrzebami uczącego się.
– Efektywne zastosowanie treści, ponieważ uczący się mogą używać odpowiedniej terminologii w pracy wkrótce po ukończeniu kursu.
– Szybki wzrost wydajności i efektywności pracy, ponieważ pracownicy są lepiej przygotowani do komunikacji z klientami i współpracownikami.

Jakie korzyści dają mi zajęcia specjalistyczne z języka angielskiego?

– Pozwalają Ci poszerzyć znajomość słownictwa specjalistycznego w Twojej branży;
– Pozwalają na łatwiejszy kontakt z klientami i współpracownikami międzynarodowymi;
– Zapewniają szerszy dostęp do literatury, badań czy zestawień rynku związanych z twoją branżą;
Zwiększają Twoją konkurencyjność na rynku pracy;
Pogłębiają Twoją wiedzę i pozwalają spojrzeć na zawód od innej strony;
Dają satysfakcję i pomagają Ci wspinać się po szczeblach kariery. 

Jakie rodzaje kursów tematycznych z języka angielskiego możesz u nas znaleźć?

–  Prowadzimy kursy specjalistyczne z wielu obszarów biznesowych – medycyna, prawo, obsługa klienta, marketing, logistyka i itp.
– Prowadzimy kursy tematyczne koncentrujące się na odmianach języka brytyjskiego i amerykańskiego, które poszerzają zasób leksyki i pozwalają na wypracowanie poprawnego akcentu, wymowy i intonacji z wybranego wariantu. 

Jakie doświadczenie mają nauczyciele?

Lektorzy mają doświadczenie w pracy w danym obszarze biznesu, dzięki czemu z własnej autopsji wiedzą jakie słówka, czy konstrukcje przydają Ci się w zawodzie. Dzięki swojemu doświadczeniu przygotują realistyczne ćwiczenia na komunikację czy to z klientem, współpracownikiem, czy drugą firmą. 

Na czym skupiają się kursy?

Kursy specjalistyczne koncentrują się na branży, w której działa klient, potrzebach działów wewnątrz firmy oraz na konkretnych projektach. Przed rozpoczęciem kursu wyznaczamy cele, ustalamy zakres szkolenia i jego przebieg.

Zapisz się na kursy językowe już dziś i zostań prawdziwym specjalistą w swoim zawodzie!

Podstawowa znajomość angielskiego

Kursy specjalistyczne są grupowe (poza angielskim medycznym, który jest też prowadzony indywidualnie), co pozwala na lepszą naukę w danym zawodzie. Będziesz m_gł_ podzielić się swoim doświadczeniem i uczyć się od innych, przy okazji kształcąc swój język. Kto wie, może dzięki temu nawiążesz nowe znajomości zawodowe?

Jeśli interesuje Cię tematyka zawodowa, a obecnie nie ma kursów specjalistycznych które Cię interesują, zapoznaj się z naszymi kursami Business English / skontaktuj się z nami! Otwieramy nowe grupy przez cały rok, więc możliwe, że wymarzony przez ciebie kurs jest właśnie w trakcie przygotowywania.

 

 

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której znajdują się dodatkowe informacje na temat naszych kursów oraz metodologii nauczania języków obcych:

cambridge.pl

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego (22-622 30 19) lub mailowego office@cambridge.com.pl również w przypadku, gdy w danym momencie w naszym sklepie internetowym nie jest dostępny kurs, który Państwa interesuje. Prawdopodobnie jest on na etapie planowania, gdyż nowe kursy w Cambridge School of English rozpoczynają się wielokrotnie w ciągu roku kalendarzowego.