Intensywne warsztaty języka angielskiego dla dzieci i młodzieży, czyli półkolonie zimowe z Cambridge School of English

Dzieci uczące się języka angielskiego stacjonarnie w Warszawie na półkoloniach zimowych w szkole języków obcych 2022

Chcesz żeby Twoje dziecko spędziło czas ferii zimowych przyjemnie a jednocześnie produktywnie? W takim razie półkolonie zimowe w Cambridge School of English będą świetnym rozwiązaniem. Jest to idealne połączenie zabawy i nauki języka angielskiego stacjonarnie w centrum Warszawy!

Intensywne warsztaty językowe dla dzieci i młodzieży - podstawowe informacje i terminy

Nasze półkolonie zimowe mają postać intensywnych warsztatów językowych dla dzieci i młodzieży w wieku 6-13 lat i są prowadzone w centrum Warszawy, na ulicy Widok 10/1. 

W tym roku odbywają się w liczbie aż 2 turnusów!

Bezpieczeństwo podczas warsztatów językowych

Uczestnicy są dobierani w małe, maksymalnie ośmioosobowe grupy, w podobnym wieku. Umożliwia to dostosowanie programu do indywidualnych zainteresowań i poświęcenie odpowiednio dużo uwagi każdemu kursantowi. 

 

Zajęcia będą odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Sale lekcyjne będą na bieżąco wietrzone oraz dezynfekowane. Przed wejściem do sali, dzieci oraz nauczyciele zostaną poddani pomiarowi temperatury ciała. W sali będą znajdować się płyny do dezynfekcji rąk oraz powierzchni. Liczba osób w sali nie będzie przekraczała 9 osób. W sekretariacie Szkoły dostępne będą także jednorazowe rękawiczki oraz maseczki.

Nauka języka angielskiego przez zabawę dla dzieci i młodzieży

Nasze zimowe warsztaty to doskonałe połączenie dobrej zabawy i nauki języka angielskiego. Stawiamy na to, by uczeniu się języka, towarzyszyła wesoła atmosfera, pełna ciekawych aktywności. Po tych feriach Twoje dziecko pozna inny sposób nauki języka – zamiast siedzenia
z nosem w książce, będzie śpiewało, bawiło się, grało w gry i spędzało świetnie czas! 

Zajęcia są prowadzone w języku angielskim z wykorzystaniem piosenek, wierszyków, gier oraz elementów artystycznych i teatralnych, co
w naturalny sposób rozwija potencjał twórczy uczestników. Podczas wszystkich tych aktywności nasi doświadczeni lektorzy będą komunikować się
w języku angielskim i w naturalny sposób przemycać nowe słówka oraz zwroty.

Każdy uczestnik półkolonii otrzyma pamiątkowy dyplom uczestnictwa w naszych intensywnych warsztatach językowych.

 

Nasz program - ferie 2023

 • Spotkania z native speakerem

  W trakcie trwania każdego turnusu odwiedzi nas native speaker języka angielskiego, z którym będziemy mogli porozmawiać na temat kraju z którego pochodzi oraz poćwiczyć oryginalny akcent.

 • Warsztaty Teatralne

  Wspólnie przygotujemy krótki scenariusz i za pomocą dostępnych rekwizytów wcielimy się w różne role. Odgrywanie dialogów w krótkich scenkach pozwoli nam na ćwiczenie płynności i poprawności wypowiedzi ustnych oraz intonacji i akcentu.

 • Zajęcia Muzyczne

  Za pomocą wierszy, rymowanek, łamaczy językowych i piosenek w przyjemny sposób będziemy ćwiczyć zawiłości angielskiej wymowy. Wcielimy się w gwiazdy estrady i samodzielnie lub w zespołach weźmiemy udział w karaoke.

 • Zajęcia dotyczące kultury i tradycji krajów anglojęzycznych

  Zapoznamy się z ciekawostkami dotyczącymi różnych krajów anglojęzycznych, dowiemy się o ich zwyczajach oraz interesujących miejscach i ludziach z nimi związanych.

 • Origami

  Wspólnie nauczymy się precyzyjnej sztuki składania papieru aby stworzyć wspaniałe trójwymiarowe dzieła. Podczas tych zajęć będziemy ćwiczyć swoją cierpliwość, logiczne myślenie i koncentrację, a także zdolności manualne..

 • Eko sztuka

  Na zajęciach plastycznych powstaną projekty ze...śmieci, takich jak rolki po papierze toaletowym czy zakrętki od butelek. Wykorzystamy wszystkie pokłady swojej kreatywności żeby dać pozornie niepotrzebnym przedmiotom nowe życie i stworzyć z nich coś pięknego.

 • Tematyczne zajęcia językowe

  Utrwalimy sobie słownictwo związane z wakacjami oraz podróżowaniem. Poćwiczymy uzyskiwanie i udzielanie informacji o położeniu miejsc i ludzi oraz popracujemy z mapą.

 • Planszówki

  Gry planszowe ćwiczą koncentrację, logiczne myślenie oraz pamięć, a także umiejętność panowania nad emocjami. Ponadto uczą pracy zespołowej, czekania na swoją kolej oraz przegrywania 🙂 Przede wszystkim jednak grając będziemy się świetnie razem bawić!

 • Zajęcia kulinarne

  Poznamy nazwy produktów spożywczych oraz technik przyrządzania różnych dań, przygotowujemy przepisy na smakowite potrawy oraz samodzielnie przygotujemy proste i smaczne przekąski, mniam 🙂

 • Tworzenie gier i komiksów

  Wymyślimy i opracujemy reguły naszej własnej gry planszowej w języku angielskim a następnie własnoręcznie wykonamy planszę, pionki i inne akcesoria. Przygotujemy także krótkie kreatywne historyjki obrazkowe z zabawnymi dialogami.

 • Wycieczki

  Odwiedzimy kilka atrakcyjnych lokalizacji w Warszawie gdzie poszerzymy swoją wiedzę o historii, sztuce i kulturze. Każda wizyta w muzeum otwiera na świat, pozwala zdobyć ciekawe informacje o otaczającym na świecie, pokazuje szerszy punkt widzenia oraz uczy wrażliwości na piękno i estetykę co umożliwimy uczestnikom naszych warsztatów 🙂

Nasi lektorzy

Uczestnicy będą pod opieką naszych lektorów języka angielskiego, którzy, poza odpowiednim przygotowaniem, odznaczają się ogromną kreatywnością i cierpliwością. Są to doświadczeni lektorzy polscy z naszego kraju oraz native speakerzy pochodzący z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Australii lub Kanady.

Liczba miejsc jest mocno ograniczona, więc już teraz zarezerwuj miejsce dla swojej pociechy na jednym z naszych turnusów!

Ferie z językiem angielskim - Intensywne zimowe warsztaty językowe dla dzieci w wieku 6-13 lat

Ferie zimowe dobiegły końca, a wraz z nimi zakończyły się intensywne zimowe warsztaty językowe Cambridge School of English. Uczestnicy aktywnie ćwiczyli swój angielski w praktyce podczas atrakcyjnych zajęć kulturalnych, ruchowych oraz artystycznych.

Dziewczynka podczas ferii zimowych na warsztatach językowych

W trakcie każdego z dwóch tygodniowych turnusów nasi podopieczni pod okiem wykwalifikowanych lektorów i wychowawców zapoznali się
z ciekawostkami dotyczącymi Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Australii.
Ponadto uczestnicy ćwiczyli słownictwo związane z kosmosem, dinozaurami, zdrowym żywieniem oraz sportami i aktywnościami zimowymi. Dużo humoru i pozytywnej energii wprowadziły językowe łamańce oraz karaoke. Podczas zajęć kreatywnych dzieci i młodzież przygotowali maski karnawałowe i origami, lepili z gliny, zaprojektowali również własne gry planszowe i komiksy.

Zainteresowaniem cieszyły się również zorganizowane przez nas wycieczki. Uczestnicy odwiedzili: Muzeum Kolejnictwa, Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego, zwiedzili Stadion Narodowy oraz wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez Panie z Muzeum Archeologicznego.

Chłopiec na warsztatach językowych podczas ferii zimowych
Prace plastyczne podczas warsztatów językowych dla dzieci

Czas spędzony w Cambridge School of English w trakcie ferii był dla uczestników naszych warsztatów nie tylko okazją do poprawy umiejętności językowych, ale także możliwością rozwijania swoich pasji, kreatywności, zdolności manualnych oraz nawiązywania nowych znajomości z rówieśnikami. 

Uczestnicy warsztatów wrócili już do swoich szkolnych obowiązków, a zespół Cambridge School of English rozpoczął opracowywanie równie interesującego programu na warsztaty letnie, które rozpoczną się pod koniec czerwca i będą trwały przez całe wakacje.

Przypominamy, że harmonogram zajęć może ulec zmianie w zależności od wieku uczestników w grupie, warunków atmosferycznych i innych losowych okoliczności – jednak gwarantujemy zapewnienie innych atrakcyjnych zajęć dla dzieci tak, aby czas został spędzony efektywnie i przyjemnie!

Serdecznie zapraszamy do nas również w lato! 

 

 

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której znajdują się dodatkowe informacje na temat naszych kursów oraz metodologii nauczania języków obcych:

cambridge.pl

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego (22-622 30 19) lub mailowego office@cambridge.com.pl również w przypadku, gdy w danym momencie w naszym sklepie internetowym nie jest dostępny kurs, który Państwa interesuje. Prawdopodobnie jest on na etapie planowania, gdyż nowe kursy w Cambridge School of English rozpoczynają się wielokrotnie w ciągu roku kalendarzowego.