https://cambridge.pl
Przejdź do treści

Angielski od podstaw dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów i kursy oraz nauka języka angielskiego dla początkujących w Cambridge School of English

Angielski od podstaw dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów

Angielski – lingua franca współczesnego świata

Na naukę języków obcych nigdy nie jest za późno. Angielski to dzisiaj język o zasięgu światowym i jego znajomość przyda się na każdym etapie życia. Warto zatem podjąć wyzwanie i rozpocząć naukę, bądź przypomnieć sobie dawno nieużywane słownictwo i struktury.

W Cambridge School of English dużym zainteresowaniem cieszą się kursy języka angielskiego dla poczatkujących: na poziomie początkowym (starter) i podstawowym (elementary).

Kursy języka angielskiego dla początkujących – jak uczymy angielskiego na poziomie początkowym i podstawowym

W Cambridge School of English nacisk kładziony jest przede wszystkim na efektywną komunikację w języku obcym od samego początku. Zajęcia prowadzone są zgodnie z metodą komunikatywną (Communicative Method) przez co już pierwszych zajęć kursanci otoczeni są językiem obcym, słyszą lektora, nagrania, powtarzają obce dźwięki i zwroty, a za pomocą gestu bądź rysunku starają się odgadnąć znaczenie nowych wyrażeń.

Wierzymy, że już na początkowych poziomach zajęcia mogą być prowadzone w przeważającej mierze w języku angielskim. Nawet jeśli lektor prowadzący jest Polakiem, stara się nie posługiwać językiem ojczystym, a motywować słuchaczy do komunikacji w języku angielskim.

Zajęcia z angielskiego dla osób początkujących zaprojektowane są tak, aby odzwierciedlały rzeczywistą komunikację. Zadania przyjmują formę pracy indywidualnej, grupowej, w parach, nastawione są na efektywne wypowiadanie się w języku angielskim przy jednoczesnym rozwijaniu pozostałych umiejętności tj. czytanie oraz słuchanie ze zrozumieniem, pisanie oraz poznawanie zasad gramatycznych rządzących struktura języka.

Angielski dla początkujących od podstaw dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów - tematyka zajęć oraz techniki pracy

Inaczej język obcy przyswaja dzieci, innych efektów oczekują nastolatki, w innym celu uczą się języka osoby dorosłe. Wszyscy mogą znajdować się na poziomie podstawowym, lecz oczekiwania i cele postawione różnym grupom wiekowym będą się od siebie znacznie różnić.

Ciekawe świata dzieci rozpoczną naukę poprzez zabawę, gry, słuchanie bajek, zajęcia teatralne. Przyswajanie wiedzy przychodzi naturalnie, najmłodsi niejednokrotnie nie zdają sobie sprawy, że podczas zabawy osłuchują się z brzmieniem języka angielskiego, zapamiętują przydatne zwroty, poszerzają słownictwo i podświadomie zapamiętują strukturę zdań.

Nastolatki oraz studenci niejednokrotnie naukę języka angielskiego rozpoczynają z postawionym przed sobą celem zdania egzaminu, podniesienia osiągnięć szkolnych, bądź aplikowania na studia za granicą. W takich sytuacjach nauka języka angielskiego od podstaw wymaga precyzyjnie określonego celu, częstej informacji zwrotnej od lektora dotyczącej postępów słuchacza, dostosowania tempa nauki do możliwości i potrzeb danej grupy.

Kursanci dorośli rozpoczynają naukę języka angielskiego od podstaw z ukierunkowaniem kursu na praktyczne wykorzystanie języka w środowisku pracy. Język ogólny często wzbogacany jest o elementy biznesu (Business English), bądź słownictwo branżowe, którego potrzebuje dana grupa lub kursant indywidualny (np. angielski dla sekretarek, prawników, medyków). Wykorzystywane na co dzień w pracy umiejętności takie jak szuka prezentacji, negocjacji, telefonowania czy pisania maili są również ćwiczone już na początkowych etapach nauki.

Seniorzy, osoby starsze, zajęcia z języka angielskiego traktują jako okazję do spędzenia czasu w przyjaznej atmosferze, pogłębienie wiedzy o danym kraju, poznanie podstaw aby swobodnie wskazać drogę obcokrajowcom lub porozumieć się w wnukami czy sympatiami swoich dzieci.

Języka angielskiego od podstaw może zacząć się uczyć kursant w każdym wieku. W Cambridge School of English tematykę zajęć oraz techniki nauczania dostosujemy do potrzeb i zainteresowań każdej z grup.

Nauka języka angielskiego dla początkujących – osiągnięcia i umiejętności

Angielski dla początkujących:

Poziom początkowy (beginner) oraz podstawowy (elementary) to wg skali CEFR (Common European Framework of Reference for languages) poziom A1 i A2.

Poziom początkowy A1 Beginner

Osoba posługująca się językiem angielskim na tym poziomie rozumie i potrafi stosować zapamiętane, wyuczone, potoczne wyrażenia oraz budować bardzo proste wypowiedzi wykorzystywane w życiu codziennym. Potrafi przedstawiać siebie i innych, zadaać pytania dotyczące życia prywatnego, miejsca zamieszkania, znajomych i posiadanych rzeczy oraz odpowiedzieć na nie. Kursant na tym poziomie jest w stanie prowadzić prostą rozmowę pod warunkiem, są rozmówca mówi wolno i wyraźnie oraz jest gotowy powtórzyć w razie potrzeby.

Poziom podstawowy A2 Elementary

Osoba posługująca się językiem na tym poziomie rozumie wypowiedzi i często używane wyrażenia związane z podstawowymi zagadnieniami ( np.: podstawowe informacje dotyczące rozmówcy, jego rodziny, zakupów, otoczenia, pracy). Kursant potrafi porozumiewać się w typowych, prostych sytuacjach komunikacyjnych, wymagających jedynie bezpośredniej wymiany zdań na tematy znane, powtarzające się. Potrafi w prosty sposób opisywać pochodzenie i bezpośrednie otoczenie, a także wypowiadać się w sposób bardzo prosty sposób skomunikować swoje potrzeby.

Wszystkie osoby chcące rozpocząć naukę języka angielskiego od podstaw zapraszamy do kontaktu z biurem Cambridge School of English

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

E-mail: office@cambridge.com.pl

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

Telefon: 22 622 30 19

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

Adres biura: ul. Widok 10 / LU 1, Warszawa

Dodaj komentarz

pl_PLPolish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

     Dołącz do newslettera!

    Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.