https://cambridge.pl
Przejdź do treści

Pomoc dla Ukrainy szkoła językowa Cambridge School of English

Pomoc dla Ukrainy szkoła językowa Cambridge School of English - bezpłatna nauka języka polskiego online dla uchodźców z Ukrainy oraz inne projekty pomocy

Pomoc dla Ukrainy szkoła językowa Cambridge School of English - bezpłatna nauka języka polskiego online dla uchodźców z Ukrainy oraz inne projekty pomocy

W Polsce znajduje się już ponad 1,6 mln uchodźców z Ukrainy, a liczba ta wciąż rośnie. 

Nasza szkoła językowa Cambridge School of English jest innowacyjnym centrum rozwijania kompetencji w zakresie nauki języka oraz rozwoju językowego. To nasz obszar wyspecjalizowania, dlatego też z tego miejsca zdecydowaliśmy się zorganizować pomoc dla Ukrainy. Proponujemy szereg zniżek, a nawet bezpłatnych kursów dla tych, którzy tego obecnie najbardziej potrzebują. Ciągle aktualizujemy ofertę, w miarę napływających ludzi, a co za tym idzie – większego zapotrzebowania.

Wojna, rozłąka  z bliskimi, strach i niepewność, a do tego obcy kraj z nieznanym językiem. Zdajemy sobie sprawę, jak bardzo wpływa to na psychikę człowieka. Dlatego organizujemy kursy językowe dla dzieci, młodzieży, dorosłych, mając w tym nadzieję, że chociaż odrobinę ułatwimy im pobyt tutaj, w tym trudnym czasie.

Bezpłatna nauka języka polskiego online dla uchodźców z Ukrainy

Stowarzyszenie E=mc2 posiada 2 000 kuponów, dzięki którym możliwa jest bezpłatna nauka języka polskiego online dla uchodźców z Ukrainy, w aplikacji uTalk. Darmowy dostęp do aplikacji jest na okres 3 miesięcy. Ofertę tą kierujemy głównie do najbardziej potrzebujących, np. matek oraz dzieci, nieposiadających w Polsce żadnej rodziny i nieznających języka. Pragniemy, by, za sprawą nauki, ich pobyt tutaj stał się mniej stresujący, a aklimatyzacja do nowych warunków prostsza. W szkole dzieci będą miały mniejsze opory przed tym, by bawić się z rówieśnikami. Za to matki, dzięki rozumieniu i posługiwaniu się nawet podstawowymi zwrotami w języku polskim, nie będą miały takich kłopotów np. z umówieniem dziecka do lekarza.

Żeby uzyskać dostęp wystarczy napisać na nasz mail: ukraine@cambridge.pl lub wypełnij ankietę https://forms.gle/3UnRtpKEqYsA5Exh6. W mailu należy podać imię i nazwisko, wiek dziecka.

Jeżeli znasz kogoś, kto mógłby skorzystać z takiej pomocy, możesz przekazać mu informację, razem z adresem e-mail.

 

Nauka języka polskiego online dla osób z Ukrainy

Mamy specjalną opcję dostępu do naszej aplikacji uTalk, przeznaczonej dla osób z Ukrainy. Oferujemy naukę języka polskiego online przez rok w aplikacji uTalk z 30% rabatem. Nauka polskiego online dla dzieci, młodzieży i dorosłych w aplikacji uTalk jest szybka i łatwa, dlatego wierzymy, że pomoże rozumieć więcej i łatwiej się zaklimatyzować w nowym kraju. Mamy nadzieję, że zmniejszenie bariery językowej i problemów komunikacyjnych przynajmniej w niewielkim stopniu pomoże zmniejszyć stres związany z pobytem w obcym kraju.

100 DARMOWYCH dostępów do platformy TEFL, umożliwijącej zdobycie kwalifikacji do nauczania języka angielskiego!

W ramach pomocy językowej dla osób z Ukrainy, przygotowaliśmy dla Państwa 100 darmowych dostępów do platformy TEFL!

TEFL – Teaching English as a Foreign Language to wygodne i dostosowane do użytkownika rozwiązanie, umożliwiające podnoszenie kwalifikacji zawodowych w zakresie nauczania języka angielskiego, jako obcego. Kurs TEFL to szkolenie metodyczne, które kończy się egzaminem sprawdzających zdobytą wiedzę.

W ramach kursu, kursant nauczy się:

  • w jaki sposób prezentować wiedzę gramatyczną
  • w jaki sposób planować zajęcia
  • jak być samodzielnym oraz kompetentnym lektorem języka angielskiego
  • w jaki sposób planować zajęcia
  • w jaki sposób nauczać dzieci i dorosłych
  • jak powtarzać materiał i przeprowadzać rozgrzewki językowe

Aby otrzymać darmowy dostęp wystarczy napisać do nas na adres: ukraine@cambridge.pl, w treści podając swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail. W wiadomości zwrotnej otrzymają Państwo dostęp do 120-godzinnego kursu TEFL na stronie https://www.teflonline.uk.com

Podstawowe zwroty w języku ukraińskim

Zdajemy sobie sprawę jak trudną sytuacją jest trafienie do państwa, którego języka się nie zna. Zachęcamy do nauczenia się paru podstawowych słówek i wyrażeń, by ułatwić komunikację! Oto podstawowe zwroty w języku ukraińskim, dla Polaków:

CześćПривіт (Pryvit)

 

Do widzeniaдо побачення (Do pobachennya)

 

Dzień dobry – добрий день (Dobryy denʹ)

 

DziękujęДякую (Dyakuyu)

 

Gdzie chcecie dojechać? – куди ви хочете доїхати? (Kudy wy choczete dojichaty)

 

Gdzie jest?Де це (De tse)

 

Informacja – інформація (Informatsiya)

 

Jak się czujesz? – як ви себе почуваєте? (Jak wy sebe poczuwajete)

 

Kantor wymiany walut – обмін валюти (Obmin valyuty)

 

Nie rozumiemЯ не розумію (Ja ne rozumiju)

 

Nie wiemЯ не знаю (Ja ne znaju)

 

Pieniądzeгроші (Hroszi)

 

Proszęбудь ласка (Budʹ laska)

 

Przepraszam – вибачте (Vybachte)

 

Przystanek autobusowy – автобусна зупинка (Avtobusna zupynka)

 

Szpitalлікарня (Likarnya)

 

Słabo mówię w języku ukraińskim – Я ледь говорю українською мовою (Ja ledz’ hovoriu ukrajinsʹkoju movoju)

 

Tak – так (Tak)

 

Toaletaтуалет (Tualet)

 

Zgubiłeś/iście się? – Ви загубилися? (Wy zahubylysja)

pl_PLPolish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

     Dołącz do newslettera!

    Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.