Chcesz zdać test HSK, aby rozpocząć studia lub objąć nowe stanowisko?

HSK to państwowy egzamin znajomości języka chińskiego, którego podstawowym celem jest ocena znajomości tego języka u obcokrajowców. Certyfikat uznają różnego rodzaju uniwersytety i firmy na całym świecie.

Możemy sprawić, że Twoje szkolenie będzie łatwiejsze i skuteczniejsze, bez względu na to, jak trudny cel sobie wyznaczyłeś. Dzięki różnorodnym trybom treningowym doświadczysz rzeczywistych warunków egzaminacyjnych i odpowiednio przygotujesz się na ten wielki dzień.

Osiągnij swój wymarzony wynik HSK!

Zdaj test HSK wykorzystując:

przykładowe ćwiczenia – uzyskaj dostęp do 150 godzin szkoleniowych i 7417 poprawionych pytań

testy HSK Practice – trenuj w rzeczywistych warunkach testowych, wykonując 20 próbnych ćwiczeń (4 na poziom od 1 do 5)

arkusze dotyczące gramatyki i słownictwa – przejrzyj główne tematy egzaminów, korzystając z naszych przydatnych arkuszy

spersonalizowane śledzenie – obserwuj swoje postępy dzięki statystykom

rozwiązanie z wieloma urządzeniami – ćwicz tam gdzie chcesz, na wybranym przez Ciebie urządzeniu

3 miesiące pełnego dostępu i login do naszej międzynarodowej platformy edukacyjnej, aby przygotować się do egzaminu online:

Accreditation of karty do nauki słownictwa i gramatyki Education Office of Warsaw

śledzenie postępu

śledzenie postępu

150 godzin szkoleniowych

20 testów praktycznych

plan nauki, uwzględniający datę egzaminu

Ćwicz tam gdzie chcesz, na wybranym przez Ciebie urządzeniu.

Darmowy login próbny, aby przetestować kursy - Free Trial version

Pragniemy poinformować Państwa, że przed zakupem kursu mają Państwo możliwość przetestowania kilku naszych wybranych kursów językowych przez Internet w wersji próbnej (IELTS, FCE lub BRIGHT English). Pozwoli to Państwu na zapoznanie się z konstrukcją oraz zawartością takiego kursu.

To rozwiązanie z pewnością umożliwi wybór optymalnego kursu.

Wystarczy, że zalogują się państwo do naszej platformy edukacyjnej poprzez poniższy link:

https://cambridge-exam.courses/en/login

Username : demo@cambridge-exam.courses

Password : global1

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego (22-622 30 19) lub mailowego (office@cambridge.com.pl) z biurem szkoły również w przypadku, gdy w naszym sklepie nie ma w danym momencie kursu, który Państwa interesuje. Prawdopodobnie jest on na etapie planowania, gdyż kursy w Cambridge School of English uruchamiamy wielokrotnie w ciągu roku kalendarzowego.

Cambridge School of English to szkoła językowa z niemal 30-letnim doświadczeniem w nauczaniu języków obcych.

Zapraszamy serdecznie do Naszego Sklepu Online!

HSK to państwowy standaryzowany egzamin przygotowany przez Centrum HSK Uniwersytetu Kultury i Języka, który można zdawać w kilku miejscach w Polsce.

Co warto wiedzieć?

  • Certyfikaty są uznawane przez uniwersytety i firmy na całym świecie.
  • HSK jest ważny bez żadnych ograniczeń w Chińskiej Republice Ludowej.
  • Obcokrajowcy zamierzający podjąć studia bądź pracę w Chinach powinni zdać HSK co najmniej na poziomie 4.

Egzamin HSK (Hanyu Shuiping Kaoshi) po raz pierwszy w historii odbył się w 1990 roku. Jego celem było sprawdzenie poziomu znajomości języka chińskiego cudzoziemców przygotowujących się do podjęcia studiów w Chinach. Od tego czasu przeszedł wiele zmian, z których ostatnie miały miejsce w 2009 roku.

W najnowszej wersji egzaminu HSK kładziony jest większy niż dotychczas nacisk na praktyczne użycie języka. Poziom trudności został obniżony, a jego pisemnej części towarzyszy część ustna. Skala znajomości języka chińskiego została zintegrowana z poziomem biegłości językowej wprowadzonej przez Radę Europy.

Zdanie egzaminu HSK owocuje otrzymaniem jedynego powszechnie rozpoznawalnego na świecie certyfikatu znajomości języka chińskiego, który znacznie zwiększa szanse na znalezienie pracy. Stanowi również podstawę do ubiegania się o stypendia naukowe do Chińskiej Republiki Ludowej.

Nowa formuła egzaminu, obowiązująca od 2009 obejmuje 6 poziomów:

POZIOM PODSTAWOWY (do zdobycia jest maksymalnie 200 punktów)

Poziom 1,

najniższy, przeznaczony jest dla osób początkujących, które mają już za sobą jeden semestr nauki, znają około 150 słów i 178 znaków oraz gramatykę z nimi związaną. Test trwa 40 minut, podczas którego sprawdzana jest umiejętność rozumienia ze słuchu oraz rozumienia tekstu pisanego. Dodatkowo wprowadzono egzamin ustny. Aby zaliczyć Poziom 1 należy uzyskać minimum 120 punktów.

Poziom 2,

przeznaczony jest dla osób początkujących, znających około 300 słów i 349 znaków, które mają już za sobą 2 semestry nauki i potrafią wykorzystywać język chiński do prostej rozmowy w życiu codziennym. Test trwa 55 minut i sprawdza umiejętność rozumienia ze słuchu oraz rozumienia tekstu pisanego. Dodatkowo wprowadzono egzamin ustny. Aby zaliczyć Poziom 2 należy uzyskać minimum 120 punktów.

POZIOM ŚREDNI (do zdobycia jest maksymalnie 300 punktów)

Poziom 3,

przeznaczony jest dla osób, które mają za sobą 3 semestry nauki, po 2-3 lekcje tygodniowo i znają około 600 słów oraz 623 znaki. Test trwa 90 minut – sprawdza umiejętność rozumienia ze słuchu i rozumienia tekstu pisanego, jak również tworzenia wypowiedzi pisemnej. Dodatkowo wprowadzono egzamin ustny. Aby zaliczyć Poziom 3 należy uzyskać minimum 180 punktów.

Poziom 4,

przeznaczony jest dla osób, które mają za sobą 4 semestry nauki, po 2-4 lekcje tygodniowo, znają około 1200 słów oraz 1071 znaków i potrafią  prowadzić rozmowę po chińsku na wiele tematów. Test trwa 105 minut – sprawdza umiejętność rozumienia ze słuchu i rozumienia tekstu pisanego, jak również tworzenia wypowiedzi pisemnych. Dodatkowo wprowadzono egzamin ustny. Aby zaliczyć Poziom 4 należy uzyskać minimum 180 punktów.

POZIOM ZAAWANSOWANY (do zdobycia jest maksymalnie 300 punktów)

Poziom 5,

przeznaczony jest dla osób uczących się języka chińskiego ponad 2 lata, które znają 2500 słów i 1709 znaków oraz potrafią czytać gazety, czasopisma, oglądać filmy, wiadomości, a także prowadzić swobodną konwersację w języku chińskim. Test trwa 125 minut i sprawdza umiejętność rozumienia ze słuchu oraz rozumienia tekstu pisanego, jak również tworzenia wypowiedzi pisemnych. Dodatkowo wprowadzono egzamin ustny. Aby zaliczyć Poziom 5 należy uzyskać minimum 180 punktów.

Poziom 6,

jest poziomem najwyższym, przeznaczonym dla osób uczących się języka chińskiego ponad 3 lata, znających przynajmniej 5000 słów i 2633 znaków, które rozumieją skomplikowane treści w języku chińskim. Test trwa 140 minut i sprawdza umiejętność rozumienia ze słuchu oraz rozumienia tekstu pisanego, jak również tworzenia wypowiedzi pisemnych. Dodatkowo wprowadzono egzamin ustny. Aby zaliczyć Poziom 6 należy uzyskać minimum 180 punktów.

Ceny za egzamin HSK różnią się w zależności od poziomu:

HSK Poziom 1 – 50 zł

HSK Poziom 3 – 150 zł

HSK Poziom 5 – 250 zł

HSK ustny poziom początkujący – 50 zł

HSK ustny poziom zaawansowany – 150 zł

HSK Poziom 2 – 100 zł

HSK Poziom 4 – 200 zł

HSK Poziom 6 – 300 zł

HSK ustny poziom średniozaawansowany – 100 zł