Wakacyjne kolonie i obozy językowe dla dzieci i młodzieży - oferta 2021

Cambridge School of English wraz z Biurem Turystyki Aktywnej Kompas zaprasza na autorski program językowy. Tym razem organizujemy 3 turnusy na malowniczych Mazurach, gdzie nauce sprzyjać będą promienie słońca oraz piękne widoki. Będzie to czas zabawy i relaksu, połączony z nauką języka angielskiego.

Co nas wyróżnia?

Crown

Nasze obozy i kolonie językowe to niepowtarzalne połączenie przygody oraz aktywności fizycznej z nauką języków obcych w przyjaznych, wakacyjnych warunkach.

Crown

Nauka angielskiego odbywa się poprzez zabawę, teatr, przygodę, śpiew oraz aktywne uczestnictwo w programie obozu.

Crown

Starannie wybrane lokalizacje słynące z malowniczych widoków – w roku 2021 obozy będą odbywały się na Mazurach (w ośrodku wypoczynkowym Piecki).

Crown

Wykwalifikowana i profesjonalna kadra z mnóstwem interesujących pomysłów na urozmaicenie nauki.

Crown

Używania języka obcego podczas codziennych zajęć – nie tylko na zajęciach programowych, ale i podczas zabaw integracyjnych oraz słonecznych kąpieli.

Crown

Nowoczesne metody nauczania – nauka opierać się będzie na najnowszych założeniach metodyczno-dydaktycznych z naciskiem na komunikację, która ma za zadanie zmotywować Uczestników do konwersacji w danym języku oraz przełamanie barier w mówieniu.

Crown

Paintball pneumatyczny, Archery Tag, wycieczki kajakami, team building, elementy przetrwania - Survival, orienteering i terenoznawstwo, zajęcia twórcze, zajęcia z pierwszej pomocy i szereg innych.

Obóz językowo-przygodowy by Cambridge School of English

Razem z biurem turystyki aktywnej Kompas, już ponad 11 lat realizujemy dla Was autorski program językowy. Tym razem spotykamy się na Mazurach, gdzie nauce sprzyjać będą promienie słońca oraz piękne widoki. Będzie to czas zabawy i relaksu, połączony z nauką języka angielskiego. Przygotowaliśmy dla Was warsztaty twórcze, zabawy i quizy oraz możliwość przeniesienia się w najróżniejsze anglojęzyczne zakątki. To wszystko pozwoli Wam bliżej poznać kulturę amerykańską oraz brytyjską i odkryć ten niesamowity świat. 

Zapraszamy uczestników w wieku 7 – 15 lat.

Program obozu

Program realizowany będzie przez doświadczonych i wykwalifikowanych native speakerów, a podział na grupy odbędzie się z uwzględnieniem wieku Uczestników i poziomu zawansowania w znajomości języka angielskiego.

Umiejętności językowe rozwijać będziemy dzięki specjalnie przygotowanym materiałom audiowizualnym oraz interesującym ćwiczeniom. Skupimy się głównie na doskonaleniu zdolności mówienia w języku angielskim oraz umiejętności słuchania ze zrozumieniem. Dodatkowo podszlifujemy umiejętności krytycznego czytania, kreatywnego pisania form użytkowych i selekcji informacji. Naszym ogólnym celem będzie sprawienie, aby Uczestnicy zyskali pewność siebie w skutecznej komunikacji w języku angielskim.

Wartym uwagi pozostaje fakt, że kontakt z językiem angielskim nie będzie ograniczał się do 90-minutrowych sesji. Obozowe życie to przede wszystkim dobra zabawa, przeróżne quizy, gry terenowe i zespołowe, dyskoteki, wycieczki itp. Udział naszych lektorów w zajęciach będzie nieodłącznym elementem każdego dnia. Dzięki temu nasi Uczestnicy będą mieli okazję w praktyczny sposób porozumiewać się w języku angielskim na co dzień.

Poniżej przedstawiamy zakres tematyczny materiału realizowanego na obozie:

Getting to know each other

Odkryjemy zupełnie nowe, interesujące fakty na swój temat. Przygotujcie się na quizy, zagadki, rebusy i łamigłówki. Nauczymy się mówić o pasjach, czy sposobach spędzania wolnego czasu. Każdy Uczestnik obozu będzie miał okazję stworzyć kreatywny projekt o sobie, swojej rodzinie, zainteresowaniach, talentach i wielu innych interesujących szczegółach. Na podstawie zebranych wiadomości stworzymy grupowego bloga, który będzie na bieżąco uaktualniany. Brzmi ekscytująco!

Visiting Great Britain

Nasi lektorzy zabiorą Was na wycieczkę do Wielkiej Brytanii. Przy aromatycznej herbacie Earl Grey i maślanych ciasteczkach porozmawiamy o najsłynniejszych brytyjskich zabytkach. Zastanawialiście się kiedykolwiek na jakie tematy uwielbiają gawędzić Brytyjczycy? Rozwiążemy quiz dotyczący wysp brytyjskich, następnie zagramy w gry komunikacyjne, dzięki którym utrwalimy zdobytą wiedzę. Uczestnicy wcielą się też w rolę słynnego detektywa – Sherlocka Holmesa i będą musieli stawić czoła rozwikłaniu niezwykłej tajemnicy, w którą zamieszana jest sama Królowa Elżbieta II! Podołacie temu wyzwaniu?

Sightseeing around the USA

Zapraszamy do Stanów Zjednoczonych! W ramach kuchennych rewolucji Uczestnicy stworzą zdrową wersję restauracji z typowym fast foodem, a także opracują konstytucję idealnego kraju. British or American English? Czy jesteście w stanie rozpoznać akcenty, słówka i struktury? Sprawdzimy to! Przeniesiemy się do Hollywood, sprawdzimy kogo spotkać można na słynnej Alei Gwiazd. Zagramy w football amerykański i wcielimy się w rolę ławy przysięgłych. Sami ocenicie czy podejrzany jest winny czy niewinny! To będzie twardy orzech do zgryzienia!

G’day mate! Have you ever been to Australia?

Czy wiedzieliście, że Australia to kontynent aż 36 razy większy od Polski, ale zamieszkuje go 2 razy mniej ludzi niż naszą ojczyznę? Jesteście w stanie uwierzyć, że w Australii występuje 2 razy więcej kangurów niż ludzi?! To tylko dwa interesujące fakty na temat Australii, a jest ich całe mnóstwo! Stworzymy kolorowy plakat dotyczący Australii. Znajdą się na nim ciekawostki o tym kraju, a część informacji zostanie również opublikowana na blogu! Dobra zabawa gwarantowana – przy dopisującej pogodzie zorganizujemy wyścigi skaczących kangurów, biegających ptaków emu oraz zabawę bumerangiem.

Are you as cool as a cucumber?

Comic Project – Kursanci stworzą gramatyczny komiks, w którym zaprezentują zasady gramatyczne, struktury, ciekawe powiedzonka, idiomy poznane podczas wszystkich dni obozu językowego. Bohaterami komiksu będą Uczestnicy i ich przygody. Przed przystąpieniem do projektu czeka Was ekscytująca powtórka zasad gramatycznych – przygotujcie się na mnóstwo gier i quizów okraszonych śmiechem i świetną zabawą. Będzie o co walczyć!

And the Oscar goes to ….

Uczestnicy przygotują filmik opowiadający o krajach anglojęzycznych, wykorzystując materiały przygotowane przez lektora oraz materiały z anglojęzycznych czasopism, blogów czy YouTube. Premiera filmu przewidziana jest na ostatni dzień naszego fascynującego pobytu na Mazurach. Jak stworzyć taki film? W świat kinematografii wprowadzi Was lektor, pokazując różne technologiczne i językowe triki. Kto wie, może czeka Was oszałamiająca kariera i półka wypełniona prestiżowymi statuetkami Oscara?
Ostatniego dnia obozu odbędzie się wystawa projektów, gdzie Uczestnicy zaprezentują najlepsze swoim zdaniem prace. Na zakończenie prowadzący wręczą Uczniom certyfikaty. Przekonacie się, że zabawa może rozwijać, język nie zna granic, a obóz językowy może być wspaniałą przygodą.

Obóz językowy - kierunek przygoda

Wycieczki po jeziorze kajakiem – Pod okiem instruktorów i ratowników WOPR Uczestnicy zwiedzać będą jezioro Wągiel. Wszystkie zajęcia na wodzie odbywają się w kamizelkach ratunkowych.

Paintball pneumatyczny – rozgrywka pomiędzy Uczestnikami. Podczas zajęć zapewniamy specjalne ubranie, maski ochronne, markery i kulki z farbą
(100 sztuk na Uczestnika).

Archery Tag – Zajęcia z nagrodami dla najlepszych łuczników. 

Orienteering i terenoznawstwo – Jak odnaleźć właściwą drogę w lesie? Nie zawsze jest to proste. A jednak! Wystarczy tylko posiąść umiejętność posługiwania się mapą i kompasem, nauczyć się znaków topograficznych, rysować mapy i oceniać odległości w terenie. Gdy Uczestnicy nabiorą wprawy czekać na nich będą dzienne i wieczorne zawody na orientację.

Elementy survivalu – Obozowicze poznają kilka podstawowych tajników przetrwania zarówno w teorii, jak i w praktyce.  Na specjalnych zajęciach postaramy się odpowiedzieć na pytania – jak poradzić sobie w trudnych warunkach. Jak rozpalić ognisko bez pomocy zapałek? Z czego zbudować  szałas i jak zabezpieczyć żywność przed zwierzętami?

Zawody sportowe – w zdrowym ciele – zdrowy duch! Będą konkurencje zespołowe i indywidualne, turniej siatkówki plażowej, konkursy i przeszkody do pokonania, a najlepsi zostaną nagrodzeni medalami.

Gry i zabawy terenowe – Uczestnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił w grach i zabawach terenowych, wykorzystując umiejętności, których nauczą się w trakcie obozu. Za pomocą mapy i kompasu oraz specjalnych wskazówek postarają się odkryć to, co czeka za rogiem.

Zajęcia twórcze, czyli ekologiczne DIY –  Wszystkie nasze obozy wzbogacone są o szereg zajęć artystycznych pozwalających rozwijać wyobraźnię. Za pomocą pędzla, kredek i kilku białych kartek Uczestnicy będą mieli szansę poddać się szaleństwu własnej fantazji i wyczarować prawdziwe arcydzieła.

Zajęcia integracyjne – Specjalność działu team-building przenieśliśmy na obozy dla Dzieci i Młodzieży. Uczestnicy dzięki zabawom integrują się, poznają, zdobywają do siebie zaufanie. Umiejętnie przeprowadzone podczas obozu zajęcia pozwalają zaowocować przyjaźniom, które mają szansę przetrwać przez wiele lat.

Zajęcia z pierwszej pomocy – Uczestnicy naucza się jak postępować podczas wypadków i wzywać pomoc.

Plażowanie i kąpiele w jeziorze – Ośrodek posiada własną prywatną plażę. Zabawy w wodzie, piłka wodna i doskonalenie umiejętności pływania to tylko niektóre z propozycji. Kąpielisko jest strzeżone przez ratowników WOPR.

Ponadto w programie:

Crown

Ogniska z pieczeniem kiełbasek i szantami;

Crown

Wieczorne kino letnie;

Crown

Imprezy taneczne;

Crown

Kultowe gry planszowe, karciane i towarzyskie;

Crown

Dyskoteka obozowa.

Na zakończenie obozu prowadzący wręczą Uczestnikom specjalne certyfikaty. Przekonacie się, że zabawa może rozwijać, język nie zna granic, a obóz językowy może być wspaniałą przygodą. 🙂

Cennik i terminy obozów:

28.06. - 09.07.2021

2699
  • Program językowy połączony z zajęciami żeglarskimi

10.07. - 21.07.2021

2699
  • Program językowy połączony z zajęciami żeglarskimi

03.08. - 14.08.2021

2699
  • Program językowy połączony ze sportami wodnymi

Wyżywienie

Cztery domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja. Wszystkie posiłki przygotowywane są w ośrodku. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymają suchy prowiant na drogę powrotną.

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów oraz ratownika WOPR, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dodatkowe atrakcje – za dopłatą:

Crown

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie - 60 zł.

Crown

przygodowy pakiet obozowy – 100 zł.

Crown

galeria najlepszych zdjęć z obozu – 29,90 zł.

Co ze sobą zabrać?

Crown

Ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL.

Crown

Mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę (sztormiak).

Crown

Strój kąpielowy/kąpielówki, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę).

Crown

Przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, klapki, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne.

Crown

Własny bidon na wodę.

Najczęściej zadawane pytania

Zapisz swoje dziecko już dziś!

office@cambridge.com.pl lub pod tel: 601 920 293.

Wyjazdy i kursy językowe za granicą dla młodzieży i dorosłych do szkoła językowa w Londynie, Kursy językowe w Anglii, kursy językowy w Londynie (kursy wyjazdowe, kursy angielskiego w Londynie, wyjazdy do Anglii, wyjazd językowy)