https://cambridge.pl
Przejdź do treści

Chcesz zdać test TCFgdyż takie są wymagania programu wymiany studentów lub objąć nowe stanowisko?

TCF, czyli test sprawdzający poziom znajomości ogólnego języka francuskiego. Przeznaczony jest dla osób, które uczą się tego języka i chciałyby uzyskać ocenę swoich kompetencji. Egzamin, w wyniku którego uzyskuje się zaświadczenie ważne 2 lata, jest uznawany na całym świecie.

Możemy sprawić, że Twoje szkolenie będzie łatwiejsze i skuteczniejsze, bez względu na to, jak trudny cel sobie wyznaczyłeś. Dzięki różnorodnym trybom treningowym doświadczysz rzeczywistych warunków egzaminacyjnych i odpowiednio przygotujesz się na ten wielki dzień.

Osiągnij swój wymarzony wynik TCF!

Zdaj test TCF wykorzystując:

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

przykładowe ćwiczenia – uzyskaj dostęp do 23 godzin szkoleniowych i 1300 pytań egzaminacyjnych;

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

testy TCF Practice – trenuj w rzeczywistych warunkach testowych, wykonując próbne ćwiczenia;

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

arkusze dotyczące gramatyki i słownictwa – przejrzyj główne tematy egzaminów;

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

spersonalizowane śledzenie – obserwuj swoje postępy dzięki statystykom;

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

rozwiązanie z wieloma urządzeniami – ćwicz tam gdzie chcesz, na wybranym przez Ciebie urządzeniu.

3 miesiące pełnego dostępu i login do naszej międzynarodowej platformy edukacyjnej, aby przygotować się do egzaminu online:

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

karty do nauki słownictwa i gramatyki,

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

śledzenie postępu,

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

20 przykładowych ćwiczeń,

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

23 godzin szkoleniowych,

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

testy praktyczne,

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

plan nauki, uwzględniający datę egzaminu.

Ćwicz tam gdzie chcesz, na wybranym przez Ciebie urządzeniu.

Darmowy login próbny, aby przetestować kursy - Free Trial version

Chciałbyś przetestować naszą platformę przed dokonaniem zakupu?

U nas jest to możliwe!

Wystarczy, że wejdziesz na tę stronę i zalogujesz się na poniższe konto:

https://auth.cambridge-exam.courses/login

Username : demo@cambridge-exam.courses

Password : global1

Kurs języka francuskiego TCF online

TCF (Test de Connaissance du Français), czyli test sprawdzający ogólny poziom znajomości języka francuskiego, skierowany do osób, które uczą się tego języka i chcą uzyskać wiarygodne potwierdzenie swoich umiejętności. Egzamin TCF, stworzony przez CIEP – Centre International d’études pédagogiques – Międzynarodowe Centrum Nauk Pedagogicznych jest płatny i ma na celu weryfikację wiedzy zdającego. Może do niego przystąpić każda osoba, która ukończyła 16. rok życia, bez względu na poziom nauki. Certyfikat TCF, uzyskany po zdanym egzaminie, jest ważny 2 lata i odzwierciedla faktyczny poziom znajomości języka francuskiego, jaki reprezentuje kandydat. Klasyfikacja poziomów, od A1 do C2, została określona przez Cadre européen commun de référence pour les langues (CECRL – Wspólny Europejski Program Biegłości Językowej), opracowany przez Radę Europy. Egzamin nigdy nie kończy się wynikiem negatywnym, gdyż jest to jedynie test sprawdzający. Stanowi narzędzie weryfikujące wiedzę oraz motywujące do dalszej nauki, a zatem warto przygotować się do niego jak najlepiej.

Istnieją różne rodzaje testu TCF:

TCF tout public, czyli TCF dla wszystkich

Test składa się z 3 obowiązkowych sprawdzianów: rozumienie języka mówionego, znajomość struktur gramatycznych i językowych oraz rozumienie tekstów. Istnieje także możliwość przystąpienia do dwóch sprawdzianów dobrowolnych: kompozycji pisemnej oraz komentarza ustnego.

TCF Québec, czyli test dla osób, które planują dłuższy pobyt lub osiedlenie się w Quebecu.

TCF ANF (Accès à la nationalité française), czyli test stworzony dla osób, które chciałyby wystąpić o francuskie obywatelstwo poprzez zawarcie związku małżeńskiego lub naturalizację.

TCF DAP, czyli test dla osób, które chcą rozpocząć studia we Francji i potrzebują dokumentu potwierdzającego znajomość języka francuskiego w celu uzyskania wstępnego zapisu na uczelnię, na pierwszy poziom akademicki (licencjat 1 lub 2) oraz na wydział architektoniczny.

TCF (właściwie Teste de Connaissance du Français) to oprócz egzaminów DELF i DALF najpopularniejszy test potwierdzający znajomość języka francuskiego. Jego organizatorem jest CIEP, czyli Międzynarodowe Centrum Studiów Pedagogicznych – główny ośrodek organizujący egzaminy z tego języka. TCF to oficjalny egzamin sprawdzający ogólną znajomość języka francuskiego. Zgodnie z nowymi zasadami, ustalonymi przez Radę Europy, określa on znajomość języka według 6 poziomów. Wynik testu wiarygodnie odzwierciedla poziom znajomości języka francuskiego. W Polsce można go zdawać m.in. we francuskich instytutach. TCF jest skierowany do osób, które chcą zweryfikować swoje umiejętności w celach prywatnych, zawodowych lub związanych ze studiami i uznawany przez francuskie uniwersytety oraz szkoły wyższe. TCF różni się od  DELF i DALF tym, że jego wyniki tracą swą ważność po upływie dwóch lat. Wygląda on też inaczej niż egzaminy DELF.

Egzamin TCF składa się z części obowiązkowej oraz opcjonalnej (tzw. fakultatywnej).

Część obowiązkowa obejmuje trzy podstawowe etapy:

Compréhension orale, czyli rozumienie tekstu mówionego.
Maîtrise des structures de la langue, czyli stosowane struktury językowe.
Compréhension écrite, czyli rozumienie tekstu pisanego.

Część opcjonalna składa się z:

Expression orale, czyli wypowiedzi ustnej.
Expression écrite, czyli wypowiedzi pisemnej.

Część obowiązkowa egzaminu TCF zawiera aż 150 pytań, w formie wielokrotnego wyboru, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne określenie poziomu znajomości języka. W przypadku błędnych lub niezrozumiałych odpowiedzi punkty są odejmowane. Łącznie można ich zdobyć aż 900, a zatem warto zastanowić się dokładnie nad udzieleniem odpowiedzi.

Część nieobowiązkowa, podczas której również można uzyskać 900 punktów sprawdza możliwości kandydata pod względem wypowiedzi ustnej oraz pisemnej. Egzamin został urozmaicony wieloma zadaniami. Podczas ich wykonywania należy wykazać się, np. umiejętnością pisania listu oraz przedstawiania swojej opinii, argumentów czy też pytania o zdanie inne osoby.

Egzamin trwa 2 godziny i 10 min, w przypadku części podstawowej, oraz 1 godzinę i 35 min, jeśli chodzi o część fakultatywną.

Osoba przystępująca do egzaminu jest oceniana w skali od 0 do 6, gdzie ocena 0+ to umiejętności najbardziej podstawowe, 6 natomiast świadczy o doskonałej znajomości języka.

Osiągnij swój wymarzony wynik TCF!

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego (22-622 30 19) lub mailowego (office@cambridge.com.pl) z biurem szkoły również w przypadku, gdy w naszym sklepie nie ma w danym momencie kursu, który Państwa interesuje. Prawdopodobnie jest on na etapie planowania, gdyż kursy w Cambridge School of English uruchamiamy wielokrotnie w ciągu roku kalendarzowego.

Zapraszamy serdecznie do naszego Sklepu Online!

pl_PLPolish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

     Dołącz do newslettera!

    Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.