https://cambridge.pl
Przejdź do treści

Kurs IELTS online - kursy przygotowujące do egzaminu

Kurs językowy IELTS Academic lub General Training online - kursy przygotowujące do egzaminu

Egzamin IELTS (International English Language Testing System) to najbardziej popularny test z języka angielskiego ogólnego przeznaczony dla osób, które chciałyby studiować lub pracować w środowisku anglojęzycznym.

Dostępne są dwa warianty egzaminu:

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

IELTS Academic (dla osób planujących studia pierwszego lub drugiego stopnia na zagranicznej uczelni lub pragnących podjąć pracę w innym kraju);

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

IELTS General Training (dla osób pragnących zdobyć doświadczenie zawodowe w kraju anglojęzycznym lub rozpocząć edukację na poziomie innym niż uniwersytecki).

Egzamin językowy IELTS jest honorowany przez ponad 8 tysięcy instytucji na całym świecie.

Wiele prestiżowych uniwersytetów i szkół wyższych w Polsce uznaje test IELTS jako całkowitą lub częściową podstawę do zwolnienia z wewnętrznych egzaminów i testów z języka angielskiego, a także traktuje certyfikat jako podstawę przyznawania punktów w ramach międzynarodowych programów studenckich, takich jak Erasmus+.

Egzamin IELTS składa się z czterech części i obejmuje następujące moduły:

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

Rozumienie ze słuchu (listening) – trwa łącznie 40 minut, z których 30 przysługuje nam na odpowiedzi na pytania, a kolejne 10 na ich przeniesienie na kartę odpowiedzi. Komponent Listening składa się z 4 nagrań audio z rozmówcami mówiącymi z różnymi akcentami. Formy zadań to pytania wielokrotnego wyboru, dopasowywanie, nanoszenie oznaczeń na diagram, uzupełnianie zdań.

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

Rozumienie tekstu czytanego (reading) – obejmuje 40 pytań, na które musimy odpowiedzieć. W tym przypadku na pracę z arkuszem egzaminacyjnym mamy 60 minut. Ten komponent egzaminu obejmuje trzy fragmenty tekstów z zadaniami do wykonania, które sprawdzają czytanie selektywne, zrozumienie głównego przesłania, wyszukiwanie szczegółowych informacji, zrozumienie logicznego ciągu argumentów, rozpoznawanie opinii oraz intencji autora tekstu.

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

Wypowiedź pisemną (writing) - Zaprezentowane nam zostają dwa zadania sprawdzające nasze umiejętności w dziedzinie pisania po angielsku. Ponownie mamy do dyspozycji 60 minut. Pierwsze zadanie to napisanie listu z prośbą o udzielenie informacji lub wyjaśnienie zaistniałej sytuacji na minimum 150 słów na podstawie przedstawionego opisu. Drugie zadanie polega na napisaniu wypracowania na minimum 250 słów odnoszącego się do zaprezentowanego poglądu, argumentu lub problemu.

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

Wypowiedź ustną (speaking) - ostatnia część egzaminu IELTS składa się z trzech części i trwa około 10-15 minut. Część pierwsza trwa około 4-5 minut. Egzaminator zadaje pytania dotyczące życia prywatnego - miejsca zamieszkania, rodziny, zainteresowań, zawodu, studiów, planów na przyszłość. Pytania nie mają charakteru zbyt osobistego. Celem jest sprawdzenie jak kandydat posługuje się nieformalnym językiem. Część druga zajmuje 3 - 4 minuty. Kandydat wypowiada się przez około 2 minuty na zadany temat (pytanie znajduje się na karcie egzaminacyjnej). Przed przystąpieniem do odpowiedzi można sporządzić notatki. Zazwyczaj egzaminator zadaje jedno lub dwa pytania związane z wypowiedzią kandydata. Część trzecia trwa około 3 – 4 minuty. W tej części kandydat odpowiada na pytania o charakterze bardziej akademickim niż w poprzednich częściach.

Moduł – słuchanie i mówienie jest taki sam dla wszystkich kandydatów (IELTS Academic oraz IELTS General Training). Wypowiedź ustna przebiega w formie spotkania 1:1 lub ma formę video konferencji. Dodatkowo rozmowa jest nagrywana. Różnice dotyczą części czytania i pisania.

Format części Writing podczas egzaminu IETLS Academic:

Zadanie pierwsze w sekcji Writing IELTS Academic polega na podsumowaniu, opisaniu, wyjaśnieniu lub streszczeniu tekstu bądź diagramów w minimum 150 słowach. Pierwsze zadanie może polegać również na zaprezentowaniu lub interpretacji danych, procesu, wydarzeń lub działań. Kandydat przystępujący do drugiej części komponentu Writing IELTS Academic ma za zadanie napisanie wypracowania lub stworzenie opisu problemu na minimum 250 słów. Teksty należy napisać posługując się językiem formalnym. 

Format części Reading podczas egzaminu IETLS Academic:

Osoba przystępująca do części Reading otrzymuje do przeczytania trzy fragmenty tekstów różnego typu, począwszy od tekstów naukowych, aż po rozprawki i teksty analityczne zawierające kilka typów zadań (m.in. wykresy, diagramy, ilustracje).

Część Reading obejmuje 40 pytań sprawdzających czytanie selektywne, zrozumienie przesłania tekstu i logicznego argumentowania, wyszukiwanie szczegółów, a także rozpoznawanie intencji lub opinii autora tekstu.

Teksty wykorzystane w części Reading IELTS Academic nie wymagają specjalistycznej wiedzy w danej dziedzinie, ale reprezentują poziom języka potrzebny kandydatom ubiegającym się o przyjęcie na studia lub zdobywającym uprawnienia do wykonywania zawodu. 

Jak długo ważny jest IELTS?

Wyniki egzaminu IELTS ważne są zazwyczaj przez 2 lata – instytucje najczęściej nie honorują wyników starszych niż 24 miesiące. Mogą jednak występować wyjątki – warto tę informację sprawdzić w samej instytucji, którą jesteśmy zainteresowani.

Przygotuj się do egzaminu z języka angielskiego -
z Cambridge Online Tutor!

Jeżeli chcesz samodzielnie, skutecznie i efektywnie przygotować się do dowolnego egzaminu certyfikacyjnego z języka angielskiego, poznaj naszą platformę e-learningową – Cambridge Online Tutor!

Dzięki naszej platformie przygotujesz się do następujących egzaminów językowych: KET, PET, FCE, CAE, CPE, IELTS, TOEFL, TOEIC, LanguageCert, YLE – STARTERS, YLE – MOVERS oraz YLE – FLYERS!

Zrobisz to z pomocą zróżnicowanych, ciekawych i stymulujących ćwiczeń stworzonych przez praktykujących nauczycieli z dyplomami DELTA! Uzyskasz dostęp do arkuszy dotyczących słownictwa i gramatyki, funkcji śledzenia swoich własnych postępów oraz stworzonych przez egzaminatorów Cambridge ESOL materiałów egzaminacyjnych – testów próbnych “mock exams”, dzięki którym zapoznasz się z formułą egzaminu, typami zadań oraz nauczysz się zarządzać czasem w jego trakcie.

Na platformie dostępna jest jej wersja przeznaczona specjalnie dla najmłodszych użytkowników w przypadku kursów przeznaczonych dla nich, np. kursów z serii YLE. Zawiera ona bogaty zestaw zabawnych i edukacyjnych gier, które nie tylko angażują dzieci, lecz także przekształcają naukę języka angielskiego online w niezwykle przyjemną zabawę – tworząc kursy w formie EDUTAINMENT!

Nauka bez ograniczeń dzięki naszej ofercie Premium “VALUE”!

Cambridge Online Tutor to nie tylko przygotowanie do egzaminów, ale wiele więcej!

Dzięki naszej platformie e-learningowej opanujesz każdy poziom językowy – od początkującego poziomu A1 do najwyższego zaawansowania językowego – C2. Będziesz miał okazję zapoznać się nie tylko z językiem ogólnym, ale także z innymi odmianami – z językiem biznesowym oraz specjalistycznym dla konkretnych branż!

Wraz z naszą platformą do nauki online zyskasz możliwość poznania ponad 6000 działów językowych!

W ich kontekście, za pomocą różnorodnych, angażujących i ciekawych ćwiczeń stworzonych przez certyfikowanych nauczycieli i egzaminatorów rozwiniesz wszystkie obszary umiejętności językowych!

Wraz z zakupem dostępu uzyskujesz dostęp do całej platformy, do wszystkich kursów na niej obecnych – niech Twoja nauka nie ma limitu!

Połącz naukę z Cambridge Online Tutor z kursem tradycyjnym - i rozpocznij naukę w formule blended-learning!

Połącz samodzielną naukę i utrwalanie wiadomości we własnym tempie z pomocą platformy e-learningowej z zajęciami z pomocą lektora  – i zacznij uczyć się w najbardziej efektywny, szybki i skuteczny sposób! 

Już teraz wypróbuj Cambridge Online Tutor za darmo!

Zarejestruj się na https://tutor.cambridgeschool.online/ i wykonaj bezpłatny test poziomujący.

Po tym zostanie aktywowany dla Ciebie 3-dniowy, bezpłatny okres próbny!

IELTS a skala poziomów Rady Europy (CEFR)

Wynik egzaminu IELTS to składowa ocen uzyskanych z poszczególnych części egzaminu (od 1 do 9 punktów). Najwyższa liczba punktów to 9.

Skala CEFR A2 B1 B2 C1 C2
Skala wyników IELTS
2.5-3.5
4.0-5.0
5.5-6.5
7.0-8.0
8.5-9.0

Na zajęciach, poza zapoznaniem ze strukturą egzaminu IELTS, kursanci poszerzają zasób słownictwa, pracują z różnorodnymi materiałami – artykułami z gazet, recenzjami, fragmentami powieści i opowiadań, autentycznymi nagraniami oraz materiałami wizualnymi.

Kurs IELTS online (IELTS Academic, IELTS General Training)

Kursy przygotowujące do IELTS General Training i Academic w formule online w Cambridge School of English prowadzone są w systemie:

a) standardowym:

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

dwa razy w tygodniu po 90 minut;

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

raz w tygodniu przez 180 minut.

b) intensywnym:

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

dwa lub trzy razy w tygodniu po 180 minut (4 lekcje x 45 minut) lub 270 minut (6 lekcji x 45 minut).

Kurs językowy IELTS online składa się z dwóch semestrów, każdy semestr obejmuje 60 lekcji x 45 minut, a więc 120 godzin lekcyjnych w roku.  Kurs prowadzony jest przez wykwalifikowanych i doświadczonych native speakerów oraz lektorów polskich.

Cena intensywnego kursu językowego IELTS wynosi 1499 złotych za 48 lekcji x 45 minut (kurs z non – native speakerem). Limit miejsc w grupie to 9 osób.

Cena standardowego kursu językowego IELTS wynosi 1749 zł (online) za 60 lekcji x 45 minut (kurs z non- native speakerem) lub 2199 zł za 60 lekcji x 45 minut (kurs z native speakerem)

Kurs IELTS online - kursy przygotowujące do egzaminu IELTS online, Egzamin IELTS / IELTS Academic / IELTS General Training

pl_PLPolish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

     Dołącz do newslettera!

    Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.