https://cambridge.pl
Przejdź do treści

Egzamin CPE Certificate of Proficiency in English

Kurs języka angielskiego przygotowujący do certyfikowanego egzaminu C2 Proficiency (CPE) Certificate of Proficiency in English w szkole językowej Cambridge School of English

certyfikat men

Szkoła językowa Cambridge School of English zaprasza na kurs języka angielskiego, przygotowujący do egzaminu językowego C2 Proficiency (CPE – Certificate of Proficiency in English). Egzamin potwierdza znajomość języka angielskiego na poziomie biegłym, czyli C2. 

Certyfikat CPE jest formalnym potwierdzeniem umiejętności posługiwania się językiem angielskim, na poziomie native speakerów. Posiadanie go otworzy Ci wiele ścieżek kariery w międzynarodowym środowisku biznesowym i umożliwi podjęcie studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz studiów doktoranckich lub podyplomowych na anglojęzycznych uczelniach.

Gdzie jest uznawany certyfikat językowy C2 Proficiency (CPE), który uzyskasz po kursie języka angielskiego w szkole językowej Cambridge School of English?

Certyfikat C2 Proficiency (CPE), który uzyskasz po kursie języka angielskiego w szkole językowej Cambridge School of English uznają wszystkie najważniejsze placówki edukacyjne, pracodawcy i instytucje rządowe. Posiadając ten certyfikat zwiększysz swoje szanse na otrzymanie lepszej pracy i bez problemu podejmiesz studia na prestiżowej, zagranicznej uczelni. Dzięki zastosowaniu międzynarodowych standardów oceniania (skali CEFR – Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego), egzamin Proficiency jest gwarantem biegłego poziomu wszystkich kompetencji językowych: pisania, słuchania, mówienia oraz czytania. 

Egzaminy Cambridge English CPE (Certificate in Proficiency in English) są ważne bezterminowo.

Jak wygląda egzamin C2 Proficiency (CPE) Certificate of Proficiency in English, do którego przygotujesz się w szkole językowej Cambridge School of English?

Egzamin C2 Proficiency (CPE) składa się z czterech części i jest podzielony na dwa dni. Pierwszego dnia przystąpisz do części pisemnej, która składa się z czytania ze zrozumieniem, połączonego z tekstem gramatyczno-leksykalnym, pisania oraz słuchania. Część ustna przewidziana jest na drugi dzień i ma formę rozmowy z innym kandydatem, w obecności dwóch egzaminatorów. Poszczególne zadania mają różne formy np. dopasowywanie fragmentów tekstu, transformacje zdań, poprawianie błędów czy uzupełnianie luk w zdaniach.

Poszczególne części trwają następująco:

Reading oraz use of English

(czytanie ze zrozumieniem połączone z testem gramatyczno-leksykalnym) – 90 minut.

Writing

(pisanie) – 90 minut.

Listening

(słuchanie) – 40 minut.

Speaking

(mówienie) – 16 minut na parę kandydatów.

Do egzaminu C2 Proficiency (CPE) możesz przystąpić na całym świecie. Egzaminy odbywają się kilka razu w roku i są dostępne zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Certificate of Proficiency in English otrzymasz w kilku miastach w Polsce. Między innymi jest to Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Poznań i Lublin. 

Koszt przystąpienia do C2 Proficiency (CPE) to ok. 680-700 zł.

Zakres materiału potrzebny do zaliczenia certyfikowanego egzaminu C2 Proficiency (CPE) Certificate of Proficiency in English, do którego przygotujesz się w szkole językowej Cambridge School of English

Egzamin C2 Proficiency (CPE) Certificate of Proficiency in English, do którego przygotujesz się w szkole językowej Cambridge School f English sprawdza czy znasz język angielski tak dobrze, aby móc posługiwać się nim swobodnie w każdej sytuacji. 

Zanim przystąpisz do egzaminu C2 Proficiency, upewnij się, że:

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

czytasz ze zrozumieniem i wychwytujesz szczegóły w rozmaitych tekstach – w literaturze, prasie, publikacjach nieliterackich

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

umiesz stosować zaawansowane struktury gramatyczne oraz posługujesz się bogatym, różnorodnym słownictwem, a także widzisz różnice pomiędzy językiem potocznym, a oficjalnym

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

potrafisz pisać skomplikowane raporty, sprawozdania oraz eseje i bez problemu tworzysz korespondencję służbową dostosowaną do konkretnego odbiorcy tekstu

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

rozumiesz ze szczegółami niemal wszystko, co można usłyszeć w życiu codziennym np. wiadomości, wykłady, prezentacje, dyskusje

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

potrafisz negocjować, prezentować detalicznie złożone problemy, dyskutować na abstrakcyjne tematy, wyrażać i uzasadniać swoje opinie, podsumowywać wypowiedzi i wykonywać zadania na podstawie otrzymanych materiałów

Zadania i ocena egzaminu C2 Proficiency (CPE)

CPE Czas trwania Ilość zadań Punkty (% łącznej punktacji)
READING AND USE OF ENGLISH
90 min
8 zadań/53 pytań
40%
WRITING
90 min
2 zadania
20%
LISTENING
40 min
4 zadania/30 pytań
20%
SPEAKING
16 min na parę kandydatów
3 zadania
20%

Uzyskanie minimum 60% możliwych punktów, gwarantuje uzyskanie certyfikatu CPE.

A – 80-100%
(poziom C2)
B – 75-79%
(poziom C2)
C – 60-74%
(poziom C2)
Certyfikat C1
45-59%
Ocena negatywna
44% i poniżej

Wyniki egzaminu w wersji papierowej dostępne są po około siedmiu tygodniach, natomiast wyniki testu w formie komputerowej otrzymasz już po dwóch tygodniach.

Przygotuj się do egzaminu z języka angielskiego -
z Cambridge Online Tutor!

Jeżeli chcesz samodzielnie, skutecznie i efektywnie przygotować się do dowolnego egzaminu certyfikacyjnego z języka angielskiego, poznaj naszą platformę e-learningową – Cambridge Online Tutor!

Dzięki naszej platformie przygotujesz się do następujących egzaminów językowych: KET, PET, FCE, CAE, CPE, IELTS, TOEFL, TOEIC, LanguageCert, YLE – STARTERS, YLE – MOVERS oraz YLE – FLYERS!

Zrobisz to z pomocą zróżnicowanych, ciekawych i stymulujących ćwiczeń stworzonych przez praktykujących nauczycieli z dyplomami DELTA! Uzyskasz dostęp do arkuszy dotyczących słownictwa i gramatyki, funkcji śledzenia swoich własnych postępów oraz stworzonych przez egzaminatorów Cambridge ESOL materiałów egzaminacyjnych – testów próbnych “mock exams”, dzięki którym zapoznasz się z formułą egzaminu, typami zadań oraz nauczysz się zarządzać czasem w jego trakcie.

Na platformie dostępna jest jej wersja przeznaczona specjalnie dla najmłodszych użytkowników w przypadku kursów przeznaczonych dla nich, np. kursów z serii YLE. Zawiera ona bogaty zestaw zabawnych i edukacyjnych gier, które nie tylko angażują dzieci, lecz także przekształcają naukę języka angielskiego online w niezwykle przyjemną zabawę – tworząc kursy w formie EDUTAINMENT!

Nauka bez ograniczeń dzięki naszej ofercie Premium “VALUE”!

Cambridge Online Tutor to nie tylko przygotowanie do egzaminów, ale wiele więcej!

Dzięki naszej platformie e-learningowej opanujesz każdy poziom językowy – od początkującego poziomu A1 do najwyższego zaawansowania językowego – C2. Będziesz miał okazję zapoznać się nie tylko z językiem ogólnym, ale także z innymi odmianami – z językiem biznesowym oraz specjalistycznym dla konkretnych branż!

Wraz z naszą platformą do nauki online zyskasz możliwość poznania ponad 6000 działów językowych!

W ich kontekście, za pomocą różnorodnych, angażujących i ciekawych ćwiczeń stworzonych przez certyfikowanych nauczycieli i egzaminatorów rozwiniesz wszystkie obszary umiejętności językowych!

Wraz z zakupem dostępu uzyskujesz dostęp do całej platformy, do wszystkich kursów na niej obecnych – niech Twoja nauka nie ma limitu!

Połącz naukę z Cambridge Online Tutor z kursem tradycyjnym - i rozpocznij naukę w formule blended-learning!

Połącz samodzielną naukę i utrwalanie wiadomości we własnym tempie z pomocą platformy e-learningowej z zajęciami z pomocą lektora  – i zacznij uczyć się w najbardziej efektywny, szybki i skuteczny sposób! 

Już teraz wypróbuj Cambridge Online Tutor za darmo!

Zarejestruj się na https://tutor.cambridgeschool.online/ i wykonaj bezpłatny test poziomujący.

Po tym zostanie aktywowany dla Ciebie 3-dniowy, bezpłatny okres próbny!

Zapisz się na kurs przygotowujący do egzaminu CPE (Certificate of Proficiency in English) online już dziś:

office@cambridge.com.pl lub pod numerem telefonu 22 6223019.

Szkoła języków obcych Cambridge School of English Warszawa: indywidualne lekcje i kursy językowe, korepetycje, lekcje indywidualne i nauka języka angielskiego dla seniorów – angielski z dojazdem, kursy z angielskiego dla  ósmoklasistów, kursy dla młodzieży lub kursy maturalne (Warszawa)

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Szkoła języków obcych Cambridge School of English i Akademia Cambridge 

Warszawa Ul. Widok 10/LU1 – Centrum

Zapisy: tel. 22 397 86 27 lub 601 920 293, mail: office@cambridge.com.pl

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

     Dołącz do newslettera!

    Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.