W jakich sytuacjach mogę doskonalić swój angielski i jego wymowę?

Mężczyzna zadaje sobie pytanie dotyczące nauki języka angielskiego: W jakich sytuacjach mogę doskonalić swój angielski i jego wymowę?​

Język możesz doskonalić wykonując różne codzienne czynności – podczas sprzątania, spaceru czy jedzenia obiadu. Nikt przecież nie powiedział, że nauka to czytanie podręczników. Nie sprowadza się tylko do wykonywania skomplikowanych ćwiczeń, czy czytania tekstów. Samo ćwiczenie prostych wypowiedzi, czy słuchanie radia bądź podcastów też może być dobrą formą kształcenia. Jest wiele czynności, które nie wymagają dużego nakładu pracy i koncentracji, a mogą pomóc Ci polepszyć znajomość języka obcego.

Nietypowe sposoby nauki języka

Znalezienie w sobie motywacji i samodyscypliny czasem bywa trudne, ale absolutnie nie jest niemożliwe. Zastosuj się do tych paru rad, a zobaczysz, że będzie Ci o wiele prościej!

Crown

Ćwiczenie języka angielskiego przy wykonywaniu prostych czynności

Jeśli czynność, którą wykonujesz nie wymaga Twojej pełnej uwagi, możesz wykorzystać ten czas na naukę angielskiego. Jest to możliwe poprzez opowiedzenie sobie/stworzenie krótkiego monologu o tym, co w tym momencie robisz. Codzienne porządki w domu, zmywanie naczyń, czy choćby prasowanie ubrań to dobre okazje, by poćwiczyć nowy język. Są to czynności które robimy prawie odruchowo, dlatego możesz je wzbogacić o proste ćwiczenia językowe.

Crown

Słuchanie też może być formą nauki języka obcego!

Innym dobrym sposobem na utrwalanie języka jest słuchanie podcastów, radia lub piosenek w języku, którego się uczysz. Wykonaj proste ćwiczenie: spróbuj wyłapać, jakie dokładnie słowa padają w tekście utworu, a następnie postaraj się go przetłumaczyć i zrozumieć o czym jest. Dzięki takiemu ćwiczeniu połączysz przyjemne słuchanie swoich ulubionych utworów lub audycji z udoskonalaniem języka. A może przy okazji dowiesz się czegoś o wykonawcy i jego tekstach lub zgłębisz wiedzę na temat interesujących Cię tematów?

Crown

Jeśli stresujesz się ważnym wydarzeniem, podczas którego będziesz rozmawiać po angielsku, odpowiednio się przygotuj

Możliwe, że jesteś przed jakimś ważnym wydarzeniem, które sprawia, że bardzo się stresujesz, jak na przykład rozmowa kwalifikacyjna po angielsku. Możesz jednocześnie się uspokoić i poćwiczyć znajomość języka, wyobrażając sobie przebieg wydarzenia i układając sobie ewentualne pytania i odpowiedzi. To sprawi, że się rozluźnisz oraz będziesz bardziej pewn_ siebie. Będziesz m_gł_ wzbogacić swoje słownictwo o słowa, których nie znasz, sprawdzając ich pisownię oraz wymowę.

Crown

Poznawanie języka z innymi to świetna forma nauki!

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też znalezienie znajomego posługującego się płynnie językiem obcym, którego chcesz się nauczyć. Istnieje wiele sposobów na nawiązanie takich znajomości. Możesz to zrobić między innymi na stronach i grupach, w jakich poznasz native speakerów angielskich, z którymi łączą Cię wspólne zainteresowania. Możecie ze sobą pisać, a nawet rozmawiać telefonicznie czy online. Nie dość, że zdobędziesz nowych znajomych, to będziesz m_gł_ ćwiczyć użycie języka angielskiego w codziennych sytuacjach.

Innym rozwiązaniem jest zainstalowanie jednej z darmowych aplikacji na komórkę, stworzonych po to, by rozmawiać z obcokrajowcami i wspólnie doskonalić języki obce.

Crown

„Przyjemne z pożytecznym” dla bardziej zaawansowanych

Jeśli jesteś już na poziomie znajomości językowej minimum B1/B2 możesz też oglądać filmy po angielsku i z napisami. Dostosuj swój wybór do poziomu językowego, jaki posiadasz. Możesz wspomóc się polskimi napisami lub zdecydować się na filmy animowane, w języku angielskim, w których używa się prostego słownictwa. Z czasem coraz lepiej zaczniesz przyswajać sobie dialogi prowadzone przez aktorów i osłuchasz się z językiem, jakim na co dzień posługują się jego rodzimi użytkownicy. Im więcej zaczniesz rozumieć, tym większą przyjemność sprawi Ci oglądanie filmów w poznawanym właśnie języku.

Crown

Nie tylko podręczniki pomogą Ci w nauce!

To samo dotyczy czytania książek lub artykułów w poznawanym języku. Jest to o tyle korzystne, że możesz się zrelaksować i dowiedzieć czegoś nowego. Każde poznane przez Ciebie nowe słowo poszerza Twój zasób słownictwa.  Nie każde musisz sprawdzać – podczas czytania możesz zrozumieć nowe wyrazy poprzez kontekst całego zdania. Warto sprawdzić, jak wymawia się słowo, które właśnie poznał_ś i sprawdzić, w jakich jeszcze występuje kontekstach.

Crown

Nauka to nie tylko siedzenie z nosem w podręczniku!

Jak widzisz, nauka angielskiego może być wzbogacona różnymi przyjemnymi aktywnościami. Zazwyczaj, kiedy myślimy o uczeniu się języka, kojarzy nam się to z godzinami spędzonymi nad podręcznikiem, zapamiętywaniem ogromnej ilości słówek i głowieniem się nad konstrukcjami gramatycznymi. Poznawanie języka obcego może być o wiele ciekawsze i przyjemniejsze! Czynności wymienione wcześniej będą idealnym uzupełnieniem Twoich zajęć lub kursu. Nie wymagają dużej ilości pracy czy zaangażowania, a sprawią, że udoskonalisz swoją znajomość angielskiego, przy okazji robiąc to, co lubisz.

Sensations English

Jeśli chcesz poszerzyć swoją znajomość kinematografii, literatury, bądź innych dziedzin sztuki i uczyć się o nich, jednocześnie doskonaląc swój język angielski, zastanów się nad wykupieniem dostępu do naszej specjalnej platformy edukacyjnej, która wykorzystuje artykuły oraz krótkie filmy do nauki języka. Materiały są przygotowywane na podstawie bieżących informacji z całego świata, do których dołączone są specjalne ćwiczenia, opracowane tak, by zwiększyć przyswajalność nowych słówek, zwrotów oraz fraz.

 

 

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której znajdują się dodatkowe informacje na temat naszych kursów oraz metodologii nauczania języków obcych:

cambridge.pl

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego (22-622 30 19) lub mailowego office@cambridge.com.pl również w przypadku, gdy w danym momencie w naszym sklepie internetowym nie jest dostępny kurs, który Państwa interesuje. Prawdopodobnie jest on na etapie planowania, gdyż nowe kursy w Cambridge School of English rozpoczynają się wielokrotnie w ciągu roku kalendarzowego.