Jak mogę sprawdzić swoje postępy w nauce języka obcego?

Kobieta zastanawia się jak sprawdzić swoje postępy w nauce języka

Przy systematycznej i wytrwałej pracy postępy robisz każdego dnia. Czasami są one niewidoczne, jednak to właśnie drobne różnice w nauce języka sprawiają, że stajesz się coraz lepsz_. Każde nowo zapamiętane słowo, utrwalona konstrukcja, czy powtórzony czas przyczynia się do poprawy Twojej znajomości danego języka. Jednak jak możesz sprawdzić swój obecny poziom zaawansowania językowego i zobaczyć, jakie zrobił_ś postępy?

Sprawdź na jakim poziomie znajomości danego języka obcego jesteś

Wykonywanie testów poziomujących jest świetnym sposobem na sprawdzenie swoich postępów. Nie rób ich jednak w zbyt krótkim odstępie czasowym. Jeśli zrobisz test po tygodniu samodzielnej nauki, wyniki mogą nie być zadowalające. Najważniejsze jest to, żeby uczyć się i powtarzać. Musisz też pamiętać, że nauka języka to długotrwały proces.

Możesz sprawdzić swój poziom za darmo, wypełniając jeden z naszych testów poziomujących.

Jak ocenić swój postęp nauki języka obcego?

Ocena postępu jest bardzo ważna, ponieważ dodaje motywacji, a przy okazji pozwala dowiedzieć się o słabych i mocnych stronach. Warto co jakiś czas sprawdzać progres naszej nauki, ponieważ dzięki temu łatwiej nam będzie nie porzucać planów dotyczących kształcenia mowy.

Poproś o ocenę osobę doświadczoną

Zawsze możesz też poprosić o ocenę swoich postępów swojego nauczyciela lub osobę, która dobrze zna angielski. Ocenienie tego, jak Ci idzie, może być bardzo proste, a przyniesie same korzyści. Jeśli zrobił_ś postępy, pamiętaj, by nie spoczywać na laurach, póki nie będziesz zadowolon_ ze swoich umiejętności.

Zapisz się na zajęcia, by mieć pewność, że robisz postępy

Innym sposobem jest zapisanie się na jednorazowe zajęcia lub kurs z lektorem, który kompetentnie oceni Twoją wiedzę. Jest to rozwiązanie o tyle dobre, że taka wykwalifikowana osoba może zwrócić uwagę na to, co w Twojej znajomości języka jest lepsze, a co gorsze i doradzi Ci jak podnieść jej poziom. Oprócz tego może nakierować Cię na odpowiedni tok nauki, który pozwoli Ci osiągnąć wymarzony progres, w jak najkrótszym czasie. Sprawdzi również Twoją wymowę, co jest dodatkowym atutem takiego spotkania. Możesz też zapisać się na nasz audyt językowy, który oceni i potwierdzi Twoją znajomość obcej mowy. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą zapisywać się na dodatkowe lekcje, ale przy okazji chcą mieć certyfikat zaświadczający o ich zaawansowaniu językowym, mogący przydać się w pracy. 

Dowiedz się więcej o audycie językowym Cambridge School of English: