https://cambridge.pl
Przejdź do treści

Jak najefektywniej utrwalać konstrukcje gramatyczne i wyrażenia w języku obcym?

Kobieta efektywnie utrwalająca angielskie zwroty i konstrukcje gramatyczne ucząca się języka obcego online lub z dojazdem do szkoły językowej

Utrwalanie konstrukcji gramatycznych i wyrażeń jest równie ważne jak zapamiętywanie obcojęzycznego słownictwa. Przy nauce języka angielskiego lub innych języków obcych, musisz skupić się między innymi na obu tych rzeczach, aby Twój język obcy był bogaty i poprawny gramatycznie, a tym samym zrozumiały dla innych osób posługujących się nim. Dowiedz się w jaki sposób utrwalać zdobytą wiedzę, niezależnie od tego czy uczysz się języka obcego online czy z dojazdem do szkoły językowej!

Co zrobić, by nie zapominać konstrukcji gramatycznych i wyrażeń w języku angielskim lub w innym języku obcym?

Bogaty zasób słownictwa jest ważny, ale bez znajomości gramatyki i wyrażeń rzadko można go wykorzystać. Dlatego tak ważne jest to, by utrwalać też konstrukcje gramatyczne, słownictwo i wyrażenia, aby Twój język obcy był poprawny oraz byś wiedział_, jakich fraz użyć w danym momencie. Powtarzanie zdobytej wiedzy jest bardzo podobne zarówno przy nauce online, jak i z dojazdem do szkoły językowej.

Zadbaj o poprawną znajomość podstaw języka obcego

Jeśli dopiero zaczynasz edukację w zakresie nowego języka obcego, poznasz podstawowe konstrukcje gramatyczne i budowę czasów. Są to fundamenty każdego języka, dlatego warto upewnić się, że będziesz je znać przy dalszej nauce. Nawet jeśli będziesz uczyć się bardziej zaawansowanych elementów języka obcego, to warto co jakiś czas utrwalić podstawową wiedzę.

 

Nie skacz na głęboką wodę z gramatyką

Po tym, jak nauczysz się poszczególnych konstrukcji, warto co jakiś czas odnowić tę wiedzę, wykonując zadania, które sprawdzą, czy nadal pamiętasz, jak się ich używa. Jeśli posiadasz swoje stare ćwiczenia lub zadania, które pomogły Ci zrozumieć, jak działają, możesz spróbować ponownie je rozwiązać, o ile minęło odpowiednio dużo czasu. Wykonanie ich ma sens tylko jeśli nie pamiętasz pytań i odpowiedzi, jakie udzielił_ś ostatnim razem. Możesz też poszukać nowych, które sprawdzają wiedzę z zakresu tego samego materiału. 

Poproś lektora o pomoc

Jeżeli uczęszczasz na kurs, a nie jesteś pewn_ czy dobrze używasz czasów bądź konstrukcji gramatycznych, możesz poprosić swojego nauczyciela, żebyście je sobie przypomnieli. Nie dość, że będziesz miał_ pewność, że dobrane ćwiczenia odkryją ewentualne błędy, jakie możesz popełniać, to na dodatek przypomnisz sobie dokładnie jak powstają i w jakich sytuacjach się ich używa.

Utrwalanie przez praktykę

Zapamiętanie konstrukcji szczególnie tych, których często używa się w codziennej rozmowie, jest jeszcze prostsze. Możesz je utrwalić dzięki rozmowie z nativem lub osobą mówiącą w danym języku, ale też dzięki czytaniu książek i oglądaniu filmów.

Pamiętaj o tym, by utrwalać konstrukcje gramatyczne!

Zawsze może się zdarzyć sytuacja, w której zapomnisz, jak poprawnie użyć danego wyrażenia. Aby upewnić się, że takie sytuacje będą miały miejsce rzadziej, należy co jakiś czas utrwalać zdobytą wiedzę. To naprawdę warte wysiłku, a skutki nauki odczujesz nie raz w sytuacjach z codziennego życia.

Dostosuj naukę pod siebie i zacznij utrwalać zdobytą wiedzę już dziś!

Sprawdź nasze indywidualne kursy językowe, które pomogą ci sprecyzować ewentualne braki w Twojej wiedzy i rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące konstrukcji gramatycznych, składniowych czy czasów.

 

 

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której znajdują się dodatkowe informacje na temat naszych kursów oraz metodologii nauczania języków obcych:

cambridge.pl

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego (22-622 30 19) lub mailowego office@cambridge.com.pl również w przypadku, gdy w danym momencie w naszym sklepie internetowym nie jest dostępny kurs, który Państwa interesuje. Prawdopodobnie jest on na etapie planowania, gdyż nowe kursy w Cambridge School of English rozpoczynają się wielokrotnie w ciągu roku kalendarzowego.

 

pl_PLPolish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

     Dołącz do newslettera!

    Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.