https://cambridge.pl
Przejdź do treści

W jakich sytuacjach przyda mi się nauka języka angielskiego?

W jakich sytuacjach przydaje mi się nauka języka angielskiego?

Znajomość języka obcego przydaje się o wiele częściej niż się tego spodziewamy. Można by pomyśleć, że to tylko dodatkowy atut przy szukaniu pracy, lub zapisaniu się na uczelnię. Jednak, poznanie nowej mowy da Ci o wiele więcej! Dowiedz się o tym, po co potrzebna jest znajomość języka angielskiego.

Jakie korzyści przyniesie mi nauka języka angielskiego?

Znajomość języka obcego, krokiem w kierunku studiów na uczelni zagranicznej!

Nawet jeśli kierunek, na dostanie którego się starasz, jest bardzo popularny i trudno się na niego dostać. Tu również pomoże Ci znajomość dodatkowego języka. Zagraniczne uczelnie bardzo często wymagają odpowiednich certyfikatów językowych. Warto to sprawdzić na stronie internetowej uczelni, żebyś miał_ odpowiedni czas na przygotowanie się do egzaminu i na jego zdanie. Przy rekrutacji na polskie uczelnie, szczególnie w większych miastach, bardzo ważne są dodatkowe punkty kwalifikacyjne, dlatego warto dobrze opanować dany język obcy.

Dodatkowy język obcy jest nie tylko ozdobnikiem do CV!

Nawet podstawowa znajomość języka obcego przyniesie Ci korzyści przy rekrutacji do pracy. Natomiast, coraz częściej w ofertach pracy, nawet na pracownika najniższego szczebla, jest już wymagana znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B1. Jest to szczególnie mile widziane, a wręcz niezbędne w firmach, które pracują w międzynarodowym środowisku. Twoje szanse zatrudnienia znacznie wzrosną, a dodatkowo, jest duże prawdopodobieństwo, że będziesz m_gł_ wymagać wyższych zarobków.

 

Sprawi, że będziesz swobodniej czuć się za granicą!

Rozmowy z obcokrajowcami staną się o wiele prostsze, przez co będziesz znacznie spokojniejsz_, a różne miejsca związane z kulturą państwa, takie jak muzea, czy teatry staną przed Tobą otworem. Będziesz miał_ okazję dowiedzieć się więcej o tradycjach danego kraju. Staniesz się też bardziej samodzieln_, ponieważ będziesz wiedział_ jak płynnie prowadzić rozmowę lub zadać pytanie osobie posługującej się obcą mową.

 

Zdobędziesz międzynarodowe znajomości

Zwłaszcza jeśli interesujesz się danym krajem lub tematem, o którym ktoś pisał na, chociażby mediach społecznościowych. W Internecie znajdziesz mnóstwo osób interesujących się tym samym co Ty, jednak ich poznanie nie zawsze jest możliwe bez znajomości, przynajmniej  języka angielskiego. Takie „znajomości-online” nie tylko sprawią, że udoskonalisz swoją mowę, ale także poznasz osoby, z którymi możesz porozmawiać o wspólnych pasjach.

 

Udowodnij swoją wiedzę!

Warto też pomyśleć o udowodnieniu swojej wiedzy. Bardzo przydatny w takich sytuacjach może okazać się nasz kurs egzaminacyjny FCE, zapewniający naprawdę wiele korzyści. Uzyskany certyfikat potwierdzi Twoją znajomość języka angielskiego na poziomie B2, co pomoże Ci zarówno na studiach, jak i w pracy! Zapisz się już dziś!

Dowiedz się więcej o egzaminie FCE!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i zobaczyć pełną listę korzyści, które przyniesie Ci egzamin FCE, oraz co zajrzyj na naszą stronę, w której opowiemy Ci, na czym polega!

Język angielski przyda Ci się w naprawdę wielu sytuacjach. Naucz się go, lub doskonal swoją wiedzę, a na pewno nie pożałujesz!

 

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której znajdują się dodatkowe informacje na temat naszych kursów oraz metodologii nauczania języków obcych:

cambridge.pl

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego (22-622 30 19) lub mailowego office@cambridge.com.pl również w przypadku, gdy w danym momencie w naszym sklepie internetowym nie jest dostępny kurs, który Państwa interesuje. Prawdopodobnie jest on na etapie planowania, gdyż nowe kursy w Cambridge School of English rozpoczynają się wielokrotnie w ciągu roku kalendarzowego.

 

pl_PLPolish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

     Dołącz do newslettera!

    Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.