https://cambridge.pl
Przejdź do treści

E-learning przez Skype lub wirtualna klasa czy kurs stacjonarny języka angielskiego – który lepszy?

E-learning przez Skype lub wirtualna klasa czy kurs stacjonarny języka angielskiego
Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw?

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

Szukasz sposobu na odświeżenie i pogłębienie wiedzy językowej?

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

Zależy Ci na poszerzeniu zasobu słownictwa i rozwoju kompetencji w zakresie komunikacji?

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

Przygotowujesz się do matury lub innego egzaminu z języka angielskiego?

Niezależnie od potrzeb językowych i oczekiwanych rezultatów należy wybrać optymalną formę nauki. Podczas gdy jedni będą zwolennikami tradycyjnych kursów stacjonarnych, inni zdecydują się iść z duchem czasów i uczyć się online — przez Skype, ClickMeeting lub platformę e-learningową (wirtualna klasa). Które rozwiązanie będzie lepsze i skuteczniejsze?

Przeanalizujmy zalety każdego z rozwiązań oferowanych przez Cambridge School of English.

Stacjonarny kurs języka angielskiego — tradycja, która świetnie sprawdza się w praktyce

Na rynku szkoleń językowych znajdziemy bogatą ofertę różnorodnych zajęć. W zależności od naszych potrzeb zajęcia w szkołach językowych są organizowane w mniejszych lub większych grupach. Możemy wybrać zajęcia odbywające się dwa lub trzy razy w tygodniu albo intensywny kurs weekendowy. Niektóre szkoły językowe mają wśród swoich nauczycieli tylko native speakerów, inne stawiają na polskojęzycznych pedagogów z wykształceniem lingwistycznym. Zajęcia z anglojęzycznym nauczycielem są zazwyczaj nieco droższe, ale też dają większą szansę na szlifowanie płynności wypowiedzi i poprawnej wymowy.

Kursy stacjonarne języka angielskiego mogą być ukierunkowane głównie na konwersację lub stanowić klasyczne połączenie nauki 4 kompetencji językowych, a zatem mówienia, pisania i czytania i słuchania ze zrozumieniem w języku obcym. Każda ze szkół może mieć inne podejście i inne metody nauczania. Wszystkie jednak dążą do przełamania barier językowych wśród słuchaczy i jak najlepszego pogłębienia umiejętności językowych. Lekcje odbywają się zazwyczaj w oparciu o materiał książkowy i nagrania audio. Kontakt “face-to-face” jest istotną zaletą kursów stacjonarnych.

Oferty szkół językowych obejmują kursy przygotowujące do egzaminów międzynarodowych (FCE, CAE, CPE, IELTS, TOEFL, TOEIC, itd.) i specjalistycznych, ale także do egzaminów maturalnych z języka angielskiego.

Cambridge School of English organizujemy również kursy Business English na wszystkich poziomach zaawansowania, ale także kursy organizowane indywidualnie na potrzeby firm zgłaszających się z prośbą o przeszkolenie pracowników.

Oferujemy kursy dla dzieci, młodzieży, studentów i dorosłych. W ostatnich latach ogromnym zainteresowaniem w naszej szkole cieszą się kursy dla seniorów. Oferujemy zajęcia na różnych poziomach zaawansowania (A0- C2) oraz o różnym stopniu intensywności (od 2 do nawet 7 razy w tygodniu). Zajęcia w naszej szkole prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli rozmaitych języków obcych. Dysponujemy największą w Warszawie bazą lektorów, z którymi regularnie współpracujemy. Wśród naszych lektorów znajdują się zarówno native speakers, jak i non- native speakers.

Kurs online (Skype, ClickMeeting) lub wirtualna klasa — nowoczesna i elastyczna forma nauki

Jeżeli chcemy uczyć się angielskiego lub innego języka obcego, ale nasze godziny pracy są nieregularne lub nie mamy zbyt wiele wolnego czasue-learning to warte rozważenia rozwiązanie. Umożliwia kontakt z nauczycielem i naukę warunkach domowych o dowolnym czasie lub innym dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Nauka angielskiego online przez Skype lub ClickMeeting  czy platformę e-learningową (wirtualna klasa) to komfort i elastyczność i możliwość wykonania ćwiczeń językowych w dowolnym momencie.

Jak podejść do nauki języka obcego? Dzieci i młodzież uczy się języka angielskiego tak jak każdego innego przedmiotu. W ramach obowiązkowych zajęć szkolnych jest określona liczba lekcji z języka obcego. Dziecko, bardziej lub mniej chętnie, ale na bieżąco przerabia systematycznie określone partie materiału. Z dorosłym uczniem jest inaczejMy sami  w sobie musimy znaleźć wewnętrzną motywację i zapał do nauki. Przede wszystkim musimy też wygospodarować czas na regularną naukę. Bo przyswajanie języka obcego to niestety proces długotrwały. Niemniej jednak dobrze zmobilizowana do pracy osoba dorosła, realnie określająca swój cel, będzie z pewnością robiła postępy w nauce.

Cel pracy jest bardzo ważnym aspektemDorosłe osoby muszą wiedzieć, po co się uczą. Metoda małych kroków jest lepszym rozwiązaniem niż robienie dalekosiężnych planów. Ponadto istotne jest zaangażowanie w osiągnięcie tego celu. Ile pracy i pieniędzy jesteśmy w stanie poświęcić, by faktycznie uczyć się języka angielskiego i nie szukać wymówek. Dorosłe osoby zawsze charakteryzuje większa motywacja i skupienie na nauce niż dzieci i młodzież, bo wiedzą, po co to robią. Uczą się rzeczy praktycznych i potrzebnych, co dodatkowo mobilizuje do dalszej nauki i zgłębiania wiedzy.

Jak uczyć się angielskiego w dorosłym życiu — jakie mamy opcje?

Istnieje kilkanaście powodów, dla których nauka języka angielskiego online przez Skype, ClickMeeting czy inną platformę może być równie skuteczna co uczęszczanie na tradycyjny kurs stacjonarny w szkole językowej.

 1. Masz szansę na pracę z dobrym i sprawdzonym nauczycielem. W mniejszych miejscowościach wybór szkół językowych jest mniejszy, przez co oferta szkół nie jest tak rozbudowana. Jeśli oferta miejscowej szkoły Ci nie odpowiada, możesz skorzystać z lekcji online organizowanych przez renomowaną placówkę.
 2. Sam określasz kiedy chcesz się uczyćElastyczność to kluczowa kwestia w przypadku nauki przez Skype lub ClickMeeting. Osoby, które uczestniczyły w kursach stacjonarnych dobrze wiedzą, że czasem w ostatniej chwili musimy zrezygnować z wyjścia na lekcję. Życie jest pełne niespodzianek, nie zawsze tych miłych np. przeziębienie, dodatkowe obowiązki w pracy, czy wywiadówka w szkole u dziecka. Zajęcia w szkole językowej po prostu nam przepadają. Termin zajęć online dostosowujemy do naszego planu dnia. Możemy je z powodzeniem przesunąć na inną godzinę lub dzień.
 3. Możesz się uczyć o dowolnej porze. To także istotny aspekt elastycznego podejścia do ucznia. Niektórzy lepiej przyswajają wiedzę o 8 rano, dla innych idealnym momentem na naukę będzie godzina 20.
 4. Zakres wiedzy, który zdobędziesz podczas kursu języka angielskiego przez platformę e-learningową jest taki sam jak na kursie stacjonarnym. Podczas nauki przez Internet także realizowany jest materiał z wybranego podręcznika, wyznaczane są prace domowe i testy sprawdzające postęp. Wszelkie niezbędne do nauki materiały przekazywane są drogą online. Co istotne, platformy e-learningowe umożliwiają dzielenie monitora, dzięki tej funkcji nauczyciel na bieżąco udziela precyzyjnej informacji zwrotnej. Nasi kursanci mówią, że lekcje online pomagają im w szybszym przełamaniu bariery komunikacyjnej.
 5. Zajęcia online to gwarancja komfortowej nauki bez konieczności tracenia czasu i pieniędzy na dojazdy.
 6. Możesz połączyć się za pomocą komputera, laptopa, tabletu lub telefonu z dowolnego miejsca.
 7. Zajęcia online mogą mieć charakter indywidualny lub mogą to być spotkania grupowe. W zależności od tego, jaki rodzaj kursu języka obcego w formie online wybierzesz, możesz pracować w systemie jeden- do- jednego lub w grupie.
 8. Posługiwanie się komunikatorem lub platformą e-learningową jest intuicyjne. Osoby, które czują się mniej komfortowo na początku swej przygody z nowym narzędziem do nauki online zostają dokładnie przeszkolone i zapoznane z przydatnymi funkcjami. W Internecie znajdziemy mnóstwo ofert takiej nauki, najczęściej z propozycją bezpłatnej lekcji próbnej. Możemy więc bez obaw i ryzyka sprawdzić czy to rozwiązanie spełnia nasze oczekiwania

Motywacja i systematyczność — klucz do nauki języka obcego

Niezależnie od metody nauki, którą wybierzemy, najważniejsze są chęci i konsekwentne dążenie do celu. Nauka języka angielskiego lub innego języka obcego wymaga czasu i wysiłku. Musimy pamiętać o pozytywnym nastawieniu znaleźć w sobie pokłady odpowiedniej motywacji. Ważne, by wybrać kurs języka angielskiego odpowiadający naszym potrzebom.

Dla jednych kluczem do sprawnego i skutecznego przyswajania wiedzy będzie spotkanie twarzą w twarz z nauczycielem i innymi kursantami. Dla innych komfortowa nauka w zaciszu domowym i kontakt z korepetytorem przez Skype lub ClickMeeting okaże się satysfakcjonującym rozwiązaniem i sposobem na osiągnięcie pożądanych efektów w nauce języka obcego.

Dodaj komentarz

pl_PLPolish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

   Dołącz do newslettera!

  Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.