https://cambridge.pl
Przejdź do treści

Kurs języka angielskiego biznesowego (Business English), czyli podnoszenie kwalifikacji zawodowych

Bez wątpienia język angielski jest najpopularniejszym językiem biznesu. Stosowany powszechnie w środowisku korporacyjnym, ale także w mniejszych firmach o zasięgu międzynarodowym. Szukasz nowej pracy, chcesz awansować, albo rozpocząć karierę zawodową za granicą? Zastanawiasz się, jak ponieść kwalifikacje i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? Czy kurs języka angielskiego biznesowego będzie najlepszym rozwiązaniem? 

Większość renomowanych szkół języków obcych oferuje kursy Business English. W dzisiejszych czasach posługiwanie się językiem obcym w środowisku pracy jest standardem. Szeroko pojmowany biznes obejmuje strefę finansów, ekonomii, marketingu etc. W międzynarodowych firmach panuje anglojęzyczne środowisko. Stąd nauka profesjonalnego języka będzie niezbędna zarówno w codziennej komunikacji z przełożonymi, współpracownikami, jak i klientami. Dzięki znajomości angielskiego w biznesie, z łatwością przygotujemy prezentację, umowę, sprawozdanie, wyślemy maila, czy omówimy oferty przez telefon, posługując się wyłącznie językiem angielskim.

Kurs języka angielskiego biznesowego (Business English) będzie rozszerzeniem zwykłego, tradycyjnego kursu. W trakcie zajęć z Business English nadal będziesz utrwalać konstrukcje gramatyczne, pisownię i prawidłową wymowę. Nauka będzie jednak opierała się o bardziej specjalistyczne materiały, branżową literaturę i czasopisma. Dzięki takim lekcjom nauczysz się zasad etykiety obowiązujących w kontaktach biznesowych, a także profesjonalnych zwrotów, wzorów pism i oficjalnych maili, które standardowo stosowane są w relacjach zawodowych. Ponadto zgłębiany będzie specjalistyczny język branżowy, charakterystyczny dla danej dziedziny.

Dla kogo jest kurs języka angielskiego biznesowego (Business English)?

Środowisko anglojęzyczne jest bardzo powszechne zarówno w większych, jak i mniejszych firmach o zasięgu międzynarodowym. Warto zatem zainwestować w kurs języka angielskiego biznesowego, jeżeli zamierzasz pracować w korporacji lub w firmie na co dzień kontaktującej się z anglojęzycznymi kontrahentami.

Dzięki Business English podniesiesz swoje kwalifikacje zawodowe, zwiększając tym samym szanse na znalezienie lepszej pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Niejednokrotnie, to właśnie znajomość odpowiednich zwrotów i sformułowań, charakterystycznych dla języka biznesu, będzie kartą przetargową podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Ponadto, jeżeli już pracujesz w międzynarodowym środowisku, rozwijaj się i pogłębiaj wiedzę z zakresu Business English. To szansa na awans i lepszą pensję. Od osób na stanowiskach kierowniczych, zawsze wymagane są umiejętności swobodnego porozumiewania się w branżowym języku angielskim.

Angielski biznesowy — przygotowanie do egzaminów międzynarodowych

W ofercie szkół językowych znajdziemy kursy języka angielskiego biznesowego, które mają charakter bardziej ogólny oraz takie, które przygotowują do egzaminów o charakterze międzynarodowym. Klasyczne kursy Business English obejmują tematykę związaną z ogólnymi zagadnieniami dotyczącymi środowiska pracy. Jeżeli natomiast zamierzasz potwierdzić zdobyte umiejętności w zakresie języka angielskiego biznesowego, warto przygotować się i zdać jeden z cenionych na rynku pracy, egzaminów międzynarodowych:

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

Cambridge English Business Certificate (BCE) lub

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

egzamin Londyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej (LCCI English for Business).

Oba egzaminu można zdawać na trzech poziomach zaawansowania, czyli B1, B2 oraz C1.

Kurs języka angielskiego biznesowego (Business English)

Kurs języka angielskiego biznesowego — szansa na podniesienie kwalifikacji zawodowych

Często sam pracodawca organizuje w miejscu pracy, szkolenie z zakresu Business English tzn. kursy w trybie in-company. Innym sposobem, na podniesienie kwalifikacji zawodowych własnych pracowników jest wysłanie ich na zewnętrzny kurs języka angielskiego biznesowego. Dzięki temu pracodawca rozwija personel i zwiększa ich umiejętności.

Jeżeli szukamy nowej pracy, pogłębienie wiedzy językowej, w szczególności branżowej w biznesie, to świetna inwestycja w swoją przyszłość. Znajomość angielskiego biznesowego z pewnością jest niezbędną umiejętnością, a jednocześnie daje poczucie komfortu i pewność siebie. Nie bez powodu w dzisiejszych czasach liczne szkolenia zawodowe, mające na celu podniesienie kwalifikacji łączone są w pakiety zawierające kurs biznesowego angielskiego. Mianowicie, na rynku znajdziemy wiele ofert kursów zawodowych, obejmujących zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne, w danym zawodzie, a także kurs językowy Business English. Zarówno firmy szkoleniowe, jak i zakłady doskonalenia zawodowego, czy powiatowe urzędy pracy, wychodzą w tym zakresie naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy.

Bez względu na motywacje, które nami kierują, angielski biznesowy to podstawa i warto się go uczyć. Szansa na lepszą pracę, awans, ale także na znalezienie zatrudnienia w swoim zawodzie także za granicą, to cele, które są w zasięgu ręki. Wystarczy zawalczyć o podniesienie kwalifikacji zawodowych i zapisać się na kurs z języka angielskiego biznesowego.

Dodaj komentarz

pl_PLPolish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

     Dołącz do newslettera!

    Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.