https://cambridge.pl
Przejdź do treści

Studia za granicą – zalety międzynarodowego wykształcenia

Studia za granicą - zalety międzynarodowego wykształcenia

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób wybiera studia za granicą. Głównym czynnikiem przemawiającym za wyjazdem do innego Państwa, w celu zdobycia edukacji jest międzynarodowe wykształcenie, które otwiera drzwi na zagranicznym rynku pracy. 

 

Dodatkowo, w nowym, niepolskojęzycznym środowisku, łatwiej ćwiczyć umiejętności językowe. Obecnie, wielu pracodawców bardzo ceni znajomość drugiego języka obcego, gdyż angielski w wielu branżach jest koniecznością. Oprócz tego, dużą rolę na zagranicznych studiach mogą odegrać międzynarodowe znajomości. To właśnie dzięki nim, mamy możliwość poznania wielu nowych kultur.

Dlaczego warto wybrać studia na europejskich uczelniach?

Zagraniczne uniwersytety oferują wiele anglojęzycznych kursów, co pozwala studentom na poprawienie swoich umiejętności językowych. Dodatkowo, uzyskanie światowej klasy edukacji w połączeniu z francuskim, niemieckim, niderlandzkim lub brytyjskim wymiarem kulturowym, rozwija zdolności uczniów w dowolnie wybranej branży. Co więcej, otwiera drzwi do międzynarodowej kariery w pracy socjalnej, dziennikarstwie, modzie i wielu innych wiodących na świecie sektorach.

Studia we Francji, szczególnie w największych miastach to nierzadko szczyt marzeń tysięcy studentów. Baza naukowo-dydaktyczna, infrastruktura, organizacja pracy i tradycje stawiają francuską edukację w gronie najlepszych na świecie. 

Niemcy to świetne miejsce do rozpoczęcia studiów na takich uniwersytetach jak Uniwersytet Ludwiga Maksymiliana w Monachium, Uniwersytet Humboldta w Berlinie i Uniwersytet w Heidelbergu. Każda z uczelni oferuje program nauczania, którego celem jest promowanie i wspieranie najnowocześniejszych badań naukowych.

Królestwo Niderlandów od wielu lat przyciąga zagranicznych studentów wysoką jakością kształcenia, międzynarodową atmosferą oraz bogatą ofertą kierunków w języku angielskim. Co ciekawe, Niderlandy były pierwszym na świecie nieanglojęzycznym krajem, który wprowadził studia po angielsku.

Oxford, Cambridge, LSE, Imperial College London, UCL, King ‘s i wiele innych czołowych światowych uniwersytetów znajduje się w Wielkiej Brytanii. To właśnie ten kierunek jest jednym z najczęściej wybieranych przez studentów, chcących wyjechać na uczelnię ze swojego Państwa. Metody edukacyjne na Wyspach Brytyjskich różnią się jednak od tych, które można zaobserwować w innych częściach Europy. Brytyjskie uniwersytety kładą duży nacisk na niezależną pracę. Tutaj, to właśnie student musi wziąć odpowiedzialność za przebieg studiów. Wiąże się to z większą wolnością w wyborze przedmiotów na poszczególnych kierunkach.


Jak aplikować na zagraniczne uniwersytety?

 

Proces rekrutacyjny to najważniejsza i kluczowa część całego przedsięwzięcia. Rozmowy kwalifikacyjne wymagają wcześniejszego przygotowania. Dodatkowe materiały, które trzeba przygotować do rekrutacji, jak na przykład portfolio czy list referencyjny, często są elementami, które powinien zweryfikować specjalista.

 

W związku z tym, Atlas Academy oferuje swoją pomoc i mentorstwo w całym procesie kwalifikacyjnym. Atlas pomaga uczniom, osiągającym wysokie wyniki, rozpocząć naukę na najlepszych uniwersytetach w USA i Europie. Z ich pomocą, student napisze list referencyjny, stworzy portfolio oraz przygotuje się do rozmowy kwalifikacyjnej.

 

W skrócie, Atlas pomaga zmotywowanym uczniom urzeczywistniać ich potencjał akademicki i zawodowy oraz wyznacza im drogę do najlepszych światowych uniwersytetów.

 

Europejskie uniwersytety, na które studenci mogą aplikować, przy wsparciu Atlas Academy to uczelnie we Francji, Niemczech, Niderlandach i Wielkiej Brytanii. W ich skład wchodzą między innymi: Cambridge, Oxford, LSE oraz The American University of Paris.

 

Dowiedz się więcej i spełnij swoje marzenia.

Napisz do nas na:  atlas@cambridge.com.pl

Tagi:

Dodaj komentarz

pl_PLPolish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

     Dołącz do newslettera!

    Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.