https://cambridge.pl
Przejdź do treści

Jak znaleźć partnera do ćwiczenia rozmów po angielsku lub innego języka obcego?

Jak znaleźć partnera do ćwiczenia rozmów po angielsku lub innego języka obcego?

Uczymy się języka po to, by móc się komunikować z innymi. To prawda, ale co zrobić, gdy ten kontakt wydaje się niemożliwy? Chodzi o sytuacje, gdy nie masz żadnego krewnego czy znajomego obcokrajowca, a nie chodzisz na kurs (lub, z jakiegoś powodu, Ci to nie wystarcza w kwestii mówienia)?

Wtedy są dwie opcje: zignorować problem lub go rozwiązać. Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie nowej osoby, która będzie Twoim partnerem do konwersacji w języku obcym. Dzięki temu nauczysz się bardzo wiele, przełamiesz swoją barierę językową, a może i nawiążesz przyjaźń.

Gdzie szukać osób do rozmów w języku obcym?

Jak znaleźć partnera do ćwiczenia rozmów po angielsku lub innego języka obcego?

Grupy na Facebooku

Na Facebooku można znaleźć mnóstwo grup dla osób poszukujących partnerów do wspólnych rozmów w innym języku. Są tam ludzie mówiący nie tylko po angielsku, ale również w takich jak arabski, hiszpański, francuski, niemiecki itp. Zdarzają się zarówno osoby native, jak i non-native, na różnych poziomach zaawansowania.

Kilka grup facebookowych do szukania osób do konwersacji:

The Language Nerds

Daily English Conversation

Pen Pals Around the World

Worldwide Snail Mail Pen Pals

Nie musisz też zapisywać się konkretnie do grup szukających innych do konwersacji. Warto być też w grupach tematycznych, gdzie dominuje język, którego chcesz się uczyć. Możesz kogoś poznać, albo nawet prowadzić dyskusję w komentarzach, gdy zainteresuje Cię jakiś post. Tym sposobem uczysz się języka i to w temacie, który Cię interesuje.

Strony WWW

Poza Facebookiem, takich ,,konwersacyjnych znajomych’’ można szukać na różnych stronach typu ,,pen pal’’. Na nich już od razu można dostosowywać swoje potrzeby i preferencje, które uwzględni wyszukiwarka.

Kilka stron WWW typu pen pal:

Interpals.net

Penpals Now

Global Pen Friends

Aplikacje mobilne

Internet oferuje też inne metody szukania osób do rozmów, a mianowicie – aplikacje. Najpopularniejszą z nich jest Tandem. Są to wirtualne miejsca, zrzeszające społeczności native i non-native speakerów różnych języków, by mogli wymieniać się nawzajem swoimi umiejętnościami i uczyć się razem.

Inne aplikacje typu Tandem:

HelloTalk

Busuu

Kurs z native speakerem

Nie ma prostszego sposobu na znalezienie native speakera niż pójście na kurs. W ten sposób nauczysz się angielskiego od osoby, która nie dość, że posługuje się nim od urodzenia w, to jeszcze posiada wszelkie kwalifikacje, aby tego języka nauczyć.

Przeczytaj więcej o kursach z native speakerem
link do native vs non-native
Wejdź na naszą stronę i zapisz się na kursy z native speakerem!

Tagi:

Dodaj komentarz

pl_PLPolish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

     Dołącz do newslettera!

    Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.