https://cambridge.pl
Przejdź do treści

Co zrobić, by nie porzucić planu nauki języka angielskiego?

Co zrobić, by nie porzucić planu nauki języka angielskiego?

Jak efektywnie uczyć się języków obcych, aby dotrwać w nauce do upragnionych efektów?
Wiele osób zaczyna naukę angielskiego i nie widząc efektów, bardzo szybko się poddaje. Pamiętaj, że postęp przychodzi z czasem, dlatego nie zniechęcaj się, jeśli nie osiągasz odpowiedniego poziomu tak szybko jak planujesz.

Co zrobić, by nie porzucić planu nauki języka angielskiego?

Jakie kroki możesz podjąć, by nie porzucić nauki języka angielskiego lub innych języków obcych?

Znalezienie w sobie motywacji i samodyscypliny czasem bywa trudne, ale absolutnie nie jest niemożliwe. Zastosuj się do tych paru rad, a zobaczysz, że będzie Ci o wiele prościej!

Jaka jest Twoja motywacja do nauki języka obcego?

Przede wszystkim znajdź swoją motywację. Nie ważne, czy uczysz się mowy po to, by wyjechać do pracy czy na studia za granicę lub robisz to dla własnej przyjemności. Każdy powód jest dobry, dlatego powtarzaj sobie, dlaczego tak naprawdę chcesz się uczyć. To pomoże Ci, w chwili słabości, przypomnieć sobie o korzyściach, które da Ci poznanie języka obcego. Możesz też wypisać sobie te powody i umieścić w widocznym miejscu, na które często zerkasz.

Świętuj zapamiętanie każdego nowego słówka

Pamiętaj, że nawet drobne sukcesy świadczą o Twoim postępie. Załóżmy, że samodzielnie nauczysz się nowego słownictwa. Samo w sobie może wydawać się mało wartościowe. Mimo wszystko to właśnie takie małe kroki, które stawiamy przy nauce języka obcego sprawiają, że doskonalimy swój zasób słownictwa i ćwiczymy poprawność językową. Spróbuj dostrzegać te małe sukcesy w ciągu toku nauki, a dodadzą Ci one pewności siebie oraz determinacji, aby dalej pracować nad obcojęzyczną mową. Sprawią też, że o wiele ciężej będzie Ci porzucić poznawanie nowego języka obcego.

Waga celów i nagród podczas nauki języka angielskiego

Warto stawiać sobie pewne progi, po których osiągnięciu, w jakiś sposób się nagrodzisz. Nie muszą to być duże nagrody – czasami wystarczy sama satysfakcja, wyjście na spacer, czy zjedzenie ulubionego dania. Takie drobne czynniki motywujące sprawią, że będziesz miał dalszą chęć do nauki zarówno samodzielnej, jak i z dojazdem do szkoły językowej. Wystarczy, że dostosujesz je pod swoje preferencje, a na pewno bardzo Ci pomogą. Pamiętaj też, by nie wymagać od siebie pracy ponad własne siły. Postęp jest ważny, jednak potrzeba do niego czasu. Nikt nie stanie się profesjonalistą w jeden dzień! Dlatego ważne jest, by cele były stosunkowo małe i osiągalne w krótkim okresie czasu. Jeśli będziesz systematycznie pracować i skupiać się na nauce, Twój poziom znajomości języka obcego na pewno się poprawi.

Traktuj naukę języka obcego jak przygodę, nie przykry obowiązek

Pomocne może być myślenie o swoim celu jak o dalekiej podróży, którą chcesz przebyć. Będzie ona długa i możesz podczas niej spotkać trudności, ale najważniejsze jest to, żebyś się nie zatrzymywał, a pamiętał o celu, do którego dążysz. Nie bój się zadawać pytań i prosić o pomoc. Niektóre osoby już przebyły tę drogę, dlatego mogą Ci wytłumaczyć pewne kwestie dotyczące trudności językowych. Najważniejsze to być zdeterminowanym i się nie poddawać, bo osiągnięty cel będzie warty wysiłku! 

Wypróbuj nasze krótkie 25-minutowe e-konwersacje

Jeśli masz konkretny problem, możesz wypróbować nasze 25-minutowe lekcje, które świetnie uzupełnią Twój tok nauczania. Zapisujesz się na 1, 5, a nawet 15 zajęć i zadajesz nurtujące cię pytania profesjonaliście. Dzięki krótkim lekcjom dostaniesz skondensowaną odpowiedź na konkretny temat lub wyjaśnienie niezrozumiałego zagadnienia. To naprawdę świetny sposób na upewnienie się, że wszystko rozumiesz i przy okazji, rozjaśnienie pewnych kwestii podczas nauki języka obcego.

Jak się zmotywować do nauki języka

Dostosuj motywację pod siebie oraz pod typ zajęć

Pamiętaj, że każdy może mieć inną motywację i to zazwyczaj my sami znamy ją najlepiej. Nie zapominaj o niej podczas nauki języka, a jej porzucenie stanie się praktycznie niemożliwe, niezależnie czy uczysz się online czy z dojazdem do szkoły językowej. Pamiętaj przede wszystkim, że uczysz się dla siebie i swoich korzyści.

Tagi:

Dodaj komentarz

pl_PLPolish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

     Dołącz do newslettera!

    Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.