https://cambridge.pl
Przejdź do treści

Certyfikat FCE – kursy certyfikacyjne w szkole językowej online, jak wygląda egzamin certyfikacyjny, jakie korzyści przynosi

 • przez
kursy certyfikacyjne FCE First Certificate in English exam courses b1 certiciatacion certyfikat online w szkole językowej

Na czym polega egzamin FCE? Zdaj swój pierwszy egzamin certyfikacyjny dzięki kursom online w szkole językowej!

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak sprawdzić swoje umiejętności językowe na międzynarodowym poziomie? Czy masz ambicje zdobycia certyfikatu potwierdzającego Twoją znajomość języka angielskiego? Jeśli tak, egzamin FCE (First Certificate in English) może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. W tym artykule omówimy, czym jest egzamin FCE, na czym polega, do czego jest potrzebny oraz jak wygląda jego konstrukcja.

kursy certyfikacyjne FCE First Certificate in English exam courses b1 certiciatacion certyfikat online w szkole językowej

Czym jest egzamin FCE? Kursy językowe przygotowujące do certyfikatu językowego online w szkole językowej

Egzamin FCE sprawdza cztery podstawowe umiejętności językowe: czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie. W trakcie testu uczestnik musi wykazać się rozumieniem tekstów pisanych, zdolnością do składania wypowiedzi pisemnych, zrozumieniem mówionego języka oraz umiejętnością swobodnego porozumiewania się w mowie.

Interesują Cię ciekawostki językowe czy poznawanie nowego słownictwa? Zajrzyj na nasze social media!

kursy certyfikacyjne FCE First Certificate in English exam courses b1 certiciatacion certyfikat online w szkole językowej

Jak wygląda pisanie egzaminu językowego FCE?

 1. Część czytania (Reading):

  • Czas trwania: 75 minut.
  • Składa się z trzech lub czterech tekstów pisanych, takich jak artykuły, reklamy, listy czy fragmenty książek.
  • Uczestnicy muszą odpowiadać na pytania, uzupełniać luki w zdaniach, wybierać poprawne odpowiedzi lub dopasowywać pytania do odpowiednich fragmentów tekstu.
  • Zadania obejmują różne typy tekstów, takie jak narracje, opisy, dyskusje czy raporty.
 2. Część pisania (Writing):

  • Czas trwania: 80 minut.
  • Składa się z dwóch zadań pisemnych.
  • Pierwsze zadanie polega na napisaniu listu, e-maila, recenzji lub artykułu zgodnie z instrukcjami.
  • Drugie zadanie wymaga napisania esejowej odpowiedzi na temat związany z doświadczeniem osobistym, wydarzeniem społecznym lub problemem globalnym.
 3. Część słuchania (Listening):

  • Czas trwania: 40 minut.
  • Składa się z kilku nagrań dźwiękowych, takich jak wywiady, rozmowy, monologi czy krótkie nagrania.
  • Uczestnicy muszą odpowiadać na pytania, uzupełniać luki w zdaniach, wybierać poprawne odpowiedzi lub dopasowywać pytania do odpowiednich fragmentów nagrań.
  • Nagrania obejmują różne style mówienia, akcenty, prędkości i tematy, aby przetestować rozumienie ze słuchu.
 4. Część mówienia (Speaking):

  • Czas trwania: 14 minut (dla dwóch uczestników).
  • Składa się z trzech części.
  • Pierwsza część to krótka rozmowa z egzaminatorem na temat ogólnych informacji osobowych i zainteresowań.
  • Druga część to zadanie, w którym uczestnicy dostają zdjęcie i muszą opowiedzieć o nim oraz odpowiedzieć na pytania egzaminatora.
  • Trzecia część to dyskusja z drugim uczestnikiem na podany temat, w której należy przedstawić swoje argumenty i negocjować.
 5. Część użycia języka (Use of English):

  • Czas trwania: 45 minut.
  • Składa się z różnych zadań sprawdzających umiejętności gramatyczne i leksykalne.
  • Zadania obejmują uzupełnianie luk w zdaniach, przekształcanie wyrażeń, dobieranie synonimów, uzupełnianie tabel

Jeśli chcesz w pełni poznać egzamin przed przystąpieniem do niego, koniecznie wybierz jedno z rozwiązań!

Naszą platformę, która zawiera nie tylko przygotowanie do egzaminu, ale też mock exams (przykładowe testy online)

Jeden test przykładowy z dowolnego egzaminu certyfikacyjnego

kursy certyfikacyjne FCE First Certificate in English exam courses b1 certiciatacion certyfikat online w szkole językowej

Jakie korzyści przyniesie Ci napisanie egzaminu certyfikacyjnego B2 FCE (First Certificate in English)

 1. Zaufanie i potwierdzenie umiejętności: Egzamin FCE jest powszechnie uznawany jako wiarygodne potwierdzenie zaawansowanych umiejętności językowych w języku angielskim. Posiadanie tego certyfikatu daje pewność zarówno Tobie, jak i innym, że posiadasz solidne umiejętności komunikacyjne w języku angielskim.

 2. Studia zagraniczne: Wiele uniwersytetów i szkół wyższych na całym świecie wymaga od swoich studentów posiadania certyfikatu FCE jako potwierdzenia ich umiejętności językowych. Posiadanie tego certyfikatu może zwiększyć Twoje szanse na dostanie się na wymarzoną uczelnię zagraniczną i umożliwić studiowanie w międzynarodowym środowisku akademickim.

 3. Zatrudnienie: Posiadanie certyfikatu FCE może poprawić Twoje szanse na znalezienie pracy, zwłaszcza w branżach związanych z turystyką, hotelarstwem, handlem międzynarodowym czy obsługą klienta. Wielu pracodawców docenia kandydatów, którzy mają potwierdzone umiejętności językowe na poziomie zaawansowanym, co może przyczynić się do większej konkurencyjności na rynku pracy.

 4. Rozwój osobisty: Przygotowanie do egzaminu FCE wymaga systematycznej nauki, rozwoju wszystkich umiejętności językowych i zdobywania wiedzy z różnych obszarów. Proces przygotowania do egzaminu może wzmocnić Twoje umiejętności analityczne, koncentrację, organizację czasu i samodyscyplinę. To także doskonała okazja do eksploracji różnych tematów i rozwijania swojej wiedzy ogólnej.

 5. Komunikacja międzykulturowa: Posiadanie certyfikatu FCE otwiera drzwi do szerszego kręgu komunikacji międzykulturowej. Język angielski jest językiem międzynarodowym, który umożliwia porozumiewanie się z ludźmi z różnych krajów i kultur. Posiadając FCE, zwiększasz swoje szanse na uczestnictwo w międzynarodowych programach wymiany, podróży i pracy za granicą.

Tagi:

Dodaj komentarz

pl_PLPolish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

   Dołącz do newslettera!

  Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.