https://cambridge.pl
Przejdź do treści

Certyfikat CAE – kursy certyfikacyjne w szkole językowej online, jak wygląda egzamin certyfikacyjny, jakie korzyści przynosi

 • przez
kursy certyfikacyjne CAE Certificate in Advanced English exam courses c1 certiciatacion certyfikat online w szkole językowej

Na czym polega egzamin CAE? Zdaj swój pierwszy egzamin certyfikacyjny dzięki kursom online w szkole językowej!

Egzamin CAE (Certificate in Advanced English) jest jednym z certyfikatów językowych oferowanych przez Uniwersytet Cambridge. Jest to zaawansowany egzamin z języka angielskiego, który potwierdza bardzo wysoki poziom znajomości języka.

kursy certyfikacyjne CAE Certificate in Advanced English exam courses c1 certiciatacion certyfikat online w szkole językowej

Czym jest egzamin CAE? Kursy językowe przygotowujące do certyfikatu językowego online w szkole językowej

Egzamin CAE ma na celu ocenę umiejętności językowych na poziomie zaawansowanym, umożliwiając potwierdzenie kompetencji w różnych kontekstach językowych. Egzamin wymaga nie tylko dobrej znajomości gramatyki i słownictwa, ale także umiejętności zrozumienia tekstu, logicznego myślenia, argumentacji oraz płynnego i precyzyjnego wyrażania się.

Interesują Cię ciekawostki językowe czy poznawanie nowego słownictwa? Zajrzyj na nasze social media!

kursy certyfikacyjne CAE Certificate in Advanced English exam courses c1 certiciatacion certyfikat online w szkole językowej

Jak wygląda pisanie egzaminu językowego Certificate in Advanced English (CAE)

Zdawanie egzaminu CAE (Certificate in Advanced English) odbywa się w specjalnie wyznaczonych miejscach, takich jak centra egzaminacyjne, które są upoważnione do przeprowadzania egzaminów Cambridge.

Przed rozpoczęciem egzaminu, uczestnicy muszą zgłosić się do odpowiedniego miejsca z wyprzedzeniem, zgodnie z informacjami otrzymanymi od organizatora egzaminu. W dniu egzaminu, uczestnicy są zazwyczaj proszeni o przedstawienie ważnego dokumentu tożsamości, takiego jak dowód osobisty lub paszport.

Egzamin CAE odbywa się zazwyczaj w ciągu jednego dnia lub może być rozłożony na dwa dni, w zależności od lokalnych ustaleń. Każda część egzaminu, czyli Reading, Writing, Use of English, Listening i Speaking, ma odrębny czas trwania i jest przeprowadzana w określonej kolejności.

Podczas egzaminu CAE, uczestnicy zwykle otrzymują arkusze z zadaniami do rozwiązania. Mogą to być arkusze papierowe lub arkusze komputerowe, w zależności od preferencji i dostępności w danym centrum egzaminacyjnym.

Części pisemne, czyli Reading, Writing i Use of English, zazwyczaj odbywają się w jednym pomieszczeniu, gdzie uczestnicy mają zapewniony odpowiedni materiał do pisania, takie jak ołówki, długopisy i papier. Egzaminanci mają określony czas na wykonanie zadań pisemnych w ramach poszczególnych części egzaminu.

Część Listening również odbywa się w sali egzaminacyjnej, gdzie uczestnicy słuchają nagranych fragmentów i odpowiadają na pytania na odpowiednich arkuszach egzaminacyjnych.

Część Speaking jest przeprowadzana w osobnych pomieszczeniach, zazwyczaj w formie rozmowy z egzaminatorem lub egzaminatorką. Uczestnicy są oceniani indywidualnie, a czas trwania tej części egzaminu zwykle wynosi około 15 minut dla każdej pary uczestników.

Po zakończeniu egzaminu, odpowiedzi pisemne są zwykle wysyłane do centrum oceniania Cambridge, gdzie są oceniane przez wykwalifikowanych egzaminatorów. Oceny są przekazywane uczestnikom w późniejszym terminie, zazwyczaj po kilku tygodniach od daty egzaminu.

Naszą platformę, która zawiera nie tylko przygotowanie do egzaminu, ale też mock exams (przykładowe testy online)

Jeden test przykładowy z dowolnego egzaminu certyfikacyjnego

kursy certyfikacyjne CAE Certificate in Advanced English exam courses c1 certiciatacion certyfikat online w szkole językowej

Jakie korzyści przyniesie Ci napisanie egzaminu certyfikacyjnego CAE (Certificate in Advanced English)

Posiadanie certyfikatu CAE (Certificate in Advanced English) przynosi wiele korzyści, zarówno w sferze edukacyjnej, zawodowej, jak i osobistej.

 1. Uznawany międzynarodowo: Certyfikat CAE jest powszechnie uznawany na całym świecie jako oficjalne potwierdzenie bardzo wysokiego poziomu znajomości języka angielskiego. Jest honorowany przez wiele uczelni, instytucji edukacyjnych i pracodawców jako dowód na kompetencje językowe.
 2. Dostęp do edukacji: Posiadanie certyfikatu CAE może zwiększyć Twoje szanse na dostanie się na studia w anglojęzycznych krajach. Wiele uczelni wymaga od kandydatów potwierdzenia umiejętności językowych, a CAE jest jednym z certyfikatów, które są akceptowane jako dowód znajomości języka angielskiego na poziomie zaawansowanym.
 3. Korzyści zawodowe: Certyfikat CAE może zwiększyć Twoje szanse na zdobycie pracy w międzynarodowym środowisku lub w branżach, gdzie język angielski jest powszechnie używany. Posiadanie takiego certyfikatu może być ważnym atutem na rynku pracy, pokazując pracodawcom Twoje zaawansowane umiejętności językowe.
 4. Rozwinięcie umiejętności komunikacyjnych: Przygotowanie do egzaminu CAE wymaga intensywnego treningu w zakresie mówienia, pisania, czytania i słuchania. Przez praktykę w różnych umiejętnościach językowych, możesz rozwijać swoje umiejętności komunikacyjne w języku angielskim na poziomie zaawansowanym.
 5. Zrozumienie i używanie języka w różnych kontekstach: Egzamin CAE obejmuje różnorodne zadania, które wymagają rozumienia i stosowania języka w różnych sytuacjach. Przygotowanie do tego egzaminu pozwala na zdobycie umiejętności komunikacji w różnych kontekstach, takich jak biznesowy, akademicki, społeczny czy kulturalny.
 6. Samodoskonalenie: Przygotowanie się do egzaminu CAE wymaga systematycznego uczenia się i kontynuowania doskonalenia językowego. W trakcie przygotowań możesz zgłębiać zagadnienia gramatyczne, rozwijać słownictwo i praktykować różne umiejętności językowe.

 

Tagi:

Dodaj komentarz

pl_PLPolish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

   Dołącz do newslettera!

  Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.