https://cambridge.pl
Przejdź do treści

Nauka języka angielskiego poprzez czytanie oraz nauka języka angielskiego i innych języków obcych online w szkole językowej Cambridge School of English – co je łączy?

Nauka języka angielskiego poprzez czytanie oraz nauka języka angielskiego i innych języków obcych online w szkole językowej Cambridge School of English

Nauka języka angielskiego poprzez czytanie oraz nauka języka angielskiego i innych języków obcych online w szkole językowej Cambridge School of English

Nauka języka angielskiego poprzez czytanie (reading) to powszechnie ceniona, skuteczna metoda nauki języka angielskiego. Czytanie książek, artykułów i innych dłuższych form wypowiedzi to idealny sposób na naukę języka, rozwijający wiele umiejętności językowych.

Nauka języka angielskiego poprzez czytanie oraz nauka języka angielskiego i innych języków obcych online w szkole językowej Cambridge School of English - korzyści:

Nauka języka angielskiego poprzez czytanie ma bardzo wiele plusów, poniżej wymieniliśmy tylko niektóre z nich:

 • Czytanie książek pozwala na poznanie nowych słów i zwrotów, które mogą być użyteczne podczas nauki języka angielskiego. Regularne czytanie zwiększa zasób słownictwa i pomaga w budowaniu bogatego zasobu wyrazów.
 • Książki oferują przykłady poprawnej gramatyki i konstrukcji zdaniowych w kontekście. Czytając różne rodzaje literatury, uczysz się poprawnych struktur gramatycznych i zdaniowych w sposób naturalny i niezobowiązujący. 
 • Czytając różnych autorów, z różnych czasów i używających różnych stylów wypowiedzi poznajesz odmienne zwroty, unikalne konstrukcje, których później będziesz mógł zacząć używać. Jane Austen, Edgar Allan Poe, Oscar Wilde czy George Orwell – w języku używanym przez każdego z pisarzy jest coś unikalnego, co możemy przyswoić i używać!
 • Czytanie książek pozwala na zapoznanie się z kolokacjami – często występującymi połączeniami słów – oraz idiomami, które są charakterystyczne dla języka angielskiego. Przyjrzenie się ich użyciu w kontekście literackim pomaga w zrozumieniu i zapamiętaniu tych wyrażeń.
 • Czytanie książek w języku angielskim pomaga w rozwinięciu umiejętności czytania ze zrozumieniem. Poprzez kontekst i różne style pisania, można uczyć się dedukcji, wnioskowania i rozumienia tekstu w całości.
 • Regularne czytanie pomaga w budowaniu płynności językowej, co jest kluczowe dla skutecznej komunikacji w języku angielskim. Widząc różne struktury zdaniowe i zwroty w literaturze, łatwiej je przyswoić i włączyć do swojego własnego sposobu mówienia.
 • Czytanie książek nie tylko pomaga w nauce języka angielskiego, ale także rozwija wyobraźnię i kreatywność. Literatura oferuje różnorodne historie, światy i postaci, które pobudzają umysł i inspirują do własnej twórczości językowej oraz artystycznej.
 • Czytanie anglojęzycznych książek pozwala na lepsze zrozumienie kultury i tradycji anglojęzycznych. Literatura często odzwierciedla społeczeństwo, wartości i historię danego kraju, co pozwala na głębsze zanurzenie się w języku i kontekście kulturowym.

Nauka języka angielskiego poprzez czytanie oraz nauka języka angielskiego i innych języków obcych online w szkole językowej Cambridge School of English - zacznij naukę już teraz!

Nasza szkoła językowa Cambridge School of English to miejsce, w którym Twoja nauka języka angielskiego będzie procesem twórczym, wielobodźcowym i efektywnym. Nasi nauczyciele w trakcie wszystkich naszych kursów – zarówno General English, jak i Business English, korzystają z wielu metod nauczania – w tym z nauki poprzez czytanie dłuższych tekstów, a także ich pisania. W ten sposób w trakcie kursów rozwijane są, w twórczy i ciekawy sposób, dwie umiejętności językowe – Reading & Writing.

Platforma e-learningowa ucząca poprzez autentyczne teksty!

Sensations English

Sensations English to nasza wspaniała platforma do nauki online, która wykorzystuje w pełni opisaną powyżej metodę nauki – czyli naukę przez czytanie. Na naszej platformie znajdziesz wiele autentycznych, różnych tematycznie i stylowo tekstów – artykułów, fragmentów książek, wypowiedzi i wielu innych –  pasujących do każdego z nich ćwiczeń, które sprawdzą to co zapamiętałeś, tym samym sprawdzając Twoje umiejętności związane z czytaniem ze zrozumieniem.

Dzięki Sensations English, poza umiejętnościami związanymi z czytaniem, rozwiniesz także umiejętności słuchania  i rozumienia ze słuchu!

Sprawdź nasze kursy i platformy e-learningowe, by rozpocząć naukę w blended-learning!

Poznaj nasze kursy ESP Masterclass!

Dowiedz się więcej o naszych kursach!

Jeśli interesują Cię ciekawostki językowe, zaobserwuj nasze social media!

Tagi:

Dodaj komentarz

pl_PLPolish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

   Dołącz do newslettera!

  Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.