https://cambridge.pl
Przejdź do treści

Język angielski dla seniorów. Na naukę nigdy nie jest za późno!

Kursy języka angielskiego dla seniorów Kursy językowe dla seniorów Kursy językowe dla seniorów online Język angielski przez internet Kursy języka angielskiego

Język angielski wprowadzono do szkół dopiero w 1989 roku. Nic dziwnego więc, że jego znajomość nie jest powszechna wśród seniorów.

Nie jest jednak tajemnicą, że znajomość języka angielskiego bardzo ułatwia funkcjonowanie w aktualnych czasach.

Wielu seniorów uważa że jest dla nich za późno na naukę. Nic bardziej mylnego!

Nowego języka można nauczyć się na każdym etapie życia. O ile prawdą jest to, że najmłodsi najlepiej przyswajają nowe języki, nie oznacza to że starsi ludzie nie mogą nauczyć się na przykład języka angielskiego lub innych języków obcych.

Znajomość języka angielskiego bardzo umożliwia funkcjonowanie w społeczeństwie które powoli staje się bilingualne. Miksowanie języka angielskiego z naszym rodzimym językiem polskim jest bardzo powszechne wśród młodych.

Nauka języka obcego jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Jest to świetny sposób na rozszerzenie swoich horyzontów i podbudowania swojej samooceny.

Język angielski otwiera również dostęp do kultury międzynarodowej. Znajomość języka angielskiego pozwala na głębsze zrozumienie anglojęzycznych  utworów.

Znajomość języka angielskiego przydatna jest podczas podróży. Prawie wszędzie na świecie można dogadać się w tym języku. Wielu seniorów postanawia przemierzać świat w celach rekreacyjnych lub zdrowotnych, a nauczenie się języka obcego sprawi, że takie wyjazdy będą znacznie mniej stresujące, a także o wiele bogatsze w doświadczenia z rozmów z osobami z innych krajów, a także przy czytaniu np. informacji turystycznych o zabytkach czy ważnych miejscach.

W naszej ofercie posiadamy kursy stacjonarne, które będą szczególnie przyjemne dla osób starszych, które na co dzień borykają się z samotnością. Nauka w grupie pozwoli na jednoczesne interakcje społeczne i przyswajanie nowych umiejętności.

Jesteśmy jednak świadomi, że wielu seniorów z powodów zdrowotnych nie może pokonać drogi na zajęcia stacjonarne. Na szczęście, możemy również zaoferować kursy online. Dzięki nim, możliwa jest nauka z komfortu własnego domu.

Nauka nowego języka wpływa korzystnie na umysł. Warto pamiętać o tym, że mózg jest mięśniem i ćwiczenie go znacznie zmniejsza ryzyko chorób takich jak demencja i alzheimer.

Jeśli interesują Cię ciekawostki językowe, zaobserwuj nasze social media!

Tagi:

Dodaj komentarz

pl_PLPolish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

     Dołącz do newslettera!

    Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.