https://cambridge.pl
Przejdź do treści

Słownictwo w nauce języków- jak zapamiętać? Innowacyjne kursy języka angielskiego i innych języków obcych w szkole językowej online

Jak nauczyć się słówek Zapamiętywanie słownictwa Szkoła języków online Słówka w języku angielskim Jak utrwalić słówka Jak utrwalić słownictwo podczas nauki

Zapamiętywanie słownictwa potrafi być wymagającym zadaniem podczas nauki języków.

Jak więc je zapamiętać?

Istnieje wiele sposobów na przyswojenie nowego słownictwa. Dowiedz się o nich więcej, czytając ten artykuł i ucz się jeszcze bardziej efektywnie!

1. Kontekst

Umieszczenie nowych słów w kontekście, może pomóc w ich przyswajaniu. Podczas nauki języka, postaraj się skonstruować jak najwięcej zdań, które pokazują przykłady użycia danego wyrazu.

2. Powtórzenia

Powtarzanie nowego słownictwa jest dobrym sposobem na zapamiętanie go. Można na przykład, za każdym razem werbalnie powtarzać dane słowo razem z definicją, lub je zapisywać. Druga opcja będzie szczególnie skuteczna jeśli pisownia danego słowa jest trudna do zapamiętania.

3. Zapisywanie notatek

Wielu z nas uczy się podczas zapisywania notatek. Ta technika jest najbardziej skuteczna, kiedy próbujemy dane pojęcie wytłumaczyć własnymi słowami. Jeśli jesteśmy na bardziej zaawansowanym poziomie nauki danego języka, dobrym pomysłem jest też zapisanie definicji danego słowa w języku, którego się uczymy (zamiast dosłownego tłumaczenia na język polski).

4. Fiszki

Najbardziej tradycyjny sposób na naukę. Fiszki najczęściej są dwustronnymi kartami, które na jednej stronie mają dane pojęcie lub słowo, a na drugiej definicję lub dosłowne tłumaczenie.

Są one świetnym narzędziem do nauki nowych słówek szczególnie dla osób z dobrze rozwiniętą pamięcią.

5. Mnemotechniki

Mnemotechniki zyskują coraz większą popularność jako najbardziej skuteczny sposób na zapamiętywanie. Polegają na formowaniu skojarzeń związanych z przyswajanymi informacjami.

Więcej o mnemotechnikach dowiesz się tutaj.

Oczywiście, istnieje więcej sposobów na przyswojenie nowego słownictwa. Sposobów na naukę jest tyle ile jest ludzi na świecie. Najlepsze wyniki w nauce osiągamy wtedy kiedy odnajdziemy najskuteczniejsze dla nas sposoby na przyswojenie nowych wiadomości.

Najlepsze efekty uzyskamy stosując metodą blended learning, która łączy naukę samodzielną oraz z lektorem.

Jeśli interesują Cię ciekawostki językowe, zaobserwuj nasze social media!

Tagi:

Dodaj komentarz

pl_PLPolish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

     Dołącz do newslettera!

    Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.