https://cambridge.pl
Przejdź do treści

Język chiński, język japoński i język koreański online. Dlaczego warto uczyć się języków azjatyckich?

Język japoński online Język chiński online Język koreański online Kursy języków azjatyckich Kursy języka japońskiego Kursy języka chińskiego Kursy języka koreańskiego Szkoła językowa online

Języki azjatyckie stają się coraz bardziej popularne. Dlaczego warto jest ich się uczyć?

Język chiński

Chiny są aktualnie globalnym gigantem przemysłowym. Ogromna ilość używanych przez nas produktów pochodzi właśnie z tego kraju.

Chiny są również zaangażowane w rozwój nowych technologii i przede wszystkim – w ich produkcję.

Aktualnie coraz więcej firm zachodnich nawiązuje współpracę z chińskimi, właśnie przez to znajomość języków chińskich: przede wszystkim mandaryńskiego i kantońskiego jest bardzo pożądaną umiejętnością. Nauka języka chińskiego może okazać się trudna między innymi przez istnienie tonów, które diametralnie mogą zmienić znaczenia złudnie podobnych słów.

Zdajemy sobie sprawę z tego jak popularny staje się ten język, dlatego jako szkoła językowa “Cambridge” School of English oferujemy szereg kursów języka chińskiego.

Oferujemy kursy języka chińskiego z wykwalifikowanym lektorem w formie zajęć 1:1, dzięki którym nauka będzie przyjemna i spersonalizowana.

A może chcesz się przygotować do egzaminów z języka chińskiego? Nasze kursy, przygotują cię do zdobycia certyfikatu HSK, świadczącego o biegłej znajomości języka.

Język japoński

Język japoński zyskał popularność przede wszystkim dzięki japońskiej popkulturze. U wielu, chęć znajomości języka japońskiego wiąże się z pragnieniem głębszego poznania kultury kraju kwitnącej wiśni.

Znajomość języka japońskiego może jednak być też praktyczna. Szczególnie w branżach technologicznych, motoryzacyjnych i farmaceutycznych.

Najtrudniejszą rzeczą w nauce języka japońskiego jest system piśmiennictwa. Język japoński korzysta z zapożyczonego z chińskiego pisma znakowego- Kanji, oraz dwóch systemów głoskowych: Hiragana– wszystkie słowa pochodzenia japońskiego i katakana– zapożyczenia z innych języków (np. języka angielskiego).

Języka japońskiego możesz nauczyć się w naszej szkole językowej poprzez innowacyjną platformę e-learningową uTalk.

Język koreański

Język koreański również jest jednym z tych, które zyskały popularności dzięki popkulturze.

Z Korei pochodzi wiele innowacyjnych firm zajmujących się nowymi technologiami. Korea też ma bogaty rynek rozrywkowy: ogromna ilość animacji 3D i gier komputerowych jest produkowana właśnie przez koreańskie firmy.

Warto również wspomnieć, że w Korei Południowej znajduje się wiele prestiżowych uczelni, które mogą być atrakcyjną opcją dla tych którzy marzą o studiowaniu za granicą.

Język koreański od chińskiego i japońskiego różni się tym, że nie korzysta z pisma znakowego. Zamiast tego, w języku koreańskim korzysta się z pisma hangul, które jest uważane za najłatwiejszy system piśmiennictwa na świecie.

Języka koreańskiego również możesz nauczyć się na naszej innowacyjnej platformie e-learningowej uTalk.

Języki azjatyckie zdecydowanie zyskują na popularności a uczenie się ich może otworzyć nowe możliwości, o których nawet wcześniej nie ma się pojęcia.

Jeśli interesują Cię ciekawostki językowe, zaobserwuj nasze social media!

Tagi:
pl_PLPolish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

     Dołącz do newslettera!

    Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.