https://cambridge.pl
Przejdź do treści

Jakich języków obcych warto się uczyć w szkole językowej online?

  • przez
Jakich języków obcych warto się uczyć w szkole językowej online?

Nauka języka obcego ma wiele zalet. Każdy dodatkowy język otwiera kolejne drzwi w życiu. Jest to ogromny plus do CV czy podczas rekrutacji na wymarzone studia za granicą. Naucz się tego języka obcego, który przyda się do zrealizowania Twoich marzeń.

Czym się kierować przy wyborze języka obcego do nauki?

Sprawne komunikowanie się w języku obcym daje ogromną szansę na poznanie wielu interesujących ludzi, nawiązanie przyjaźni, a może nawet odnalezienie miłości swojego życia. Ucząc się języka obcego masz niesamowitą okazję, by nawiązać znajomość z osobami z innego kręgu kulturowego oraz i lepiej je zrozumieć.

Podczas wyboru języka obcego, warto wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Zastanawiając się, którego z nich chcesz się uczyć, musisz sam_ zdecydować, co jest dla Ciebie w nim istotne.

Popularność języka obcego

Chcesz podróżować, pracować w międzynarodowej firmie, czy po prostu być w stanie rozmawiać, z jak największą liczbą osób z całego świata? Zastanów się nad jednym z popularnych języków.

Wybieraj te języki, którymi posłużysz się w wielu zakątkach świata. Może to być hiszpański, francuski czy niemiecki, które są językami znanymi przez bardzo wiele osób – zarówno native speakerów, jak i non-native speakerów.

Nie musisz jednak koniecznie chcieć uczyć się języka powszechnie znanego. Jeśli wolisz poznawać języki rzadziej używane, to warto zainteresować się np. językami skandynawskimi, które nie są w Polsce aż tak popularne. Mało osób w Europie czy Ameryce mówi też jakimkolwiek afrykańskim językiem. Istotny jest fakt, iż znając mniejszościowe języki, masz mniejszą konkurencję w niektórych firmach.

Trudność w przyswojeniu języka

Innym kryterium wyboru może być łatwość nauki danego języka obcego. Wiele osób chętniej zaczyna naukę, gdy powszechnie uważa się, że dany język jest łatwy do przyswojenia. Wśród ,,prostych’’ języków, których przyswajanie jest chętniej podejmowane są: hiszpański, włoski. Co ciekawe, do łatwych języków – mimo nikłej popularności w Europie – zalicza się także swahili. 

Istotny jest fakt, że łatwiej uczyć się języków z tej samej rodziny. Wtedy często mają one podobne struktury gramatyczne czy leksykalne. Może też występować wiele pokrewnych słów, a wymowa wcale nie różnić się od tej, w Twoim rodzimym języku. 

Jeśli wolisz stawiać sobie wyzwania, to warto spróbować nauki bardziej skomplikowanych (gramatycznie, konstrukcyjnie, składniowo) języków np. azjatyckich – takich jak chiński czy japoński. Również arabski, z jego zmieniającymi kształt w zależności od słowa, literami, często stanowi trudność, ale jest zdecydowanie osiągalny, tak jak wszystkie inne!

 

Jakich języków obcych warto się uczyć samodzielnie lub na kursach?

Sprawdź korzyści z uczenia się języków, które możesz wybrać u nas w Cambridge School of English!

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

Język angielski - czemu warto uczyć się angielskiego?

Język angielski jest zdecydowanie najpopularniejszym językiem świata. Pomimo stosunkowo niewielkiej liczby native speakerów, to jednak on najczęściej jest poznawany jako drugi bądź trzeci język w niemal wszystkich zakątkach świata. Nieważne, gdzie poniesie Cię życie, najpewniej znajdziesz miejsce, gdzie dogadasz się po angielsku. To często wymóg konieczny w CV przy startowaniu do pracy w wielu instytucjach, a także przy rekrutacji na zagraniczne studia.

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

Język niemiecki - dlaczego warto uczyć się niemieckiego?

Ucząc się języka niemieckiego, możesz kontaktować się z ponad 120 milionami osób, dla których jest on językiem ojczystym. Wielu ludzi uczy się go jako języka obcego. W końcu jest to jeden z najczęściej nauczanych języków. Znajomość niemieckiego może znacznie polepszyć sytuację życiową bądź zawodową. Niemcy są atrakcyjnym ośrodkiem dla inwestorów zagranicznych. Na ich terenie obecnych jest 500 największych na świecie firm. Szwajcaria, inny kraj niemieckojęzyczny, ma jeden z najwyższych standardów życia na świecie. Poza tym, niemieckie firmy stworzyły ok. 700 000 miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych.

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

Język francuski - jakie są korzyści z nauki francuskiego?

Francuski to język często wybierany do nauki ze względu na swoją uniwersalność. Po francusku porozumiesz się nie tylko we Francji, ale również w wielu innych krajach na całym świecie, takich jak Kanada, Gujana Francuska, Belgia czy obszary afrykańskie. Francuski jest drugim, po angielskim, najczęściej przyswajalnym językiem obcym.

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

Język włoski - plusy nauki języka włoskiego

Włoski jest stosunkowo często wybieranym językiem do nauki, ze względu na swoją łatwość. Oczywiście, na jego naukę trzeba poświęcić długi okres czasu, jednak nie ma on skomplikowanej gramatyki i zdania buduje się podobnie. Co ważne - włoski jest językiem romańskim, a więc, po opanowaniu go, znacznie łatwiej przyjdzie Ci nauka hiszpańskiego czy francuskiego. Ponadto na rynku pracy obecnie istnieje niesamowicie wiele ofert pracy z wymaganiem znajomości języka włoskiego, ze względu na jego popularność.

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

Język hiszpański - dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego?

Hiszpański to jeden z najbardziej znanych języków świata, którym posługują się ludzie niemal na całej kuli ziemskiej. Poza Hiszpanią można go spotkać prawie w całej Ameryce Łacińskiej (m.in. Meksyk, Peru, Wenezuela, Chile, Argentyna, Paragwaj, Boliwia i wiele innych). Użytkowników tego języka spotkasz także na Filipinach, w Maroko, na Kubie czy Wyspach Kanaryjskich. Na rynku znajdziesz również ogromną ilość ofert pracy z językiem hiszpańskim. Co jest jeszcze ważne - jest to język rozpowszechniony w popkulturze.

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

Język rosyjski - pozytywy z nauki języka rosyjskiego

Rosja jest krajem, w którym ciężko będzie Ci się porozumieć, opierając się tylko na angielskim. Statystyki, przeprowadzone przez EF English Proficiency Index, wskazały, że tylko niewielki procent społeczeństwa rosyjskiego potrafi mówić dobrze po w tym języku. Kolejną dużą trudnością jest fakt, że pismo rosyjskie zawiera cyrylicę, a nie alfabet łaciński. Przyswojenie rosyjskiego umożliwi Ci wyjazd zarobkowy do Rosji, której gospodarka pełni kluczową rolę na arenie międzynarodowej. Rosyjski jest jednym z oficjalnych języków ONZ, a kraj ma ogromne pokłady siły gospodarczej.

Crown- szkoła języka angielskiego, obcego online i stacjonarnie w Warszawie

Język chiński - po co uczyć się chińskiego?

Język chiński, wbrew pozorom, wcale nie jest najpopularniejszym językiem do nauki. Chiny posiadają największą liczbę ludności na świecie, co przekłada się na mowę. Jest on językiem trudnym, dlatego, jeśli szukasz wyzwań, to chiński może być właśnie dla Ciebie. Dodatkowych utrudnieniem jest fakt występowania wielu dialektów. Poza faktem stawiania sobie poprzeczki wysoko, chiński to niezwykle przydatny język. Chiny są jedną z największych gospodarek na świecie. Są mocarstwem, które ma wszelkie predyspozycje, by być w przyszłości największą potęgą. Dlatego teraz poznawanie go stało się tak popularne - w roku akademickim 2019/2020 na Uniwersytecie Warszawskim na jedno miejsce na studiach sinologicznych przypadało 15 kandydatów (to więcej niż na prawo czy psychologię).

Nauka języka obcego na kursach

Jest jeszcze wiele kryteriów, może nawet i osobistych, które powinno się przemyśleć, przed wyborem języka. Warto zorientować się m.in. w przyszłym rynku pracy. Język, którego chcesz się uczyć, musisz dopasować do siebie i do swoich planów. Warto też dobrać odpowiednią metodę uczenia. W Cambridge School of English posiadamy kursy nie tylko dla chcących nauczyć się języka angielskiego. Posiadamy bardzo szeroką ofertę nauki online na platformach e-learningowch, jak również kursy zdalne z wykwalifikowanymi lektorami polskimi i native speakerami. W naszej szkole możesz uczyć się języka: japońskiego, arabskiego, chińskiego, norweskiego, niderlandzkiego, włoskiego, niemieckiego, hiszpańskiego czy francuskiego. Przygotowujemy również do egzaminów certyfikujących: angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, francuskiego i chińskiego.

Jeśli interesują Cię ciekawostki językowe, zaobserwuj nasze social media!

Tagi:

Dodaj komentarz

pl_PLPolish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

     Dołącz do newslettera!

    Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.