https://cambridge.pl
Przejdź do treści

Próbne egzaminy językowe – jakie korzyści przyniesie Ci wypełnianie mock exams?

  • przez

Zastanawiał_ś się kiedyś nad zdaniem egzaminu językowego? Jeśli tak, to prawdopodobnie słyszał_ś o wielu pomocnych sposobach i narzędziach utrwalania wiedzy potrzebnej do zaliczenia egzaminów. Dzisiaj, chcielibyśmy opowiedzieć Ci nieco o egzaminach próbnych – jakie przyniosą Ci korzyści oraz dlaczego warto kilka takich wypełnić, zanim podejdziesz do prawdziwego testu certyfikującego.

nauka języka obcego w szkole językowej Cambridge School of English online - próbne egzaminy językowe, mock exams, korzyści nauki języków obcych online

Dlaczego próbne egzaminy językowe są tak ważne?

Nie bez powodu próbne egzaminy są wykonywane nawet przez uczniów przed egzaminem ósmoklasisty, czy przed maturami. Mock exam warto wykonać przed każdym trudniejszym testem – tak jak na przykład wykonuje się test teoretyczny przed zdaniem prawa jazdy wiele razy, w szkole nauki jazdy.

Nasza szkoła językowa Cambridge School of English opracowała platforma Cambridge Online Tutor, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić Ci świetne rozwiązanie, które uzupełni wszelkie kursy egzaminacyjne z języka angielskiego, przygotowujące do certyfikatu językowego.

Platforma e-learningowa daje Ci możliwość przygotowania się do zdania wymarzonego certyfikatu językowego, dzięki możliwości wypełnienia przykładowego testu, który odpowiada temu oryginalnemu!

Jakie korzyści czekają na Ciebie dzięki nauce z próbnymi egzaminami językowymi?

– Będziesz wiedział_ na czym stoisz

 

Podczas wypełniania próbnych egzaminów, dowiesz się jakie zadania będą czekały na Ciebie na prawdziwym teście. Nie dość, że poznasz konkretny typ zadań (zobaczysz, czy podczas egzaminu będziesz musiał napisać jakąś pracę pisemną, odsłuchać nagrań, czy przeczytać tekst ze zrozumieniem), to dodatkowo zorientujesz się jakiej tematyki one dotyczą – czy treść zadań jest z góry określona, a może dotyczy konkretnego zagadnienia.

 

– Staniesz się bardziej pewn_ siebie

Dzięki temu, że poznasz przykładowe zadania, które pojawią się na mock exam, będziesz pewniejszy siebie – nabierzesz doświadczenia i będziesz się odrobinę mniej stresować. Dzięki redukcji stresu, lepiej skupisz się zadaniach.

 

– Zaoszczędzisz czas, który poświęcił_byś na zastanawianie się

Oczywiście, możesz zastanawiać się nad częścią zadań, ponieważ mock exam nie jest identycznym egzaminem pod względem treści jak egzaminy certyfikacyjne. Jednak podczas wykonywania testów próbnych, możesz obmyślić pewną strategię, którą zastosujesz na prawdziwym egzaminie. Dzięki temu, zaoszczędzisz czas, który przeznaczył_byś na układanie planu dotyczącego kolejności zadań – będziesz mógł zamiast tego skupić się lepiej na ich treści i odpowiedziach.

 

– Korzystając z naszej oferty, nie trafisz dwa razy na identyczny egzamin

Kolejną ogromną zaletą próbnych egzaminów językowych jest ich niepowtarzalność. Posiadamy ogromną bazę danych różnych zadań, które mogą pojawić się na egzaminie, dlatego możesz mieć pewność, że będziesz bardzo dobrze przygotowan_.

 

– Będziesz mieć możliwość sprawdzenia się w warunkach egzaminacyjnych

To bardzo ważna zaleta, z której możesz skorzystać tylko podczas egzaminu… albo egzaminu próbnego. Warto wykorzystać tą przewagę i spróbować podejść do mock exam parę razy, aby przetestować przy jakich zadaniach mamy jeszcze problem. Dzięki sprawdzeniu swoich umiejętności, będziesz wiedział, czy popracować nad czytaniem ze zrozumieniem, rozumieniem ze słuchu, czy mówieniem.

 

– Zdobywasz szansę na zweryfikowanie aktualnego stanu swojej wiedzy

Kolejną bardzo ważną zaletą jest to, że po wypełnieniu takiego egzaminu, dostajesz feedback – widzisz ile punktów zdobył_ś, jakie błędy popełnił_ś i przede wszystkim sprawdzasz swoją wiedzę. Poza nabieraniem wprawy w wykonywaniu różnych ćwiczeń, możesz też sprawdzić, jaki zakres wiedzy warto jeszcze utrwalić i czego jeszcze się nauczyć.

Dowiedz się więcej o korzyściach egzaminów i rozwijaj swoją karierę!

Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie egzaminy będą Ci potrzebne do pracy, wyjazdów za granicę, czy na studia oraz poznać ich korzyści, dowiedz się więcej tutaj!

First Certificate in English – FCE

FCE (First Certificate in English) występuje również pod nazwą B2 First. Rozpoznawalny w Wielkiej Brytanii. Jest to dokument potwierdzający Twoją umiejętność posługiwania się językiem angielskim na poziomie B2, czyli średnio zaawansowanym. Jest to już poziom większej samodzielności językowej, choć jeszcze nie na poziomie eksperckim. Informuje on Twojego pracodawcę, że możesz swobodnie poruszać się w środowisku anglojęzycznym. Znacznie ułatwia dostanie się na wymarzone studia w kraju i za granicą. Jest ważny bezterminowo.


Certificate in Advanced English – CAE

CAE (Certificate in Advanced English), który obecnie nazywany jest C1 Advanced, również jest ważnym bezterminowo certyfikatem językowym. Potwierdza on znajomość języka na poziomie C1, czyli zaawansowanym. Dla osób chcących zwiększyć swoje szanse na pracę w Wielkiej Brytanii, CAE będzie świetnym wyborem. Jest on również bardzo pożądany w świecie edukacji i uznawany przez instytucje edukacyjne, szkoły i uczelnie na całym świecie, jako potwierdzenie znajomości angielskiego na poziomie C1. Zwalnia z zajęć i egzaminów końcowych z angielskiego na niektórych uczelniach wyższych w Polsce, a także ułatwia dostanie się na prestiżowe studia w kraju i za granicą. Przyda się także maturzystom – honorowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako podstawa do zwolnienia z egzaminu maturalnego z angielskiego na poziomie rozszerzonym.


– Certificate of Proficiency in English – CPE

CPE (Certificate of Proficiency in English) jest formalnym potwierdzeniem umiejętności posługiwania się językiem angielskim na poziomie zbliżonym do rodzimych użytkowników tego języka (native speakerzy). Dzięki niemu, można rozpocząć zagraniczną karierę w środowisku biznesowym. Ułatwia podjęcie pracy np. na stanowiskach kierowniczych, gdzie niezbędna jest znajomość angielskiego do prowadzenia międzynarodowych negocjacji biznesowych. Egzamin Proficiency jest ważnym bezterminowo gwarantem biegłego poziomu 4 kompetencji językowych: rozumienia ze słuchu, pisania, mówienia oraz czytania. Umożliwia naukę na uczelniach w krajach anglojęzycznych na poziomie studiów doktoranckich czy podyplomowych oraz może zwalniać z lektoratów i egzaminów końcowych z angielskiego na niektórych uczelniach wyższych w Polsce.

Linguaskill (wcześniej BULATS)

Linguaskill to certyfikat językowy chętnie wybierany przez polskich kandydatów do programu ERASMUS. Można zdać go na poziomach A1-C2. Firmowany jest przez University of Cambridge, a dostępny jest w formie komputerowej. Dodatkowo, wynik egzaminu, wraz z raportem potwierdzającym stopień znajomości języka w skali CEFR, dostępny jest bezpośrednio po egzaminie. Zdobyty certyfikat jest ważny przez okres 2 lat.


Test Of English for International Communication – TOEIC

TOEIC to egzamin z języka angielskiego, który sprawdza poziom kompetencji językowych od poziomu A1 do poziomu C1 w skali Rady Europy. Uznawany jest przez kilkanaście tysięcy firm, organizacji oraz instytucji na całym świecie. Po zdaniu jest ważny przez 2 lata. TOEIC właściwie można podzielić na dwa egzaminy: Listening & Reading


International English Language Testing System – IELTS

Egzamin IELTS (International English Language Testing System) to najbardziej popularny test z języka angielskiego ogólnego, przeznaczony dla osób, które chciałyby studiować lub pracować w środowisku anglojęzycznym. Dostępne są dwa warianty egzaminu: IELTS Academic (dla osób planujących studia pierwszego lub drugiego stopnia na zagranicznej uczelni lub pragnących podjąć pracę w innym kraju); IELTS General Training (dla osób pragnących zdobyć doświadczenie zawodowe w kraju anglojęzycznym lub rozpocząć edukację na poziomie innym niż uniwersytecki).

Test of English as a Foreign Language – TOEFL

TOEFL jest egzaminem organizowanym przez amerykański Educational Testing Service (ETS). Z tego powodu certyfikat ten jest najlepiej rozpoznawany w Stanach Zjednoczonych i stanowi dobry wybór, jeśli planujesz emigrację zarobkową w tamtą część świata. Jest ważny dwa lata. Certyfikat jest powszechnie honorowany w środowisku akademickim (obecnie TOEFL jest uznawany przez ponad 9 000 uczelni wyższych na całym świecie). Skala ocen egzaminu TOEFL to 0-120 punktów. Wynik to pomiar umiejętności kandydata według bardzo precyzyjnej i obiektywnej skali (egzaminu TOEFL nie można nie zdać, zawsze otrzymuje się certyfikat z wynikiem).

Tagi:

Dodaj komentarz

pl_PLPolish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

     Dołącz do newslettera!

    Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.