https://cambridge.pl
Przejdź do treści

Jak najefektywniej uczyć się z treści wideo i artykułów? Ciekawe metody nauki języka angielskiego i innych języków obcych online!

 • przez
Jak najefektywniej uczyć się z treści wideo i artykułów Nauka języka angielskiego i innych języków obcych online z nauczycielem w szkole językowej

Ciekawa i angażująca języka angielskiego i innych języków obcych online to klucz do sukcesu!

Nauka języka angielskiego i innych języków obcych bardzo często kojarzy nam się z nudnym czytaniem podręczników szkolnych, zapamiętywaniem i utrwalaniem tych samych słówek, próbą zrozumienia ciężkich konstrukcji, a przede wszystkim zmęczeniem i poirytowaniem. 

Nauka języka angielskiego lub innych języków samodzielnych wcale nie musi być nudna! Owszem, aby efektywnie poznać język obcy, nie pominiemy monotonnej nauki, jednak możemy ją sobie urozmaicić ciekawymi aktywnościami!

Poznaj nietypowe urozmaicenia swojej nauki języka angielskiego i innych języków obcych online!

 • Słuchaj podcastów i piosenek w języku, którego się uczysz – osłuchanie się z językiem obcym jest bardzo ważne! Możesz to zrobić na wiele sposobów, między innymi słuchając muzyki albo podcastów! Jeśli jesteś odważny/a to możesz nawet śpiewać swoje ulubione utwory!
 • Graj w gry edukacyjne lub w gry komputerowe w wersji językowej, której się uczysz – gry to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu! Możesz grać w gry przeglądarkowe, a nawet w gry planszowe! Rozerwij się, jednocześnie ucząc się języka angielskiego lub innych języków obcych online!
 • Poszukaj osób, najlepiej native speakerów, z którymi możesz porozmawiać w obcym języku – takie osoby możesz znaleźć w wielu miejscach, na specjalnych stronach lub na mediach społecznościowych! Możesz pisać, rozmawiać, prowadzić roleplay (czyli wcielanie się w wymyślone postacie i odgrywanie różnych scen)
 • Spróbuj tłumaczyć teksty, które lubisz – jeśli masz swój ulubiony wiersz, fragment książki, ulubiony cytat, spróbuj swoich sił w tłumaczeniu! Możesz to zrobić ze słownikiem, lub na wyczucie, a potem porównać tekst z jego wersją w języku, którego się uczysz!
 • Czytaj książki lub artykuły w obcym języku – książki lub artykuły znajdziesz nie tylko na półce, ale też w internecie! Możesz je kupić, znaleźć darmowy dostęp, opcji jest naprawdę wiele!
 • Oglądaj filmy i seriale w języku obcym, a najlepiej z pożądanym akcentem – masz swój ulubiony serial albo film? Obejrzyj go w obcym języku, lub z napisami! Możesz też poszerzyć swoje horyzonty o nowe dzieła kinematograficzne! Jeśli uczysz się języka angielskiego, możesz wybrać akcent, którym chciałbyś/abyś się posługiwać!
 • Rysuj obrazki do słów, zdań, wyrażeń – jeśli nuży Cię standardowe zapamiętywanie słownictwa, spróbuj metody skojarzeń. Lubisz rysować? Narysuj daną rzecz i podpisz je słowem w obcym języku. 
 •  Ucz się języka specjalistycznego z dziedziny, która Cię interesuje – łatwiej jest się nam uczyć o rzeczach, które nas interesują. Jeśli interesujesz się sztuką, medycyną, prawem, ucz się słownictwa w języku obcym, które jest z tym związane. Możesz też wziąć udział w specjalistycznym kursie językowym w naszej szkole językowej!

  Sprawdź nasze kursy specjalistyczne tutaj!

 • Popisz z czatem AI w języku, którego się uczysz – sztuczna inteligencja staje się coraz popularniejsza. Jeśli nie chcesz pisać z innymi w języku, którego się uczysz, możesz popisać z botem na czacie! W internecie znajdziesz do tego wiele pomocnych stron i narzędzi. Możesz też uczyć się akcentu języka angielskiego z naszą sztuczną inteligencją, dzięki Cambridge AI Speech Tutor!

  Wypróbuj Cambridge AI Speech Tutor!

 • Zmień ustawienia aplikacji w smartfonie lub komputerze na język angielski lub inny język obcy – jeśli często używasz jakiejś aplikacji lub strony internetowej, możesz spróbować zmienić jej język, na taki, którego się uczysz! Pamiętaj jednak jak to zrobiłeś/aś, aby w razie potrzeby móc cofnąć ustawienia do poprzednich. 
 • Codziennie poznaj jeden piękny lub motywujący cytat, lub ulubioną frazę danego bohatera literackiego – motywujące cytaty lub motta bohaterów często dają nam natchnienie i siłę do dalszego działania. Możesz ustawić sobie cel, aby poznawać jedno, codziennie w języku obcym, którego się uczysz!

Wypróbuj nasze wyjątkowe narzędzie, do samodzielnej nauki języka angielskiego online poprzez oglądanie wideo i czytanie artykułów Sensations English!

Najlepszym sposobem będzie nauka poprzez platformę e-learningową Sensations English, która wykorzystuje tego typu materiały. Są one przystosowane do Twojego poziomu znajomości języka angielskiego, jak również zakończone krótkimi grami utrwalającymi materiał. 

Cały proces przyswajania wiedzy odbywa się z pomocą autentycznych wideo i artykułów z całego świata oraz bogatych zestawów rozmaitych zadań. Przy tym każda lekcja dostosowana jest do 5 poziomów zaawansowania językowego (od poziomu A1 do poziomu C1). 

Platforma e-learningowa oferuje różnorodne tematy, od lifestyle po polityke, a kończąc na nowinkach technologicznych. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Dzięki formule online uczysz się kiedy chcesz i gdzie chcesz! 

Czym jest blended-learning - nauka języka angielskiego i innych języków obcych online?

Jest to połączenie dwóch aspektów uczenia się: zajęć bezpośrednio z nauczycielem (online bądź stacjonarnie) oraz pracy własnej.

Ta metoda pozwala na jednoczesne korzystanie z zalet nauki z lektorem oraz samodzielnej pracy. Z jednej strony masz nauczyciela, dzięki któremu możesz rozwiać wszystkie swoje wątpliwości, uczyć się efektywnie i z większą motywacją, a z drugiej masz czas na myślenie i zapoznawanie się np. z tekstem czy innymi zadaniami, w dowolnym czasie.

Tagi:

Dodaj komentarz

pl_PLPolish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

   Dołącz do newslettera!

  Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.