https://cambridge.pl
Przejdź do treści

Metody nauki – skuteczne przyswajanie wiedzy i zapamiętywanie informacji podczas nauki języka angielskiego i innych języków obcych

  • przez
Metody nauki - skuteczne przyswajanie wiedzy i zapamiętywanie informacji podczas nauki języka angielskiego i innych języków obcych

Metody nauki - skuteczne przyswajanie wiedzy i zapamiętywanie informacji

Człowiek uczy się całe życie, a każdy z nas inaczej przyjmuje wiedzę. W środowisku edukacyjnym znane jest jednak kilka metod nauki, które pomagają w przyswajaniu wiedzy i jej skutecznym i stałym zapamiętywaniu.

Poniżej przytoczyliśmy metody nauki, które mogą pomóc Ci w nauce języka angielskiego i innych dziedzin wymagających systematycznej pracy nad pamięcią.

Technika Pomodoro: Ta metoda polega na podziale czasu na 25-minutowe okresy intensywnej pracy, zwane “pomidorami”, po których następuje 5-minutowa przerwa. Po czterech pomidorach robisz dłuższą przerwę, np. 15-30 minut. Ta technika pomaga utrzymać wysoką koncentrację i zmniejsza ryzyko wypalenia.

 

Metoda Cornell: Ta technika opiera się na systematycznym robieniu notatek podczas nauki. Podziel swoją kartkę na trzy sekcje: jedną węższą po lewej lub prawej stronie, drugą większą, obok niej, a trzecią na dole. Podczas lekcji lub czytania, notuj najważniejsze punkty w sekcji większej. Następnie, po zakończeniu lekcji, podsumuj notatki w węższej sekcji i napisz pytania w dolnej części. To ułatwi powtórkę materiału.

 

Metoda Feynmana: Nazwana na cześć znanego fizyka Richarda Feynmana, ta metoda polega na próbie wyjaśnienia materiału samemu sobie, tak jak innej osobie – czyli na wcieleniu się w rolę nauczyciela. Wybierz temat, który chcesz zrozumieć, i wyobraź sobie, że tłumaczysz go komuś innemu. Wyjaśniaj to zagadnienie, używając prostych i jasnych słów. Jeśli napotkasz luki w swojej wiedzy, wróć do materiałów źródłowych i kontynuuj naukę.

 

Metoda mnemotechniczna: Ta technika wykorzystuje skojarzenia i techniki zapamiętywania, aby ułatwić zapamiętywanie informacji. Możesz tworzyć łańcuchy skojarzeń, rymowanki, wizualizować obrazy lub tworzyć akronimy(czyli skrótowce – np. MSZ – Ministerstwo Spraw Zagranicznych), które pomogą Ci zapamiętać dane informacje.

 

Metoda interaktywna: Jeśli preferujesz naukę w gronie lub z innymi osobami, ta metoda może być dla Ciebie. Możesz tworzyć grupy studenckie, organizować sesje nauki, dyskutować i dzielić się informacjami. Współpraca z innymi może pomóc w zrozumieniu materiału i uczeniu się od siebie nawzajem.

Interesują Cię ciekawostki językowe czy poznawanie nowego słownictwa? Zajrzyj na nasze social media!

Kursy i warsztaty jako skuteczne metody nauki języka angielskiego lub innych języków obcych w szkole językowej online

Kursy są sposobem na naukę, który gwarantuje systematyczne i uporządkowane dawkowanie wiedzy przy pomocy i stałym nadzorze specjalisty z danej dziedziny.

W trakcie kursów często wykorzystywane są wcześniej wspomniane przez nas metody nauki.


Kursy językowe organizowane przez Szkoła Językowa Cambridge School Of English to nasza propozycja skutecznej metody nauki języka obcego. Organizowanie zajęć w małych grupach lub indywidualnie pozwala nauczycielowi na spersonalizowane podejście do każdego kursanta i rozpoznanie jego mocnych i słabych stron. Dodatkowo dostęp do platform e-learningowych rozwija wachlarz możliwości w wyborze różnych, najbardziej odpowiednich dla indywidualnego kursanta metod nauki języka obcego. Nasza szkoła językowa online pozwala na naukę blended learning, czyli połączenie kształcenia z nauczycielem na zajęciach oraz samodzielne powtarzanie i poznawanie nowej wiedzy za pomocą platform e-learningowych. Dowiedz się więcej o blended-learning.

By sprawdzić nasze propozycje na skuteczne metody nauki, kliknij tutaj!

By zapoznać się z naszą ofertą e-learningową, kliknij tutaj!

Tagi:

Dodaj komentarz

pl_PLPolish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

     Dołącz do newslettera!

    Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.