https://cambridge.pl
Przejdź do treści

Egzamin językowy TOEFL czy IELTS? Jaki certyfikat najlepiej jest zdobyć?

IELTS czy TOEFL Toefl przygotowanie do egzaminu IELTS przygotowanie do egzaminu Certyfikaty językowe Jaki certyfikat z języka angielskiego zrobić Kursy IELTS Kursy TOEFL Kursy językowe online

Jest to na pewno dylemat przed którym staje wiele osób które pragną posiąść certyfikat ze znajomości języka angielskiego. Co jest lepsze? Egzamin TOEFL? Czy egzamin IELTS?

Egzamin językowy TOEFL

TOEFL został stworzony przez organizację ETS (Educational Testing Service), która jest placówką amerykańską. Jest szeroko stosowany przez osoby, które chcą studiować lub pracować w krajach anglojęzycznych, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych.

Egzamin TOEFL składa się z 4 sekcji:
 1. Reading (czytanie)
 2. Listening (słuchanie)
 3. Speaking (mówienie)
 4. Writing (pisanie)

Warto wspomnieć o tym, że TOEFL jest egzaminem komputerowym, na którym nie można wrócić do poprzednich zadań.

Posiadanie certyfikatu TOEFL jest szczególnie ważne w momencie, kiedy staramy się o przyjęcie na studia w USA. Certyfikat ten skupia się na znajomości amerykańskiej odmiany języka angielskiego.

Certyfikat TOEFL jest również jednym z wymagań podczas ubiegania się o wizę studencką F1, która jest głównym wymogiem dla tych, którzy chcą studiować w USA.

Już teraz możesz zapisać się na kursy letnie, przygotowujące do egzaminu TOEFL

A może masz w planach naukę w późniejszym terminie? W takim wypadku możesz zapisać się na kursy jesienne.

Dla tych którzy z kolei wiecznie narzekają na brak czasu, dobrym rozwiązaniem będzie jedna z naszych platform e-learningowych.

Egzamin językowy IELTS

IELTS, czyli Międzynarodowy System Testowania Języka Angielskiego (International English Language Testing System) został stworzony przez 3 organizacje: University of Cambridge ESOL Examinations, British Council i IDP Australia.

Tak jak TOEFL, egzamin IELTS składa się z 4 sekcji:
 1. Reading (czytanie)
 2. Listening (słuchanie)
 3. Speaking (mówienie)
 4. Writing (pisanie)

Egzamin językowy jest przeprowadzany w formie papierowej.

Certyfikat IELTS jest uznawany za bardziej wielofunkcyjny. Posiadanie go pozwala na studiowanie wielu anglojęzycznych krajach, takich jak Wielka Brytania, Kanada czy Australia. Jest jednak też uznawany w większości krajów Unii Europejskiej dla studentów próbujących się dostać na kierunki anglojęzyczne.

Już teraz możesz zapisać się na kursy letnie, przygotowujące do egzaminu IELTS

A może masz w planach naukę w późniejszym terminie? W takim wypadku możesz zapisać się na kursy jesienne.

Niektórzy mogą jednak czuć że chcą się jeszcze mocniej przyłożyć do nauki. W takim wypadku idealnym rozwiązaniem będą intensywne indywidualne kursy przygotowujące do egzaminów certyfikacyjnych.

Dla tych którzy z kolei wiecznie narzekają na brak czasu, dobrym rozwiązaniem będzie platforma e-learningowa.

Oba certyfikaty mają swoje plusy i minusy. To, jaki warto sobie wyrobić zależy przede wszystkich od celów jakie zamierzamy osiągnąć.

Trzeba jednak pamiętać, że i TOEFL i IELTS ważne są tylko 2 lata. Oznacza to, że nie ma sensu wyrabiać sobie ich „na zapas”.

Jeśli interesują Cię ciekawostki językowe, zaobserwuj nasze social media!

Tagi:

Dodaj komentarz

pl_PLPolish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

   Dołącz do newslettera!

  Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.