https://cambridge.pl
Przejdź do treści

Jak wybrać idealnie dopasowany kurs językowy w szkole językowej online? Ucz się zdalnie i osiągaj zachwycające efekty!

Jak wybrać idealnie dopasowany kurs językowy online?

Kursy językowe w formie online to bardzo wygodna i elastyczna forma nauki. Idealnie sprawdzą się dla osób, mieszkających daleko od wymarzonej szkoły językowej lub takich, które nie mogą uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych z różnych, innych powodów.

W związku z rosnącą popularnością nauki zdalnej, specjalnie dla wszystkich kursantów, szkoła językowa Cambridge School of English tworzy coraz nowsze rozwiązania online, tak aby nauka była jeszcze ciekawsza, a efekty były zachwycające nawet dla najbardziej wymagających uczniów.

Wśród naszych kursów online, każdy znajdzie coś dla siebie – od samouków, przez osoby lubiące łączyć różne warianty nauki, po fanów tradycyjnego uczenia się z lektorem.

Wybierz idelanie dopasowany kurs językowy online na podstawie poniższych kryteriów i obserwuj zachwycające efekty z nauki, które zauważysz już po pierwszych lekcjach! Ucz się zdalnie i osiągaj zachwycające efekty!

 

1) Bogactwo treści

Platforma e-learningowa powinna dysponować ciekawymi treściami oraz szerokim wyborem różnorodnej tematyki. Im więcej możliwości tym lepiej! Warto decydować się na platformy, na których istnieje możliwość personalizacji kursów, np. dostosowanie do poziomu znajomości językowej.

2) Jakość treści 

Ważne jest, jaką jakość mają treści i materiały umieszczone na platformie. Należy zwracać uwagę, na to, jak merytorycznie są one dopracowane, ale także czy są zrozumiałe, a zapamiętanie ich nie sprawia większych problemów.

 3) Różnorodność materiałów do nauki

Wideo, audio, zdjęcia, teksty, artykuły, ale także zadania wielokrotnego wyboru, otwarte, wypełnianie luk, gry słowne, krzyżówki – ważne, by nauka poprzez platformę była różnorodna. Robiąc cały czas te same zadania, może pojawić się u Ciebie znużenie. Tymczasem, gdy materiały różnią się od siebie, nauka jest znacznie efektywniejsza.

4) Aktualność treści

Warto zwrócić uwagę, czy platforma dysponuje aktualnymi treściami i ile razy w tygodniu pojawiają się nowe lekcje. Chodzi o to, by platforma e-learningowa zawierała aktualne zwroty, zasady gramatyczne, ale także (w przypadku np. wiadomości czy artykułów) dysponowała aktualnymi materiałami. W kwestii dzieci i młodzieży strona powinna też zawierać treści zgodne z obowiązującą obecnie podstawą programową. Jeśli ma przygotować do zdania certyfikatu językowego, to powinna także posiadać przykładowe zadania z aktualnie obowiązującego egzaminu.

5) Analiza 

Platforma e-learningowa powinna wyłapywać wszystkie Twoje błędy oraz dawać Ci wyczerpujący raport, na temat Twoich słabych i mocnych stron. Takie informacje zwrotne z całą pewnością pomogą Ci oszacować, w jakim aspekcie języka jesteś na dobrym poziomie, a gdzie musisz pracować więcej. To pozwoli Ci na odpowiednie dobranie sposobu nauki.

6) Poprawki i wyjaśnienia

W przypadku, gdy popełnisz błąd, platforma powinna go dostrzec i wskazać na poprawną formę, jednocześnie dając wyjaśnienie, dlaczego jest tak, a nie inaczej. Zrozumienie zasady znacznie ułatwia proces nauki. Łatwiej zrozumieć zasadę niż uczyć się wszystkiego na pamięć. 

7) Śledzenie postępu

Istotną kwestią w nauce jest widzenie swojego postępu. Taka możliwość powinna być na platformie, ponieważ wtedy masz jasny obraz tego, na jakim poziomie językowym jesteś.

8) Raporty z aktywności

Platforma e-learningowa powinna Ci zapewnić także możliwość sprawdzania swojej aktywności na poszczególnych tematach czy zadaniach. Możesz wtedy sprawdzić, jakie ćwiczenia idą Ci szybciej i łatwiej, a które są trudniejsze. Pozwala to także na kontrolowanie ilości czasu na platformie, co jest pomocne w przypadku ustalania sobie planu nauki. Przydatne będą wszelkie statystyki, wykresy czy tabele, które pomogą Ci w planowaniu swojego procesu uczenia.

9) Dobra organizacja 

Musisz odpowiedzieć sobie na pytania: Czy dobrze mi się używa tej platformy? Czy jej struktura jest przejrzysta? Czy umiem się na niej poruszać bez problemu? 

Jest to bardzo ważne, ponieważ, jeśli coś działa źle, to możesz się zniechęcić i spowoduje, że stracisz motywację do nauki.

10) Zapewniona pomoc

Na każdej platformie mogą pojawić się problemy, nawet na tych bardzo dobrze opracowanych. Istotne jest, żebyś miał zapewnioną pomoc w tej kwestii. Zwróć uwagę czy strona posiada zakładkę “Pomoc’’, w której znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz czy zamieszczony jest kontakt do działu, w którym tę pomoc otrzymasz. 

11) Dopasowanie do różnych urządzeń mobilnych

Może akurat będziesz chciał wypełnić zadania na urządzeniu innym niż laptop czy komputer. Przykładowo – podczas lotu samolotem chcesz poćwiczyć język używając telefonu. Dobrze jest, jeśli platforma swoim formatem dopasowuje się do kilku urządzeń mobilnych. 

12) Estetyka strony

Nie musi być to kwestia kluczowa, ale zawsze przyjemniej jest uczyć się z platformy, która jest dopracowana estetycznie. Możesz spojrzeć czy zdjęcia i grafiki są dobrej jakości, czy kolory Ci odpowiadają i czy na stronie nie panuje chaos. Być może wpłynie to na Twój komfort i przyjemność z użytkowania. 

13) Recenzje

Ile ludzi, tyle opinii, ale zawsze warto poznać czyjeś zdanie. Poczytaj o platformie, dowiedz się, jak jest widziana, jakie ma mocne i słabe strony, na podstawie zdania jej byłych lub obecnych, użytkowników. 

 14) Możliwość rozwoju

Jeżeli chcesz wciąż się rozwijać i stawiać sobie poprzeczkę coraz wyżej, by się sprawdzić, to platforma powinna dawać Ci taką szansę. Warto, by było na niej dostępne więcej poziomów znajomości języka oraz zadania na różnym etapie zaawansowania.

Pamiętaj, że dobranie odpowiedniego kursu językowego online może chwilę potrwać, ale warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z ofertą różnych platform e-learningowych, aby potem być zadowolonym z efektów nauki.

 

Sprawdź naszą ofertę kursów online i przekonaj się, który kurs jest idealnie dopasowany do twoich potrzeb.

Tagi:

Dodaj komentarz

pl_PLPolish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

     Dołącz do newslettera!

    Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.