https://cambridge.pl
Przejdź do treści

Kursy egzaminacyjne z języka angielskiego online dla młodzieży, studentów i dorosłych – przygotuj się do każdego egzaminu językowego z Cambridge School of English!

Kursy egzaminacyjne z języka angielskiego online dla młodzieży, studentów i dorosłych

Kursy egzaminacyjne z języka angielskiego online dla młodzieży, studentów i dorosłych - przygotuj się do każdego egzaminu językowego z Cambridge School of English!

W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego jest umiejętnością niezwykle przydatną – wynika to z wielu procesów odbywających się na świecie od końca II wojny światowej – takich jak globalizacja czy amerykanizacja kultury.

W polskim systemie edukacji znajomość języka angielskiego znajduje odzwierciedlenie swojej istotnej roli w dzisiejszym świecie. Znajomość angielskiego na poziomie podstawowym jest konieczna bowiem do uzyskania podstawowego jak i średniego wykształcenia. W późniejszym życiu umiejętności językowe także są istotne – przy np. rekrutacji na studia zagraniczne, kwalifikacji na programy wymiany studenckiej np. Erasmus+, w poszukiwaniu pracy i osiąganiu w niej wyższych stanowisk. 

By jednak móc tego wszystkiego dokonać potrzebny jest dowód naszych umiejętności językowych – dla potencjalnej szkoły czy pracodawcy. Funkcję takich dowodów pełnią różnorodne certyfikaty językowe, które zdobywa się dzięki zdaniu egzaminów. Dowodami znajomości języka na pewnym poziomie mogą być także egzaminy ósmoklasisty czy egzamin maturalny – na których podstawie uzyskuje się punkty do szkoły średniej lub na studia.

Każdy egzamin językowy ma określony kształt i program – w inny sposób sprawdzają wybrane umiejętności językowe w różnorodnym zakresie. Dlatego ważne jest, by przed właściwym egzaminem zapoznać się z jego formułą, wymaganiami i programem. Sposobem, by to się udało, są nasze kursy egzaminacyjne z języka angielskiego dla młodzieży, studentów i dorosłych.

Odbywają się one w wielu formułach – przygotujesz się do egzaminu z pomocą doświadczonych lektorów, w grupie, indywidualnie, stacjonarnie, online… A także za pomocą naszej platformy e-learningowej Cambridge-Exam.courses!

Na naszej platformie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do samodzielnego przygotowania się do wybranego egzaminu językowego (nie tylko w języku angielskim!). W osiągnięciu Twojego celu pomogą Ci karty do nauki słownictwa i gramatyki, plan nauki, funkcja śledzenia Twojego postępu, ćwiczenia przykładowe, nagrania oraz nasze ‘mock exams’ – testy próbne, stworzone przez certyfikowanych egzaminatorów, dzięki którym zapoznasz się z formułą egzaminu i nauczysz się zarządzać czasem w jego trakcie.

Czytaj dalej, aby bliżej poznać nasze kursy przygotowujące do egzaminów z języka angielskiego!

Egzamin ósmoklasisty oraz matura to pierwsze, w życiu młodego człowieka, ważne testy, z których pisaniem często wiąże się duży stres i poczucie nieodpowiedniego przygotowania oraz niewiedzy. Nasze kursy przygotowujące do egzaminów z języka angielskiego – do matury oraz testu ósmoklasisty, zniwelują stres, przybliżając kursantowi formułę tych egzaminów oraz przypominając wszystkie informacje i ćwicząc wszystkie umiejętności językowe na nich wymagane.

Na obu kursach, doświadczony w pracy z młodzieżą lektor, przybliży Ci następujące zagadnienia: rozumienie tekstu słuchanego, rozumienie tekstu czytanego, wypowiedź pisemna – e-mail, list, lub rozprawka (w przypadku matury rozszerzonej) oraz notatkę, zaproszenie, wpis na blogu (w przypadku egzaminu ósmoklasisty); poszerzysz swój zasób słownictwa oraz znajomość i swobodę w korzystaniu z różnych struktur gramatycznych, omówisz próbne arkusze i poznasz różne strategie oraz techniki egzaminacyjne. W przypadku egzaminu maturalnego przygotujesz się też do najbardziej stresującej jego części – czyli matury ustnej. Poznasz jej strukturę, przebieg i sprawdzisz swoje umiejętności!

Te dwa egzaminy nie są jednak jedynymi dowodami na umiejętności językowe, o jakie może się ubiegać młodzież – wśród innych, wartościowych certyfikatów znajdują się FCE for schools oraz CAE for schools. Egzamin FCE sprawdza umiejętności w języku angielskim na poziomie B2, zaś egzamin CAE robi to na poziomie C1.

Nasze Grupowe kursy egzaminacyjne dla młodzieży – FCE for schools/CAE for schools to szansa na poznanie nowych osób i na przygotowanie się do wszystkich aspektów i zagadnień tych egzaminów. 

Wraz z naszym kursem uzyskasz dostęp do dwóch platform e-learningowych, dzięki którym będziesz mógł uczyć się w najbardziej efektywny i skuteczny sposób – w formule blended-learning, łączącej w sobie tradycyjny kurs z lektorem z samodzielnym ćwiczeniem umiejętności i utrwalaniem wiadomości za pomocą platformy e-learningowej. Dzięki Cambridge AI Speech Tutor udoskonalisz swoją wymowę w języku angielskim z pomocą sztucznej inteligencji, zaś za pomocą Cambridge Online Tutor powtórzysz wszystkie wymagane informacje i przećwiczysz ich użycie w praktyce, w zadaniach egzaminacyjnych.

By dowiedzieć się więcej o tych egzaminach, zajrzyj na naszego bloga:

W tych latach życia, czyli w trakcie studiowania, zdobycie certyfikatu językowego jest niezwykle przydatne. Może on umożliwić studiowanie za granicą, wyjazd w ramach programu wymiany studenckiej, lub znalezienie dobrej pracy/praktyk studenckich.

W naszej szkole językowej organizujemy bardzo wiele kursów egzaminacyjnych dla różnych certyfikatów. 

Dla studentów szczególnie przydatny może okazać się certyfikat IELTS Academic, przeznaczony właśnie dla osób planujących studia pierwszego lub drugiego stopnia na zagranicznej uczelni lub pragnących podjąć pracę w innym kraju. Wiele renomowanych uczelni i instytucji wyższych w Polsce akceptuje wyniki testu IELTS jako podstawę do zwolnienia z wewnętrznych egzaminów oraz z lektoratów z języka angielskiego.. Ponadto, certyfikat ten jest często wykorzystywany do przyznawania punktów w międzynarodowych programach studenckich, takich jak Erasmus+.

Bardzo ciekawą opcją dla młodych osób jest uzyskanie certyfikatu TEFL – Teaching English as a Foreign Language, dzięki któremu uzyskuje się uprawnienia do nauczania języka angielskiego. Mogą być one okazją do przeżycia największej przygody swojego życia – wyjeżdżając na międzynarodowy wolontariat i ucząc w jego ramach języka angielskiego!

Dla osób dorosłych szczególnie ważne są certyfikaty językowe, które pomogą im w osiąganiu nowych sukcesów zawodowych. W szkole językowej Cambridge School of English posiadamy bardzo wiele kursów egzaminacyjnych z języka angielskiego biznesowego.

Przykładami takich egzaminów mogą być egzamin BRIGHT English, egzamin CPE (poziom C2), egzamin TOEFL, egzamin Linguaskill…  oraz wiele innych – do których także przygotujesz się w naszej szkole językowej Cambridge School of English!

Posiadanie dowodu umiejętności językowych na poziomie biznesowym jest niezwykle cenne z punktu widzenia życia zawodowego – w trakcie poszukiwania pracy jako dodatkowa kwalifikacja, w sytuacji ubiegania się o wyższe stanowisko lub w przypadku chęci podjęcia pracy na emigracji jako dodatkowy argument.

Kursy egzaminacyjne z języka biznesowego:

Poznaj naszą pełną ofertę kursów egzaminacyjnych!

Jeśli interesują Cię ciekawostki językowe, zaobserwuj nasze social media!

Tagi:

Dodaj komentarz

pl_PLPolish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

     Dołącz do newslettera!

    Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.