Kurs języka angielskiego dla seniorów

Na naukę języka obcego nigdy nie jest za późno! Systematyczna praca, ciekawe zajęcia i przyjazna atmosfera w grupie ćwiczeniowej to gwarancja, że nie tylko wciąż można, ale i zdecydowanie warto poznawać nowe języki obce. Wykorzystaj potencjał drzemiący w twojej głowie! Spożytkuj czas wolny, aby i na emeryturze przynosił Ci satysfakcję, przyjemność i nową, przydatną wiedzę!

Jak wygląda kurs dla seniorów w Cambridge School of English?

Kurs języka angielskiego dla seniorów to propozycja zajęć dla osób, które są ciekawe świata. Zajęcia w Cambridge School of English oprócz korzyści związanych z przyswajaniem nowych umiejętności językowych, dają również szansę na nawiązywanie nowych znajomości.

Podczas szkolenia językowego w naszej szkole, słuchacze doskonalą przede wszystkim kompetencje komunikacyjne, uczą się gramatyki i słownictwa przydatnego w codziennej komunikacji w realnych sytuacjach oraz podczas podróży zagranicznych. Wspólnie bawią się językiem angielskim, ćwicząc scenki i sytuacje, które mają wymiar praktyczny i pełnią określone funkcje językowe.

W toku szkolenia realizujemy podręcznik odpowiednio dobrany do poziomu grupy oraz wzbogacamy go dodatkowe materiały dydaktyczne stymulujące rozwój umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim.

Crown

Przed rozpoczęciem kursu określamy poziom zaawansowania uczestnika kursu;

Crown

Grupy zajęciowe są niewielkie i liczą od 3 do maksymalnie 9 osób;

Crown

Zajęcia dydaktyczne trwają 90 minut i odbywają się 2 lub 3 razy w tygodniu;

Crown

Podczas kursu kładziemy nacisk na doskonalenie umiejętności mówienia, naukę słownictwa i rozwój języka sytuacyjnego;

Crown

Podczas kursu koncentrujemy się również na poprawnej wymowie i strukturach gramatycznych;

Crown

Tempo pracy podczas zajęć dostosowane do możliwości kursantów;

Crown

Nauczyciele Cambridge School of English mają doświadczenie w pracy z osobami rozpoczynającymi swoją przygodę z nauką języka obcego po 50-ce.

Angielski dla seniorów w Cambridge School of English

Współczesny świat stawia przed dzisiejszymi seniorami nowe wyzwania. Na te wyzwania warto przygotować się już dziś i rozpocząć naukę języka angielskiego

Anglojęzyczny zięć lub synowa. Kurs języka angielskiego dla seniorów ułatwi przełamywanie barier.

Młodzi ludzie coraz częściej wyjeżdżają za granicę, poznają sympatie, wychodzą za mąż za osoby z zagranicy i język angielski staje się sposobem na porozumiewanie z codziennym życiu. Na kursie języka angielskiego dla seniorów poznasz podstawy języka i będziesz w stanie nawiązać kontakt z osobami, które nie mówią po polsku, być może z synową bądź zięciem, albo wnukami.

Podróże, wczasy, wyjazdy. Kurs angielskiego dla seniorów umożliwi podróże za granicę.

Osoby na emeryturze dysponują czasem, który można wykorzystać w rozmaity sposób. Jeśli mają Państwo szansę na wyjazd za granicę w ramach wypoczynku, bądź odwiedzin rodziny czy znajomych, dlaczego nie skorzystać z okazji? Kursy Cambridge School of English pomogą Państwu poradzić sobie w codziennych sytuacjach komunikacyjnych, zapytać o drogę, zarejestrować się w hotelu, kupić bilety, zamówić taksówkę, zrobić zakupy itp. Zapiszcie się na kurs już dziś i zaskoczcie rodzinę i znajomych!

Miły sposób spędzania wolnego czasu oraz rozwijania zainteresowań.

Sympatyczna atmosfera, dynamiczni lektorzy z głową pełną pomysłów, ciekawe tematy. Te wszystkie czynniki sprzyjają poznawaniu, lub przypomnieniu sobie dawno nieużywanego języka. Kurs to doskonała okazja również do poznania nowych osób, poprowadzenia ciekawej rozmowy na temat różnic kulturowych, wyjścia z domu i zrobienia sobie przerwy od codziennych obowiązków. Zajęcia prowadzone są w dogodnych dla Państwa godzinach w formule online lub w przyszłości stacjonarnie w świetnej lokacji w centrum Warszawy.

Materiały dostosowane do potrzeb seniorów. Lekcje języka angielskiego szyte na miarę

W toku szkolenia wykorzystujemy nowoczesne podręczniki zawierające przydatne zwroty i wyrażenia, najważniejsze zagadnienia gramatyczne, różnorodne ćwiczenia utrwalające materiał. Ponadto, kurs zawiera odpowiednio dostosowane tempo nagrań ułatwiające zrozumienie, większą czcionkę dla większej swobody czytania, słowniczek ułatwiający zapamiętywanie słówek, klarowne tabele gramatyczne i tłumaczenie wszystkich dialogów, słów i tekstów. Podręcznik ten wzbogacany jest o materiały dodatkowe, często autentyczne takie jak bilety, krzyżówki, fragmenty filmików, piosenek, artykułów.

Kim jest lektor, który będzie mnie uczył?

Ze szkołą Cambridge School of English współpracują zarówno lektorzy polscy, jak i native speakerzy. Nasi nauczyciele to wykwalifikowani specjaliści z zakresu nauczania języków obcych w różnych grupach wiekowych i poziomach zaawansowania. Każdego kursanta traktują indywidualnie, motywują, promują partnerską współpracę.

 

Serdecznie zapraszamy Państwa do kontaktu osobistego (biuro szkoły mieści się przy ul. Widok 10 w centrum Warszawy, za Rotundą), telefonicznego (22 622 30 19) bądź mailowego (office@cambridge.com.pl). Nasz zespół z przyjemnością udzieli wyczerpujących informacji na temat kursów dla seniorów. 

Szkoła języków obcych Cambridge School of English Warszawa: indywidualne lekcje i kursy językowe, korepetycje, lekcje indywidualne i nauka języka angielskiego dla seniorów - angielski z dojazdem, kursy dla egzamin gimnazjalne z angielskiego dla młodzieży lub kursy maturalne (Warszawa)