https://cambridge.pl
Przejdź do treści

Kursy specjalistyczne

Mężczyzna uczęszczający na językowe kursy specjalistyczne online, udoskonalający swoją wiedzę w pracy

Czym są kursy specjalistyczne i po co są potrzebne?
Kursy specjalistyczne (tematyczne) to zestaw specjalnych zajęć poświęconych wąskiemu obszarowi nauki języka. Podczas nich studenci poznają słówka, wyrażenia, konstrukcje zdań, czy uczą się wymowy. Posiadamy w naszej ofercie kursy usprawniające komunikację w danym obszarze biznesu, np. angielski medyczny, czy angielski dla architekta, ale też takie poświęcone wypracowaniu poprawnej wymowy. Często też tworzymy nowe, o tematyce hobbystycznej, takiej jak nauka angielskiego na gitarze. Zajęcia są prowadzone w małych grupach, by nauka była jak najbardziej zindywidualizowana. Kursy specjalistyczne trwają ok. miesiąca i składają się z 16 jednostek lekcyjnych po 45 minut.

Czym jest ESP?

Osiągnięcie biegłości w posługiwaniu się językiem angielskim jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu zawodowego na arenie międzynarodowej. Podczas gdy kurs języka angielskiego ogólnego oferuje uczącym się możliwość osiągnięcia płynności w posługiwaniu się tym językiem, kurs języka angielskiego do celów specjalnych (English for Specific Purposes – ESP) zapewnia treści dostosowane do potrzeb uczącego się i wymagań jego zawodu. Ponadto, od uczącego się oczekuje się podstawowej znajomości języka angielskiego przed rozpoczęciem kursu, ponieważ ESP koncentruje się na słownictwie i komunikacji specyficznych dla danej dziedziny.

Jakie są korzyści z uczestnicwa w kursie ESP?

– Szybsze przyswajanie wymaganej terminologii angielskiej: ponieważ treści są osadzone w kontekście, kursanci uczą się w przyspieszonym tempie.
– Optymalne wykorzystanie zasobów edukacyjnych, z których wszystkie są wstępnie wybrane zgodnie z celami i potrzebami uczącego się.
– Efektywne zastosowanie treści, ponieważ uczący się mogą używać odpowiedniej terminologii w pracy wkrótce po ukończeniu kursu.
– Szybki wzrost wydajności i efektywności pracy, ponieważ pracownicy są lepiej przygotowani do komunikacji z klientami i współpracownikami.

Jakie korzyści dają mi zajęcia specjalistyczne z języka angielskiego?

– Pozwalają Ci poszerzyć znajomość słownictwa specjalistycznego w Twojej branży;
– Pozwalają na łatwiejszy kontakt z klientami i współpracownikami międzynarodowymi;
– Zapewniają szerszy dostęp do literatury, badań czy zestawień rynku związanych z twoją branżą;
Zwiększają Twoją konkurencyjność na rynku pracy;
Pogłębiają Twoją wiedzę i pozwalają spojrzeć na zawód od innej strony;
Dają satysfakcję i pomagają Ci wspinać się po szczeblach kariery. 

Jakie rodzaje kursów tematycznych z języka angielskiego możesz u nas znaleźć?

–  Prowadzimy kursy specjalistyczne z wielu obszarów biznesowych – medycyna, prawo, obsługa klienta, marketing, logistyka i itp.
– Prowadzimy kursy tematyczne koncentrujące się na odmianach języka brytyjskiego i amerykańskiego, które poszerzają zasób leksyki i pozwalają na wypracowanie poprawnego akcentu, wymowy i intonacji z wybranego wariantu. 

Jakie doświadczenie mają nauczyciele?

Lektorzy mają doświadczenie w pracy w danym obszarze biznesu, dzięki czemu z własnej autopsji wiedzą jakie słówka, czy konstrukcje przydają Ci się w zawodzie. Dzięki swojemu doświadczeniu przygotują realistyczne ćwiczenia na komunikację czy to z klientem, współpracownikiem, czy drugą firmą. 

Na czym skupiają się kursy?

Kursy specjalistyczne koncentrują się na branży, w której działa klient, potrzebach działów wewnątrz firmy oraz na konkretnych projektach. Przed rozpoczęciem kursu wyznaczamy cele, ustalamy zakres szkolenia i jego przebieg.

Zapisz się na kursy językowe już dziś i zostań prawdziwym specjalistą w swoim zawodzie!

Podstawowa znajomość angielskiego

Kursy specjalistyczne są grupowe (poza angielskim medycznym, który jest też prowadzony indywidualnie), co pozwala na lepszą naukę w danym zawodzie. Będziesz m_gł_ podzielić się swoim doświadczeniem i uczyć się od innych, przy okazji kształcąc swój język. Kto wie, może dzięki temu nawiążesz nowe znajomości zawodowe?

Jeśli interesuje Cię tematyka zawodowa, a obecnie nie ma kursów specjalistycznych które Cię interesują, zapoznaj się z naszymi kursami Business English lub skontaktuj się z nami! Otwieramy nowe grupy przez cały rok, więc możliwe, że wymarzony przez ciebie kurs jest właśnie w trakcie przygotowywania.

 

 

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której znajdują się dodatkowe informacje na temat naszych kursów oraz metodologii nauczania języków obcych:

cambridge.pl

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego (22-622 30 19) lub mailowego office@cambridge.com.pl również w przypadku, gdy w danym momencie w naszym sklepie internetowym nie jest dostępny kurs, który Państwa interesuje. Prawdopodobnie jest on na etapie planowania, gdyż nowe kursy w Cambridge School of English rozpoczynają się wielokrotnie w ciągu roku kalendarzowego.

 

pl_PLPolish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

     Dołącz do newslettera!

    Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.