https://cambridge.pl
Przejdź do treści

Czy nauka języka obcego zostanie ze mną do końca życia?

Starsza kobieta ucząca się języka angielskiego i innych języków obcych online

Oczywiście, że tak. Znajomość języka obcego zostaje na całe życie i zawsze się przydaje. Zapewni Ci mnóstwo korzyści, z których będziesz m_gł_ skorzystać zarówno teraz, jak i nawet w odległej przyszłości.

Jakie korzyści przyniesie mi nauka języka w podeszłym wieku?

Istnieje naprawdę wiele korzyści płynących z nauki języków, niezależnie od wieku. Nie ma też powodów, by myśleć, że jest się na to za starym, ponieważ na naukę nowego języka obcego nigdy nie jest za późno! 

Samodzielność językowa zarówno w kraju, jak i za granicą

Twoje zmartwienia o to, że czegoś nie zrozumiesz, albo nie będziesz wiedział_ co znaczy dane słowo, znikną. Osoby nieznające języka obcego bardzo często muszą prosić innych o pomoc. Zdarza się to za granicą, nawet przy drobnych sytuacjach, jak zapytanie się o to, gdzie jest najbliższa łazienka lub ile kosztuje dany przedmiot w sklepie. Staniesz się bardziej samodzieln_ i nie będziesz musiał_ polegać na innych w podobnych przypadkach.

Oprócz tego, zredukujesz stres towarzyszący wyjazdom do innych państw. Na emeryturze możesz mieć bardzo dużo wolnego czasu, który czasem spożytkujesz na podróże za granicę. Jeśli będziesz znał_ język obcy, unikniesz wstydliwych sytuacji, w których nie będziesz wiedział_ jak zadać pytanie obcokrajowcowi. 

Obcojęzyczne atrakcje staną dla Ciebie otworem

Będziesz m_gł_ swobodnie korzystać ze wszystkich rozrywek obcojęzycznych – książek, filmów, programów telewizyjnych, audycji radiowych. Wybór jest naprawdę duży, a poznając język obcy tylko poszerzasz liczbę dzieł, które możesz poznać. Może znajdziesz tam tematy, które interesują Cię bardziej niż te po polsku? Dowiedz się więcej o tym jak uczyć się ciekawiej tutaj: Jak uczyć się języka obcego poprzez oglądanie ulubionych filmów i seriali?

Nigdy nie jest za późno by zostać „dorywczym” korepetytorem

Oprócz tego, z łatwością pomożesz młodszym osobom z twojej rodziny lub grona znajomych przy nauce języka obcego. Jest wiele korzyści, które przydadzą się nie tylko w nietypowych, ale i codziennych sytuacjach. Może się zdarzyć, że ktoś z Twoicha znajomych będzie potrzebował językowej porady. Czasem bywa też tak, że instrukcja obsługi jest w języku angielskim i osoba nieznająca tego języka będzie miała problem ze zrozumieniem jej tekstu. Po pierwsze, nie będzie to stanowiło dla Ciebie żadnego problemu, a po drugie, będziesz miał_ okazję, by komuś pomóc i jednocześnie zabłysnąć znajomością obcej mowy. 

Zyskasz możliwość poznania ludzi, mówiących w obcym języku

Nigdy nie jest za późno na poznanie nowych osób. Znajomość języka obcego sprawi, że będziesz m_gł_ znaleźć przyjaciół nie tylko w Polsce, ale i za granicą. To świetna okazja, by poszerzyć grono przyjaciół i dowiedzieć się czegoś o kraju, z którego pochodzą. 

Satysfakcja z nauczenia się języka zostanie z Tobą na starość.

Nie można też zapomnieć o satysfakcji, wynikającej z poznania obcego języka. Ona nie zniknie nigdy, nie ważne czy będziesz młod_ czy w podeszłym wieku.

Zainwestuj w swoje przyszłe zdrowie!

Istnieją również dwie międzynarodowe prace naukowe, według których znajomość języka zmniejsza ryzyko zachorowania na Alzheimera. Jak dowiódł zespół dr Magali Perquin z Publicznego Centrum Badań nad Zdrowiem w Luksemburgu, posługiwanie się więcej niż dwoma językami działa ochronnie na pamięć seniorów. Do podobnych wniosków doszła psycholog Ellen Bialystok z Uniwersytetu York w Toronto. Zauważyła, że mózg ludzi, którzy posługują się większą liczbą języków, bardziej intensywnie wykorzystuje tzw. centralny system wykonawczy. To obszar umożliwiający nam skomplikowany sposób myślenia. Udowodniono, że takie osoby lepiej radzą sobie z demencją. Okazuje się, że warto uczyć się języka, ponieważ jest to inwestycja w zdrowie na przyszłość!

Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno na naukę języka!

Jak widzisz, korzyści jest naprawdę wiele i będziesz z nich m_gł_ skorzystać w każdym wieku, nie tylko na starość. Dlatego nie zastanawiaj się i zapisz się na nasz kurs już teraz!

 

 

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której znajdują się dodatkowe informacje na temat naszych kursów oraz metodologii nauczania języków obcych:

cambridge.pl

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego (22-622 30 19) lub mailowego office@cambridge.com.pl również w przypadku, gdy w danym momencie w naszym sklepie internetowym nie jest dostępny kurs, który Państwa interesuje. Prawdopodobnie jest on na etapie planowania, gdyż nowe kursy w Cambridge School of English rozpoczynają się wielokrotnie w ciągu roku kalendarzowego.

 

pl_PLPolish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

     Dołącz do newslettera!

    Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.