https://cambridge.pl
Przejdź do treści

Kursy PARP - dofinansowanie do kursów językowych - zainwestuj w kapitał ludzki

Z przyjemnością ogłaszamy, że Cambridge School of English od marca 2023 oferuje kursy językowe dofinansowane z Funduszy Europejskich! Warto zapoznać się z ofertą i poznać zasady przyznawania dofinansowania. Co warto na ten temat wiedzieć? Z dofinansowania do kursów językowych dla przedsiębiorstw mogą skorzystać mikro, małe oraz średnie firmy.

Każda firma powinna inwestować w kapitał ludzki. Doskonałym tego przykładem jest edukacja poprzez szkolenia. Właściciele firm powinni być świadomi, że inwestując w rozwój swoich pracowników zyskują najlepszych specjalistów, co przekłada się na przychody i rentowność przedsiębiorstwa. W ten sposób można wyprzedzić konkurencję. Bardzo ważną kompetencją jest znajomość przynajmniej jednego języka obcego. Kursy są jednak drogie i nie zawsze przedsiębiorstwo może ponieść takie koszty. Na szczęście można starać się o dofinansowania do kursów językowych.  

kursy dofinansowane przez PARP

Czym jest BUR i PARP?

BUR – Baza Usług Rozwojowych

Jest to bezpłatna i ogólnodostępna platforma oferująca szeroką gamę usług szkoleniowych umożliwiającą rozwój kompetencji przedsiębiorstw.

PARP – Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości 

Jest to państwowa agencja wykonawcza, która realizuje projekty finansowane z środków budżetu państwa oraz funduszy unijnych.

Kto może się ubiegać o dofinansowanie kursów/szkoleń z BUR/PARP?

Mikro, małe bądź średnie przedsiębiorstwa z 14 polskich województw (z wyłączeniem województwa pomorskiego oraz mazowieckiego) mogą skorzystać z dofinansowania kursów dla firm.

W jaki sposób można uzyskać dofinansowania do kursów/szkoleń z Bazy Usług Rozwojowych (BUR)?

W celu otrzymania częściowego lub całkowitego dofinansowania do usług szkoleniowych należy skontaktować się z odpowiednim Operatorem. Nazywamy nim instytucję, która działa w konkretnym województwie (bądź wyznaczonej części województwa) i zajmuje się finansowaniem szkoleń. Należy złożyć tam wniosek o dofinansowanie do kursów językowych dla przedsiębiorstw, które widnieją w Bazie Usług Rozwojowych. Warto podkreślić, że w owej bazie znajdują się także inne rodzaje kursów z możliwością uzyskania dofinansowania.  
*Pod tym linkiem na dole strony można znaleźć listę operatorów
https://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/dofinansowanie#czymjestpsf

Jak wygląda proces przyznania środków na usługi szkoleniowe?

 1. Przedsiębiorca kontaktuje się z Operatorem i zawiera umowę dotyczącą finansowania usług, które mają przyczynić się do rozwoju jego działalności. (lista operatorów znajduje się na dole tej strony:
  https://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/dofinansowanie#czymjestpsf
 2. Operator zobowiązuje się do zarezerwowania środków finansowych w określonej kwocie, np. 10000 zł, na okres X miesięcy, zgodnie z postanowieniami umowy zawartej z przedsiębiorcą. 
 3. Wysokość środków przeznaczonych dla danego przedsiębiorcy będzie uzależniona od liczby pracowników delegowanych do projektu rozwojowego.
 4. Operator przypisuje przedsiębiorcy unikalny numer ID wsparcia w systemie BUR. 
 5. Od tego momentu przedsiębiorca jest widoczny w systemie jako osoba uprawniona do otrzymania wsparcia finansowego. 
 6. Instytucja szkoleniowa może zobaczyć to ID w systemie i wie, że otrzyma zapłatę za szkolenie, które zostanie zrealizowane przez tego przedsiębiorcę u nich.
 7. Przedsiębiorca przegląda dostępne usługi (szkolenia, doradztwo) na stronie internetowej BUR, tj. https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/
 • Krok pierwszy: Należy zalogować się do BUR.

https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/uzytkownik/uzytkownik/logowanie

 • Trzeba wybrać usługę rozwojową. Wyszukiwarkę można znaleźć w zakładce „Baza Usług” w górnym pasku menu.
 • Usługi Cambridge School of English możecie znaleźć po wpisaniu numer ID 136122
 • Usługę można też znaleźć wpisując w wyszukiwarce kryteria, które interesują Użytkownika.
 1. Po wyborze usługi i podpisaniu umowy z wykonawcą, przedsiębiorca jest zobowiązany do wpłacenia swojego wkładu własnego na konto wskazane przez Operatora. Wysokość wkładu zostaje wyliczona przez Operatora.
 2. Na koncie przedpłaconym zostaje utworzony zapis.

W fazie realizacji:

 1. Usługa rozwojowa jest realizowana przez wykonawcę.
 2. Przedsiębiorca i jego pracownicy, a także wykonawca usługi wypełniają ankietę.

12. Po przeprowadzeniu szkolenia, wykonawca wystawia fakturę za świadczone usługi. Następnie przedsiębiorca przekazuje fakturę do Operatora, który dokonuje weryfikacji dokumentu. Po pomyślnej weryfikacji, Operator dokonuje płatności za szkolenie w wysokości 100% ceny, określonej na fakturze.

Od czego zależy wysokość dofinansowania do usług szkoleniowych?

Kwota wsparcia finansowego zależy od wielkości przedsiębiorstwa.

 • Firmy, które zatrudniają mniej niż 250 pracowników (średnia firma), a ich roczny obrót jest mniejszy niż 50 mln euro, mogą liczyć na dofinansowanie do usług szkoleniowych rzędu do 50%. 
 • Przedsiębiorstwa zatrudniające do 50 osób (mała firma) mogą liczyć na dofinansowanie do usług szkoleniowych rzędu do 70% kosztów szkolenia.

Na najwyższe wsparcie mogą liczyć mikroprzedsiębiorstwa, które zatrudniają mniej niż 10 pracowników, a obrót roczny nie przekracza 2 mln euro. Wówczas dofinansowanie do usług szkoleniowych wynosi do 80%.

Jakie kursy szkoły Cambridge School of English można znaleźć w Bazie Usług Rozwojowych?

 • Nie tylko język angielski, ale również inne języki obce hiszpański, włoski, niemiecki, rosyjski, szwedzki, norweski, koreański i inne.

 

 • Zajęcia zarówno z języka angielskiego ogólnego, jak i biznesowego oraz specjalistycznego (język obcy z zakresu prawa, logistyki, handlu, marketingu, reklamy).

 

 • Zajęcia prowadzone są głównie w formie blended-learning: zajęcia z nauczycielem online + dostęp do platform e-learningowych. Jeżeli interesuje państwa inna forma zajęć prosimy o kontakt z parp@cambridge.com.pl

Co zrobić, jeżeli w bazie usług Cambridge School of English nie ma usługi szkoleniowej, która mnie interesuje?

Istnieje możliwość spersonalizowania kursów pod potrzeby użytkowników. Zachęcamy do kontaktu mailowego pod adresem: parp@cambridge.com.pl.

pl_PLPolish

Popup

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Już wychodzisz?

Wypróbuj nasze nowe narzędzie do nauki poprawnej wymowy angielskiej w dwóch wersjach, oryginalnej i rozszerzonej na naszej globalnej stronie za darmo przez 1 dzień.

Dołącz do newslettera i otrzymaj kod!

   Dołącz do newslettera!

  Uzupełnij dane i otrzymuj najnowsze informacje na temat kursów i kuponów rabatowych na kursy językowe.